Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem lehetek fiatalon anya csak ilyen 32 korul, a parom meg addigra 35 lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25/N vagyok, nem kimondottan az a szuletett anyatipus, nem akarok mindenaron gyereket. Viszont mivel az en anyukam idosebb koraban szult, anno megfogadtam, hogy csak fiatalon fogok szulni.

De sajnos ugy tunik, hogy 31-32 eves korom alatt en sem fogok szulni. (Meg egyetemre jarok, utana kellene minimum ket evet dolgozni is, meg osszeszedni egy lakasra onerot, ezek nelkul tuti nem szulnek.)

Ti, aki szinten fiatalon akartatok szulni, de az anyagi helyzet nem engedte ezt, hogyan dolgoztatok fel?

Teljesen el vagyok keseredve, ugy erzem, hogy nem csak a szerencsetlen gyerekkel b.szok ki, hanem magammal is. Latom anyamon is, hogy mekkora szivas, ha nyugdij elott 1-2 evvel is azon parazol, hogy a gyerekednek sikerulni fog-e lediplomazni. Csomo ismerosom ugyanennyi idosen mar a masodik gyereket varja, van, akinek a harmadik is megvan, reg hazasok mar, nem ertem, hogy ok hogyan csinaljak.

(A kerdesemmel egyebkent nem szeretnem megbantani azokat, akik tudatosan 30 felett szultek.)


2022. nov. 17. 15:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
62%
Szilvi teljes mértékben egyetértek veled, ha akarnék gyereket se szülnék, olyan örökletes betegsegeim vannak, ami elég, ha az én életem megkeserítik.
2022. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
23%
Sajnálom, sajnos nekünk ez a sors jutott. De legalább mi belátjuk hogy így nem érdemes!
2022. nov. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
61%
#18 Pont, hogy megvan az önismerete. Amióta az eszemet tudom, családot akarok, az, hogy 30-hoz közel feleségem sincs, nemhogy gyerekem, olyan érzés, mintha a mérnöki diplomám ellenére bolti eladói munkát kéne vállalnom. Azzal sincs baj, tisztességes dolog, de nem életcélom.
2022. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
64%
(És pont a környezetem nem várja el ezt, ez csak belső vágy.)
2022. nov. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
88%

Honnan tudod hogy addig együtt lesztek?

Nem bántásból, mert én pl 26 évesen szakítottam az exemmel, és a következő kapcsolat sokszor nem egyből jön, hanem akár x év szingliség után.

2022. nov. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
61%

12-es, max az állatnál ösztön.


Ha az lenne, már a legtöbb 14 éves kislány - sőt, ahogy menstruálni kezd, rögtön szülni akarna. Hagyjuk már.

2022. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
20%
"Pont, hogy megvan az önismerete. " Ja, azért van azon kiakadva hogy bezzeg másnak van gyereke.
2022. nov. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
4%
Már rég meg kellett volna pulyásodnod. Minek a diploma? Teljesen felesleges, hiszen úgyse fogsz dolgozni, csak gyerekeket szülni sorban.
2022. nov. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
90%

"Hát, mondjuk nem hédereltem 26-27 éves koromig egyetemen, hanem elmentem dolgozni, és mellette levelezőn végeztem egyetemet."


Az unokahúgom érettségi után ment orvosira, mint 33 évesen lett meg a szakorvosija . Nem "héderelt" de nem is tudott volna levelezöre menni, nem minden olyan egyszerü, ahogy te gondolod!

2022. nov. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
64%

Oké, 29-es, de feltételezem, az unokahúgod tudta, hogy ezesetben nem lesz 25 évesen gyereke.


Az orvosi szakokon nyilván nem héderelés ennyi idősen tanulni, de a kérdező nem írta, hogy orvosis lenne, rengetegen egyszerűen csak elcsesznek éveket olyan szakon, amit levelezőn is csinálhatnának, ha akarnak. A szakon kb. 85%-a ilyen.

2022. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!