Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Norina,...

Mit gondoltok a Norina, Doren, Nikolett nevekről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
64%

Hű de fel tetszett dühödni,csak nem tapostam valami érzékenybe?:DDD Elnézést,nem tudhattam!:DDD

Egyébként mélyen tévedsz,egyik gyerekem se Csenge.Magyar nevük van,olyan,amit -az eddigiek alapján-nem feltételezek rólad,hogy ismernél.:)És bizony,ilyen nagy magyar vagyok,aki nem divatból választott ilyen nevet-amit nem mostanában tettem,mivel a legnagyobb gyerekem már 8 éves-.

A kedves kérdezőt pedig senki nem bántotta,kérdezett,és kapott válaszokat,ilyent is,olyant is.Aki nem bírja elviselni mások-az övétől esetleg különböző-gondolatait,az ne kezdjen úgy egy kérdést,hogy "Mit gondoltok...".;))

2010. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:
Képzeld nekem is magyar nevem van:Enikő
2010. szept. 24. 16:51
 23/76 anonim ***** válasza:
38%
Figyelj! Te kezdtél el kukacoskodni! Másokat leszólni, mert nem ismerik az összes magyar eredetű nevet! Na és aztán! Nem ettől függ, hogy egy ember mennyire intelligens! Én még mindig azt mondom, hogy a latin, héber, görög...stb. külföldi eredetű neveink többségben vannak, a magyarokkal szemben. Magyarországon 1844-ig a latin volt a hivatalos nyelv, aztán az Osztrák-Magyar Monarchia idején a német. De te ilyeneket biztos nem tudsz! Te csak a magyar neveket ismered! Azért pislogsz itt a Norina, Doren meg a Nikolett nevek hallatán! Hál'istennek a kedves kérdezőnek kicsit kiterjetebb a tudása. Ja és nem attól magyar valaki, mert magyar eredetű neve van! Vita lezárva.
2010. szept. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:
egyetértek!!!!
2010. szept. 25. 08:27
 25/76 anonim ***** válasza:
65%

Drágám,fel ne robbanj.Én nem szóltam le senkit,mindössze jeleztem,h illene tudni,h LÉTEZNEK magyar nevek,nem azt,h ismerd az összeset.:)De úgy látom ez nagyon érzékeny terület számodra,nem is bolygatom.:DD Egyébként azt sem mondtam,h több a magyar eredetű,mint a többi,csak annyit,azokból is bőven lehet válogatni.

És valóban nem attól leszek magyar,h magyar nevem van,ezt sem mondtam,de lehet rá büszke,és ezt kifejezhetem azzal,h a gyerekemnek magyar nevet adok,olyant ami csak nálunk létezik.De ezt természetesen nem várom el,h megértsd.

Miből gondolod,h "csak pislogok" az itt felsorolt nevektől?Mert nem tetszenek?Attól még ismerhetem őket,de persze ezt sem kell megértened,h valaki olyan dologról alkot véleményt,amit ismer.

Apró kiigazítás:az Osztrák-Magyar Monarchiában a német ÉS a magyar volt a hivatalos nyelv.Bár nem tudom ez miben kapcsolódik a nevekhez.

Kedves kérdező,nagyon szép neved van.

2010. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 A kérdező kommentje:
írnál nekem szép, magyar neveket?mert eddig egyet sem említettél
2010. szept. 25. 08:46
 27/76 anonim ***** válasza:
35%
Én Nóra vagyok. Hálát adok az Égnek, hogy akkoriban (25 éve) még nem voltak divatban az ilyen kényeskedő, majomkodó alakváltozatok mint a Norina.. még a hideg is kiráz.. (zárójelben jegyzem meg, hogy a Norinát nálam aláhúzta a helyesírás ellenőrző...) Az én lányom Tímea lesz vagy/és Anna.
2010. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
37%
Látod, már megint kukacoskodsz, okoskodsz! Nem vagyok ideges, olyan jókat röhögök rajtad, az ilyen okoskodók a kedvenceim! De én már nem magyarázkodom, nem érvelek, mert teljesen felesleges. De tényleg írjál már egy-két magyar nevet, mert mi igen hülyék, nem ismerjük őket, ahogy ezt te feltételezed. Például a gyerekeidet hogy hívják?
2010. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Nóra! Akkoriban, 25 éve a te nevedre mondták, hogy majomkodó, kényeskedő. A te neved is csak egy alakváltozat, az Eleonórából jött. Csak megszokták az emberek, mintahogyan a Norinát is megfogják. A Dorinát is leszólták először, aztán hú mennyi lett belőle! Örülök, hogy vannak emberek, akik az ilyen ritka, különleges nevet részesítik előnybe. Miért legyen 60 milliomodik Nóra?! Miért csak az olyan neveket tudjátok elfogadni amiből már rengeteg van?!
2010. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

szerintem is sokkal szebbek a különleges nevek és az oviban/iskolában sem lesz minden második gyerek egyforma nevű

nekem tetszik még a: Nelly,Dalma,Ariana

2010. szept. 26. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!