Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabások, nálatok megy...

Kisbabások, nálatok megy otthon a tv?

Figyelt kérdés

Annyival szebb és boldogabb lenne az életem, ha mehetne napközben a tv, miközben a pici eljátszik a szőnyegen 😁

De mindenki azt mondja, hogy ne legyen bekapcsolva 😭😭😭

(tv adásunk nincs, hanem netflix és pendriven letöltve).

Ti mennyire veszitek a 0 tévét szigorúan? (8 hónapos kislány unatkozó anyukája 😅)


2022. okt. 4. 12:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
80%

Megőrülnék, ha a síri csendben kéne lennem egész nap:D


Nekünk "rendes tv adások" nincsenek bekötve, de Netflix, Disney+, Amazon Prime és HBO vannak. Napközben általában valami sitcom megy, amire figyelni sem kell különösebben, de háttérzajnak tökéletes.

15 hónapos a kislányom, nem igazán érdekelte soha a tv.

2022. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Hasznos kérdés, én még csak növesztem a babát, de ezen én is sokat gondolkoztam már. Ugyanis mi mindketten azok a típusok vagyunk a férjemmel, akiknek szokott menni háttérzajnak a tévé. Csak hogy legyen valami. Nem figyelünk rá amúgy aktívan, csak a mindennapi kis ügyeink, főzés, takarítás közben megy valami ezerszer látott sorozat, leginkább sitcom nálunk is.

Én erről szeretnék majd leszokni ha megszületik. Szerintem podcasteket próbálok majd hallgatni helyette. De ha tényleg egyáltalán nem is érdekli a babát a téve, akkor biztos nagy lesz a kísértés, hogy bekapcsoljam.

2022. okt. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem az a probléma hogy érdekli és nézi e, mert a felnőtt műsör tuti nem köt le egy babát. Hanem a szokás kialakítása, a példa mutatása. Aztán meg lesnek a szülők, hogy sok gyerek állandóan keresi az ingert, semmi nem köti le, nincs el magában, nem olvas.

És tudom, itt mindenkinek a gyereke tv mellett nő fel és mégis könyvmoly, "nincs semmi baja" (mert a baj biztos, hogy mindig szemmel látható és azonnali??). De itt most nem róluk van szó, ha a statisztikáról, amibe sz.r ha te gyereked beleesik... És ami több problémát valószínűsít a sokat tvző gyerekeknél.

Egy 0-1 éves kor között olyan mértékű fejlődésen megy keresztül egy gyerek (idegrendszere), amit tök felesleges állandó háttérzajjal megtolni.

2022. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
32%
Tudjuk tudjuk, tökéletes példát láthat csak otthon a gyerek, minden öko-bio-mindenmentes. Elektronika otthon nincsen, a szülők kezében még telefont sem láthat soha.
2022. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Sarkítsál, ha az neked jól esik. Nem ezt mondtam, max te úgy értelmezted.

Viszont azt mondani, hogy nem történik semmi attól, hogy egész ébrenléti fázisában 0-1 éves kor között háttérzaj megy, nettó hazugság, mivel bizonyított, hogy káros. Más kérdés, hogy nem azonnali jelei lesznek és még az sem biztos, hogy a szülő képes párhuzamot vonni egy probléma és túl sok inger/háttérzaj, rossz szokás, rossz minta között.

2022. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!