Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem szokott zavarni,...

Csak engem szokott zavarni, ha második gyermek tervezésénél sokan azt mondják, hogy szeretnék már kistesót?

Figyelt kérdés

Nem provokáció, tényleg érdekel.

Egy ideje kezdett zavarni, hogy néha itteni kérdéseknél látom, hogy "szeretnénk már kistesót" "kistesó tervezésben vagyunk :)"...mintha nem egy önálló gyermeket terveznének hanem csak az elsőnek egy kistesót. Nem tudom, valamiért zavar ez a jelenség. Nyilván kistesó lesz a gyermek de sokszor úgyérzem csak kistesó megnevezés ragad rá és nem egy önállló gyermekként tekintenek rá, lehet orosszul gondolom de kíváncsi vagyok ki mit gondol erről. Meg valamiért irritál ez a kistesó rövidítés sose szerettem, kistestvér jobban hangzik, másoknak is van ilyen rigojája? :D...



2022. okt. 25. 04:53
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
18%

Sosem beszéltünk róla senkinek, hogy mit tervezünk, de nálam ez volt, ha csúnya, ha nem - én nem 2 gyereket szerettem volna, hanem hogy egy nagy hibából született elsőnek legyen testvére! Végül sikerült "életem szerelmét" megszülni...

(amelyik kifejezéstől szintén sokan hánynak 😀)

2022. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
43%
A kerdezonek am nem azzal volt baja hogy szulnek masodik gyereket, hanem hogy igy mondjak, de ezt senki se fogta fel :D
2022. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
82%
De,felfogtuk,csak akkor sincs semmi köze hozzá.Nem mindegy nektek,hogy ki hogyan fejezi ki magát?Vagy egyáltalán,hogy ki mikor,miért vállal gyereket?Ha csak azért vállal,hogy a másiknak testvére legyen, akkor sincs hozzá közötök.Neketek semmi dolgotok nem lesz azzal a gyerekkel.Ezt kellene felfogni,meg azt,hogy ilyenre tapintatlanság egyáltalán rákérdezni is.Mert általában inkább ez szokott lenni,hogy kérdezik lesz-e második,harmadik stb. meg mikor lesz meg jó lenne még egy lány vagy épp fiú stb.
2022. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
57%
Engem az egész szókészletük elborzaszt. Babaproject, kistesó, nem várt, pocaklakó, kismami, komolyan mintha mind elmeroggyantak lennének. A terhesség persze csökkenti az IQ-t, bár sok esetben már nem igazán van hova. Na de ennyire?
2022. okt. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
64%
Tojgli fojás
2022. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
76%
Hupsz, túl hamar elküldtem, de a lényeg, viccen kívül láttam így leírva a tojásfehérjés folyást :S
2022. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!