Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabások, nálatok megy...

Kisbabások, nálatok megy otthon a tv?

Figyelt kérdés

Annyival szebb és boldogabb lenne az életem, ha mehetne napközben a tv, miközben a pici eljátszik a szőnyegen 😁

De mindenki azt mondja, hogy ne legyen bekapcsolva 😭😭😭

(tv adásunk nincs, hanem netflix és pendriven letöltve).

Ti mennyire veszitek a 0 tévét szigorúan? (8 hónapos kislány unatkozó anyukája 😅)


2022. okt. 4. 12:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Akiknek a világképét sérti mások véleménye, pláne ha az nem egyezik az övével. Aki tv ellenes, az lepontozza a tvzőt, és aki tvzik és tvztet, az lepontozza azt, aki ezt meggyőződésből nem teszi. Ez már csak így megy. Nem tudja senki elfogadni, hogy van az övétől ellentétes vélemény, mert azt hiszik, azzal őket támadják, hisz arról alkot véleményt, amiben ő hisz.
2022. okt. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

#7 végül is tényleg furcsa lehetett az utolsó mondatom így hogy nem volt kifejtve 😅

Hét és fél hónapig gyakorlatilag folyamatosan a karomban volt.

Az első két hónapban még alvás közben is.

Egy idő után elkezdett unatkozni a négy fal között ezért ki kellett menni vele levegőre. Ahol Persze jól kialudta magát :D

Iszonyú nehéz volt fizikailag is, nagyjából minden porcikám fáj.

Most hogy már tud ülni és tudja használni a két kezét, egész jól el tud molyolni és mászogatni.

Úgy értettem azt a mondatot, hogy most minden pillanatot ki használok amikor egyedül is elvan 😁😅

2022. okt. 4. 14:39
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézünk mellette tévét, és mobilt/tabletet sem tudok használni mellette, mert túlzottan érdekli. Ha alszik, akkor szoktam. Ha felébred sorozatnézés közben, akkor félbehagyom, nem zavar, majd befejezem később. Biztos vagyok benne, hogy később úgyis fog még tévézni és lát majd bőven képernyőt, de most még ki tudjuk hagyni az életéből.

És ettől függetlenül én is unalmasnak találom kicsit ezt a kisbaba kort, de ez van, ezt vállaltam. Most 1 éves a fiam.

2022. okt. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
77%
Le leszek pontozva,de nálunk megy.Ment is mindig,van 4 gyerkőc,egyiknek sincs semmi baja,nem tv függők,nem digitális autisták amiket szokták mondani Mindegyik sportol,és szeretnek olvasni.
2022. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

Én gyorsan szembeköptem

magam ezzel, de a párom éjszakás, reggel gyakorta csak úgy tudok elosonni olyan marha fontos dolgok miatt a 4 hós mellől mint egy gyors wc vagy egy kávéfőzés, hogy bekapcsolom. Ha nem, akkor ordít, ki tudja miért… ez a reggeli rutinja :D Napközben már nem, akkor mondókázok neki, el van velem a konyhában babakocsiban, elvan a hintában-pihenőszékben vagy a földön a játékokkal… de a reggelek mindig nehezen indulnak így, hogy csöndben kell lenni. Ha nem

kéne akkor nem hiszem, hogy bekapcsolnám mert bár én is tv mellett nőttem fel, mostanra nem igénylem, előfizetésem nincs is, csak jön a falból pár csatorna plusz a wifi…

2022. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
30%
Ha megy valami a háttérben néha, az nem akkora gond. De sorozatokat nézni, ő meg játszon egyedül, mert neked ahhoz nincs kedved, az azért más. A sorozathoz folyamatosan oda kell figyelned, hogy legyen értelme.
2022. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

#26 én szeretem a kedvenc sorozataimat újra nézni, ha nem tudok rendesen figyelni, akkor azokat szoktam bekapcsolni :)

Sokat mozdulunk ki és sokat vagyunk társaságban, az itthon töltött idő uncsi kicsit (na nem az, amikor hívom és mászik hozzám, bele az ölembe, azt imádom, csak akkor is jó ha el tud csörgőzni kicsit egyedül 😁)

2022. okt. 4. 16:34
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos a babám, nagyjából 1 hete kapcsoltam be először a TV-t a születése óta. Szoptatás közben szoktam a netflixet benyomni háttérzajnak.

Én se feltétlenül szeretném túl hamar TV-re szoktatni, de majd meglátjuk hogy sikerül kitartani az elvek mellett. :)

Most egész nap kézben van szinte, ilyenkor mobilozni szoktam(mint most). Én azt veszélyesebbnek tartom mint egy neki való mesét ha megnéz a TV-ben. Szerintem a mobil sokkal inkább beszippantja a gyerekeket az internet adta sok lehetőség miatt pl.: játékok, videók stb. Testvérem gyerekeinél is ezt látom hogy már csak azt nyomkodnák 6 és 4 évesen, mert egyszer meg lett nekik engedve valami játék.

2022. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
28-as, dehát téged is beszippantott, hiszen most írod, hogy egész nap kezedben a gyerek, te meg mobilozol. Közben a testvéred gyerekeit kritizálod ezért.
2022. okt. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Hát a 6 és 4 éves nem az3rt mobilozik mert EGYSZER MEGLETT ENGEDVE 😅

Mindennek lehet határokat szabni.

Nálunk is megvan h hétköznap nem megy a tv csak meg reggel öltözünk (az ikreket elég kihívás időre összekészíteni h a nagy beérjen a suliba) és ennyi.

Hétvégén van h családi program a mese nézés.

Mobil ugyan úgy a 7 évesemnek lehet a nagyinál (havonta 1x megyünk, akkor mi randizunk a férjemmel, a mama vigyáz a gyerekekre) itthon nem adom oda úgy sem.

Még csak nyafogni se szokott emiatt egyik sem

2022. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!