Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem szokott zavarni,...

Csak engem szokott zavarni, ha második gyermek tervezésénél sokan azt mondják, hogy szeretnék már kistesót?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, tényleg érdekel.

Egy ideje kezdett zavarni, hogy néha itteni kérdéseknél látom, hogy "szeretnénk már kistesót" "kistesó tervezésben vagyunk :)"...mintha nem egy önálló gyermeket terveznének hanem csak az elsőnek egy kistesót. Nem tudom, valamiért zavar ez a jelenség. Nyilván kistesó lesz a gyermek de sokszor úgyérzem csak kistesó megnevezés ragad rá és nem egy önállló gyermekként tekintenek rá, lehet orosszul gondolom de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Meg valamiért irritál ez a kistesó rövidítés sose szerettem, kistestvér jobban hangzik, másoknak is van ilyen rigojája? :D...



2022. okt. 25. 04:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
97%
Milyen szép is a magyar nyelv, egy szóval kitudod fejezni, hogy nem ő lesz az első gyereked, nem kell külön leírni.
2022. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
76%

11, végre valaki, aki tudja értelmezni a szavakat és nem gondolja túl a dolgokat.


Ha születik egy többedik gyerek, akkor ha akarja, ha nem ő lesz a kisebb testvér. Nem tudom mi zavar ezen.

2022. okt. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
67%

Tehát a "kistesó" egy degradáló szó, mivel ezzel csak azt fejezzük ki, hogy az első gyereknek szeretnénk egy kistesót.


Akkor ennyi erővel a "gyerek" szó is degradáló, mivel ezzel azt akarom hangsúlyozni, hogy egy gyereket akarok MAGAMNAK, a már meglévő nem számít...


Pont azért is jobb a "tesó" megnevezés, mert ezzel be van vonva a nagyobbik gyerek is, érzékeltetve van, hogy már van egy gyerek, és a következő az ő kistesója lesz.

Nem tudom, ebben mi a probléma...

2022. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
44%
Mégis hogyan kellene máshogy mondani? Azt nem mondhatja, hogy szeretne gyereket, mert már egy legalább van neki. Szeretne még egy gyereket? Akár ez is jó lehet, akkor sem értem, mi a baj a kistesóval. Miért nem az lesz? Dehogynem.
2022. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
66%

De most a 2.gyerekkel szemben etikátlan az ha ő testvér lesz kapásbol?

Úgy is lehetne nézni a 2.nak sokkal jobb lesz mert van mar tesója, az elsőnek pedig sokkal nehezebb hogy egykeként tekintett eddig önmagára de márcsak egy "fél" lett belole.


A jön egy kistesó, szerintem nem a 2.gyerek degradálása hogy csak az elsőnek lesz a tesója, mint vmi pótlék.

2022. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
57%
Most mi rossz van abban, ha várják, hogy terhes legyen az anyjuk és legyen egy kistesójuk?
2022. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
93%

Saját gyerekét mindenki hívhatja így. Nekem is furcsa, de zavarni nem zavar, hát az ő gyerekük.

Én azt szoktam mondani abban az időben, hogy szeretnénk még egy gyereket. De ismerek olyan anyukát, aki huginak hívja a lányát, mert van két idősebb testvére, és így szokta meg.

2022. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
25%
Én is így érzem, mint te.
2022. okt. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is tervben van a második gyermek. Sosem mondom, hogy kistesót szeretnénk, mégsem zavar, ha valaki így nevezi. Egyáltalán nem irritál. Ennél sokkal rosszabb dolgokat is hallottam már. Ilyen apróságokkal egyáltalán nem foglalkozom.
2022. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
41%
Nem degradáló amúgy, csak tök irritáló, pl mint a pocaklakó, meg a karatézik odabent a babóca
2022. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!