Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem szokott zavarni,...

Csak engem szokott zavarni, ha második gyermek tervezésénél sokan azt mondják, hogy szeretnék már kistesót?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, tényleg érdekel.

Egy ideje kezdett zavarni, hogy néha itteni kérdéseknél látom, hogy "szeretnénk már kistesót" "kistesó tervezésben vagyunk :)"...mintha nem egy önálló gyermeket terveznének hanem csak az elsőnek egy kistesót. Nem tudom, valamiért zavar ez a jelenség. Nyilván kistesó lesz a gyermek de sokszor úgyérzem csak kistesó megnevezés ragad rá és nem egy önállló gyermekként tekintenek rá, lehet orosszul gondolom de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Meg valamiért irritál ez a kistesó rövidítés sose szerettem, kistestvér jobban hangzik, másoknak is van ilyen rigojája? :D...



2022. okt. 25. 04:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
87%
Rigolyám van: pl. a "mindent is" fordulatot nagyon nehezen szoktam meg mikor divatba jött, de sok ilyen volt már, nem szeretem a "cicizik", "pocaklakó" szavakat.
2022. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
58%

Áruld már el, a te életed, párkapcsolatod, szülőséged mennyivel lesz jobb vagy rosszabb attól, hogy valaki kistesót szeretne? Semmivel.

Ez a kontrollmániádat, "majdénmegnevelemaz anyákat" stílusodat mutatja. Hogy te jobban tudod. Pedig nem. Dolgozz magadon, fejleszd az önismereted.

2022. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
59%

22 kicsit tulreagáltad...

Egyébként érdekes, szerintem ezt tipikusan 2. gyerekre mondják, a harmadiknál már nem.

2022. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
72%
Nem kicsit reagálta túl a 22es, agyilag nem oké
2022. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
65%
A sógorék azért vallaltak 4 gyereket, mert a harmadimnak "kell egy kortárs játszópajti". Pedig külön szoba se lesz neki, el se férnek. Ez jobb? Mert szerintem nem... nem a szavak szintjén dől el ez, van aki csak mondja, hogy kistesót akar, mert ugy szokták mondani. De aki tenyleg csak azért vallal meg egyet, hogy a meglévőt szorakoztassa, az nagyon nagy probléma, de nem feltetlenül ezt a megfogalmazást fogja rá használni.
2022. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
36%
25 nekem sem volt külön szobám, és így 30 felett jobban örülök a 4 tesómnak, mint annak, ha lett volna. :P Lehet inkább a világ a hülye, nem a tesódék!
2022. okt. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem kicsit van baj az itteni emberekkel.
2022. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%
Nem olvastam el a válaszokat, biztos másnak is feltűnt már, nekem a helyesírás a rigolyám. Ly-nal. Az baromira nem zavar, hogy kistesót tervez valaki. Mindig lehet találni valamit, amibe bele lehet kötni...
2022. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
72%

Sokan tényleg szó szerint kistesót, kistestvért akarnak.

Nagyon sokan gondolják úgy, hogy ha már szültek egy gyereket, az a minimum ha szülnek neki egy testvért.

Nagyon sok embertől hallottam, hogy elsősorban azért akarnak 2 gyereket, hogy az elsőszülött ne maradjon egyedül.

Az h ezt a szülők elbírják-e fizikailag, mentálisan, anyagilag az teljesen másodlagos.

Engem is bactatnak néha azzal, hogy a gyerekemnek kell egy testvér és kiszúrok vele, konkrétan önző vagyok, ha nem vágatom fel magam mégegyszer. Mert egyedül marad és azért ezt mégsem kéne.

2022. okt. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek ugyis mindenbe belepofaznak. Ha nem akarsz gyereket, akkor azert, ha csak egyet, akkor miert nem lesz testvere, ha harmat, akkor minek annyi. Ha hazassagban szulsz, minek mert az csak papir, ha elettarsi kapcsolatba, akkor annyit sem ersz, hogy elvegyenek. Ha nokent joval tobbet keresel a parodnal, es o marad otthon a gyerekkel, akkor micsoda ferfi az ilyen aki nem tudja eltartani a csaladjat ES A TOBBI.

Nyilvan mindenkinek van velemenye, de amig nem kerdezik, francert dumal bele. En eleg hatarozott embernek tartom magam, szoktam velemenyt alkotni, viszont ha nem kerik ki a tanacsom, akkor nem szolalok meg. Neha tudni kell csendben is maradni, bar az sem jo, ha valaki mulya. Az arany kozeputra torekszem.

2022. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!