Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Norina,...

Mit gondoltok a Norina, Doren, Nikolett nevekről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 16:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
41%
szerintem szörnyű mindegyik, de amit most a végén írtál, azok is, bocsi
2010. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
38%

Nem bántásból irom, de ha már kérdezed, ezek azok a nevek, amiket egyenesen nevetségesnek tartok. Mintha a szülő ezzel akarna valamit túlkompenzálni, legalábbis én úgy érzem. Ha már magyarok vagyunk, szerintem adjunk a gyereknek magyar nevet, van bőven ...

Ettől függetlenül, ha neked ezek tetszenek, szived joga ilyet választani.

2010. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudj meg, de nekem sem tetszenek. Egyébbként a témához hozzászólva csak annyit hogy én a kislányomnak ősi magyar nevet választottam. Eddig kétszer utasították el a kérelmünket, nem akarja megadni a MTA! Tényleg rengeteg magyar nevünk van, csak nem lehet anyakönyveztetni , és a sok külföldi nevet pedig megadják! Engem ez felháborít, és nem adom fel, újra bent van a kérelmünk....
2010. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Megkérdezhetem, hogy milyen névről van szó? Ha nem titok. :)
2010. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
100%

A Dalmával mi bajotok?! Az magyar név! Vörösmarty Mihály névalkotása. Egyébként ezek a nevek, amiket a kérdező írt, mind magyar név, legfeljebb az eredetük más. Pl.: Jennifer angol, de Dzsenifer már magyar. Egyébként ha külföldön bemutatkozom, és mondom, hogy magyar vagyok, senki sem fog megcáfolni, senki nem fogja azt mondani: "Te nem vagy magyar! A neved görög eredetű, akkor görög vagy!" :D Ugyanmár!

Egy kis érdekesség: [link]

Ezek mind-mind magyar nevek, ezek a mi neveink, csak az eredetük más. Ez olyan dolog, hogy én magyar vagyok, mert Magyarországon születtem, de nagyszüleim horvátok voltak, de mivel én, és már szüleim is itt születtek, ezért magyar vagyok. Ez a helyzet a nevekkel is, átvettük innen-onnan, de most már a miénk.

2010. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
15%
Norina gyönyörű,kislányunkat is igy hivjuk,szerencsére még nem sok van belőle.
2010. szept. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
36%

Norinának hívják a volt szerelmem lányát. Naná, hogy az asszony adta neki ezt a ...nevet.

Nekem nem tetszik egyik sem. Talán a Nikolett.

2010. szept. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
22%
22:12-esnek! Geszte a kislányunk neve, illetve az lesz ha végre engedélyezik. De mindenki Gesztének hívja. Az ősi magyar keresztnevek tárában találtam ezt a nevet és elsőre beleszerettem. A hivatalos egyenlőre Csenge....
2010. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
52%

Az ősi magyar nevek rendben vannak, és nem értem, hogy mi az, hogy nem engedélyezik?

De attól, hogy a Jennifert Dzsenifernek irjuk, nekem ne mondja már senki, hogy magyarrá "válik" ... Röhejes ...

2010. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy az MTA a Geszte nevet nem akarja megadni. Pedig szerintem tök rendben van ez a név, mármint ha azokra gondololok, amiket már eddig engedélyeztek. :S

Én nem vagyok sem magyar név párti, sem idegen név párti, én különleges név párti vagyok! Gyűlölöm a tucatneveket! Ezért gratulálok neked, hogy nem a tömeg után mentél! Remélem sikerül elérnetek, hogy az MTA elfogadja. Mert hát a Csenge... tudod, már kezd nagyon sok lenni belőle. :S

2010. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!