Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mániája sok embernek,...

Miért mániája sok embernek, hogy több gyereket kell csinálni, mert a "gyereknek testvér kell"?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok, párom 30 éves nő. Megbeszéltük, hogy egy gyereket vállalunk. Mert az energiánk, a kapcsolatunk, az anyagi helyzetünk, a lakhatásunk, a személyiségünk ennyit bír el.

De sokak szemében mintha valami szentségtörés lenne ez! Hogy egy gyerek nem gyerek, hogy a testvér a legnagyobb ajándék, meg a sok baromság és bullshit. Én finoman szólva sem ezt láttam, nem ezt tapasztaltam, de nem akarok már veszekedni velük, mert tuti hogy a végén kiosztanám őket.


Segítsetek már megértenem:

MIÉRT van ez az emberek agyában?!?@?!?@?!?!



#testvér #egyke #Egy gyerek nem gyerek?
2022. jún. 30. 08:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyunk egyformák - szól a közhely...

Az hogy kiennyit tehet meg nyilván adott,de ha megteheti szerintem a kettő optimális. A gyerekek szeretnek játszani és egymással szeretnek játszani.Arrol nem beszélve,hogy talán neked sem hobbid a játéktea kevergetés napi 2-5 órában.Testvérrel könnyebb.Na nem az elején,de amikor játszanak,megtanulják segíteni egymást,megtanulnak osztozkodni,megtanulnak előzékenyek lenni ezt pedig mind jól tudják majd hasznosítani ha ovib,iskolába,munkába kerülnek. Mindig lesz akivel együtt pampoghatnak azon hogy anya még apa milyen már hogy ezt meg azt csinálta,vagy nem vette meg.Ejjel ha félnek összebújhatnak vagy erődöt építhetnek. Nem törvényszerű hogy jó testvérek lesznek de legtöbbször a testvérség egy szövetség,ami azt jelenti van családod akkor is ha a szülők már nincsenek.

Ha pedig egy mellett döntöttek,akkor azt mindenkinek tiszteletben kell tartani.

Ami tény,hogy az hogy apa és anya lesztek egy-egy új szerep amiben nem ismeritek a másikat,a fáradtság,főleg az elején olyanokat hozhat ki belőletek ami szintén meglepő.Szóval ha már most azt mondod a kapcsolatotok egy gyereket bír ki, akkor ezt már most erősítsétek,mert azért ez nehezebb lesz mint amilyennek most gondolod. A " kapcsolatunk mindent kibír" mondat után is láttam barátaimat szétmenni a gyerek után.

2022. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%
Az a válaszoló, aki itt védi a cigányokat, normális? Vagy cigány? Nyugi, attól, hogy cigány vagy, még lehetsz jó ember. Különben sem attól lesz valaki cigány, hogy barna a bőre, hanem a viselkedése miatt.
2022. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

23-as, én értékelem a normális kommentet, de nem értek egyet. Anyám például alig beszél a testvérével. Apám szintén. Ha beszélnek is, az is felszínes, kötelező tiszteletkörök. Nekem is van egy öcsém, oké, jóban vagyunk, de semmi extra. Viszont öcsém születésére 2 évvel szüleim el is váltak. Nem tudom, mi lehetett az ok, de fogadni mernék, hogy már nem bírták el a két gyereket. Anyám állandóan ideges volt, és anyagi problémákkal küzdött, nem lett új kapcsolata sem, mert mi nem fogadtuk el. Apám majdnem hajléktalan lett, két gyerek után tartásdíj, adósságok stb. Egész gyerekkorunkban ott volt az a feszültség. Ha konfliktusok voltak tesómmal, már nem volt türelmük belemélyedni, hanem kb idegbajjal tettek pontot a végére. Mindig nekem kellett engedni, hogy ne legyen cirkusz, így szépen el is érték, hogy felnőttként egy konfliktuskerülő csicska legyek. Elindítani nem tudtak minket az életben, diákhitellel indultam és csak gyötrelem az egész lakástéma is.


Na és az emberek nekem, NEKEM, magyarázzák, hogy milyen jó a több gyerek. Hát ez kabaré! 🤣

