Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabások, nálatok megy...

Kisbabások, nálatok megy otthon a tv?

Figyelt kérdés

Annyival szebb és boldogabb lenne az életem, ha mehetne napközben a tv, miközben a pici eljátszik a szőnyegen 😁

De mindenki azt mondja, hogy ne legyen bekapcsolva 😭😭😭

(tv adásunk nincs, hanem netflix és pendriven letöltve).

Ti mennyire veszitek a 0 tévét szigorúan? (8 hónapos kislány unatkozó anyukája 😅)


2022. okt. 4. 12:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk ment. A gyerekemet nem érdekelte. Olyan 3 éves kora körül figyelt fel rá, akkor is max egy mese erejéig
2022. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
72%

#7 min kellene elgondolkodnia?

Hogy ő nem az a típus aki a gyereket egész, nap szórakoztatja?

Ha olyan habitusú lenne a gyereke h igényli, nem tehetne mást úgyse. De nem olyan, ami egy baromi jó dolog tud lenni.

2022. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%

A tv nálunk sincs bekapcsolva csak amikor már alszik, mert elvonja a figyelmét mindenről, állandóan a tv felé fordul, úgyhogy mi is csak akkor nézünk valamit amikor ő már alszik.


Én ha főzök vagy amikor eljátszik egyedül akkor ipaden vagy telefonon airpoddal nézek valamit vagy hangos könyvet hallgatok (ezt séta közben is szoktam).

2022. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
82%
Én is szeretem a sorozatokat, filmeket és szívesen nézném a Netflixet, de sajnos extrém módon érdekli a tv. Ha ébren van és bekapcsolom azonnal abbahagy mindent és lemerevedve nézi. Telefonnal ugyan így és még csak hat hónapos. Ezért én inkább nem nézem, nem telefonozok a közelében, pedig de jó lenne😅
2022. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk sokat megy a tv, a fiam le se kakálja. Néha teszek be neki Kalap Jakab videót, vagy Gryllus Vilmost, nézi pár percet de inkább játszik. Most pl betegek vagyunk mindketten, délelőtt megnéztem egy részt egy netflixes sorozatból, addig a fiam pakolászta mellettem a zsepiket, meg hozzám bújva pihent. Nem gondolnám hogy ettől bármi baja lesz, ez a 0 képernyő téma kicsit túl van tolva manapság.
2022. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
70%

Valamivel egy éves kora után kezdtünk el viszonylagos rendszerességgel rajzfilmeket nézni a tévén (nincs tévé előfizetésünk, csak maga a készülék, a youtube-megy ott is). Addig elég jól elvoltunk nélküle, bár már nem is emlékszem, hogyan. 13 hónapos korában mentem vissza dolgozni, szerencsére home office lehetőséggel, szóval amikor a gyereket hazaküldték bölcsiből "betegen" (orrfolyással), és nekem meg dolgoznom kellett közben, akkor szoktunk rá a rajzfilmekre. Most 2 éves, vannak kedvencei, ha beteg vagy kicsit fáradtabb, akkor szokta azokat kérni, de nem mondhatnám, hogy függője lenne, és egyelőre kárát sem látom, de nyilván gyerek és gyerek között is van különbség. Mondjuk ő valóban nem volt az a fajta, aki csak elmolyol magában, de amíg nem kezdett el felállni és járni, addig elég lazán tudtam mellette mondjuk a laptopon bármit csinálni- nekem az a kiutam az unalomból. De onnantól kezdve, hogy járni kezdett (amúgy 10 hónaposan), nem volt megállás, folyton ott kellett lennem mellette, mert eléggé ön- és közveszélyes volt, de nem akartam letörni az érdeklődését és korlátozni a felfedező-készségét, szóval akkor meg direkt nem kapcsoltam semmit, ami elvonja a figyelmét és lekötné egy időre.

Most a kicsi majd biztosan látni fog születésétől kezdve rajzfilmeket. Novemberben érkezik majd, pont a nátha-időszakban, és főleg úgy, hogy még ilyen kicsi lesz, szinte biztos vagyok benne, hogy ha a nagyot hazaküldik bölcsiből, nem fogok tudni vele úgy foglalkozni, mintha simán csak szabadságon lennék, így meggyőződésem, hogy fogunk meséket is nézni. Remélem rá sem lesz rossz hatással, de hát majd meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok.

2022. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nem megy, 4 hónapos kora körül kapcsoltuk ki, addig sokat néztük. Onnantól viszont elkezdte érdekelni, mindig a tv felé fordult, és bambult. Én este nézek sorozatot, amikor már alszik (1,5 éves), vagy alvásidőben, ha épp nincs más dolgom. Körömvágáshoz, fültisztításhoz kapcsolom be, mert akkor 3 percre nyugton marad. Rádió szól néha, vagy zenét, podcastot hallgatok. Persze ha még van 20 perc a sorozatból/videóból és megébred a délutáni alvásból, akkor bebújik az ölembe és megnézzük (ha nem valami véres dolog), szóval nem dőlök a kardomba, ha képernyőt lát, de én ellenzem a tv nézést, nagyon hátráltatja őket a fejlődésben szinte minden forrás szerint (Miért lenne túltolva ez amúgy? Mert kényelmesebb azt gondolni, hogy nem?).
2022. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Nem vagyunk TV-sek így nálunk ez nem probléma. Ahol megy a TV dédi, nagypapa, ott mindig megbabonázva nézni.
2022. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
35%

Nincs bekapcsolva. Miért lenne?

Nem szeretnék már a nulladik pillanatban valami rossz szokást kialakítani neki. Ugyanis azt rossz szokásnak érzem, ha az ember nem tud ellenni magában/magával illetve ha állandóan szüksége van háttérzajra.

Ha "zajra" vágyom, akkor zenét kapcsolok spotifyról. Podcastokat is ott hallgatok.

2,5 éves. Szokott néha mesét nézni. Nagyjából heti egyszer. Pl szombat délelőtt megnézünk együtt 2-3 rész Borit vagy Borkát.


Miért lenne túltolva ez amúgy? Mert kényelmesebb azt gondolni, hogy nem? - csillagos ötös gondolat 🙏

2022. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudom ki pontoz le mindenkit, szerintem nagyon hasznos dolgokat írt mindenki 😊
2022. okt. 4. 14:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!