2022. jún. 30. 09:47
 24/37 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egy is felesleges
2022. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Ti tudjátok,ti látjátok,ti érzitek.Nekem a testvérem az egyik legjobb dolog az életemben.Barmikor számíthatok rá és ő is rám.Tudom,ha velem és a férjemmel történik valami,szó nélkül neveli majd fel az én három gyerekemet is és fordítva is igaz ez :) Nekem ezért lett 3 gyerekem és testvérként fantasztikusak ( néha mondjuk borzasztóan fárasztóak :),de akkor mondom hogy hagyjanak már kicsit és akkor elvonulnak együtt játszani 1-3orara) De én ezt éreztem 5.osztalyos korom óta és a férjem is mindig ennyit akart. Szóval annyit amennyit a szivetek akar :)
2022. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
35%
Sokak számára kiakasztó lesz, amit mondok, de ez az igazság. A gyerekek jelentik a jövőt, de tényleg. Egy társadalom fenntartása érdekében pedig bizony kell az utánpótlás. Egy családban pedig azért jobb, ha legalább két gyerek van, mert az ember társas lény, és a gyerek születése óta megtanul egyszerre több emberrel együttélni, együttműködni, fejlődhetnek a szociális készségei...stb stb. Szerintem is az lenne a normális hozzáállás, hogy minimum 2 gyerek/család. Az más kérdés, hogy erre a nemes feladatra nem mindenki alkalmas, meg egyes kisebbségek ezt a társadalmi utánpótlást elég sajátosan értelmezik, pontosabban megélhetési lehetőséget látnak benne és nem a fenntarthatóságért küzdenek.Meg nyílván kipottyantani néhány gyermeket az edeskevés ahhoz, hogy egy társadalom sikeres legyen. Az afrikai országokban is szaporodnak az emberek, mint a nyulak, mégis a világ legputrisabb országok közé sorolhatóak. Viszont kétséget kizáróan a fajfenntartási ösztön egy normális és természetes jelenség, még az emberek világában is. Mivel már fejlett világban élünk, nem kell legalabb 8 gyereket megcsinálni ahhoz, hogy legalább négy megérje a felnőttkort és abból is legalább kettő családot alapíthasson.... Manapság szerencsére sokkal könnyebb biztosra menni, viszont egy ideális szociális ösztönökkel rendelkező pár 2-3 gyerekben gondolkozik. És igen, olyan is van, aki nagy családot szeretett volna és örült, ha a hatszázadik vetélés vagy lombik, sőt akár a lemondás után összejött egy gyerek és már teljes lett boldogság. Vagy nagy családot szeretett volna egy pár, de elsőre egy beteg gyerek született, ami minden energiájukat felemészti. De előfordulhat olyan is, hogy valaki csak egy gyereket szeretett volna és abból kettő is lett, mondjuk egy ikerterhességgel, vagy csak meggondolta magát az illető....
2022. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell foglalkozni velük, annyi gyereket kell vállalni amennyi kettötök számára megfelelő.
2022. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e ilyen mánia. Valaki többet szeretne, valaki egyet. Sok egygyermekes családot ismerek. Nekünk is egy van. Egyet terveztünk. Sokáig úgy gondoltuk, hogy nekünk ez így jó. Már megbántuk. Jobb lett volna a gyerkőcnek egy testvér. Már egész nagy. 40 körül úgy gondoltuk, hogy mégiscsak szeretnénk még egy gyerkőcöt, de sajnos úgy néz ki, hogy már nem adatik meg. Egyébként senki sem cseszegetett azzal, hogy miért nincs több.
2022. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
65%

"gyereknek testvér kell"


Igen. Az ember társas lény és egykeként sokszor érzed azt, hogy jó lenne, ha lenne egy testvéred, aki a bizalmasod. Persze vannak rossz testvéri viszonyok is, de vannak jók is, és a jó testvérek egymást felemelik.


Czeizel is megmondta anno, hogy nincsen nagyobb ajándék egy gyermeknek egy testvérnél.


" a személyiségünk ennyit bír el."


Szóval én azt mondanám neked, hogy ezzel a mentalitással inkább ne is erőltesd a dolgot. Hozzatok ki a menhelyről egy kutyát vagy egy macskát aztán szórakozzatok azzal.

2022. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Na elmész te a tudod hova 29-es. Egyrészt látszik, hogy lövésed sincs a valóságról a testvér témában sem. Álomvilágban élsz, amiben a testvér az valami hatalmas csupa móka és kacagás típusú személy.

Az ember társas lény? Ez pipa. Ezért kötnek barátságokat. Ezért kell a gyereket vinni közösségbe, megfelelő óvodába, sportolni, és egyéb csoportokba. Hogy ne egy olyan magányos szerencsétlen legyen, aki ismeretlenül osztja az észt anonim módon.

Mit ne erőltessek amúgy? Egy gyerekünk VAN.

Amúgy az nem tűnt fel, hogy a többgyerekeseknél sokkal több a válás, a boldogtalanság? Mert túl nagy a nyomás a családon, és nem férnek meg a lakásban.

Egymást felemelik a testvérek... jó sci-fi író lennél. A szülőknek fele annyi idejük van, fele annyi energiájuk, fele annyi figyelmük és fele annyi pénzük a gyerekre. Akiknek utána közösen kell osztozni a szobán és persze 4 ember már nem nagyon tud élni egy lakásban. (Bocs, mi nem cigányok vagyunk, hogy elvagyunk egymás hegyén-hátán.) Ez aztán a felemelkedés!


Na de így is több szót pazaroltam erre a válaszra, mint amennyit a magadfajta érdemel...

2022. júl. 16. 08:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!