Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy nem lehetek fiatalon anya csak ilyen 32 korul, a parom meg addigra 35 lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 25/N vagyok, nem kimondottan az a szuletett anyatipus, nem akarok mindenaron gyereket. Viszont mivel az en anyukam idosebb koraban szult, anno megfogadtam, hogy csak fiatalon fogok szulni.

De sajnos ugy tunik, hogy 31-32 eves korom alatt en sem fogok szulni. (Meg egyetemre jarok, utana kellene minimum ket evet dolgozni is, meg osszeszedni egy lakasra onerot, ezek nelkul tuti nem szulnek.)

Ti, aki szinten fiatalon akartatok szulni, de az anyagi helyzet nem engedte ezt, hogyan dolgoztatok fel?

Teljesen el vagyok keseredve, ugy erzem, hogy nem csak a szerencsetlen gyerekkel b.szok ki, hanem magammal is. Latom anyamon is, hogy mekkora szivas, ha nyugdij elott 1-2 evvel is azon parazol, hogy a gyerekednek sikerulni fog-e lediplomazni. Csomo ismerosom ugyanennyi idosen mar a masodik gyereket varja, van, akinek a harmadik is megvan, reg hazasok mar, nem ertem, hogy ok hogyan csinaljak.

(A kerdesemmel egyebkent nem szeretnem megbantani azokat, akik tudatosan 30 felett szultek.)


2022. nov. 17. 15:22
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%

Németországban élek, itt egy 30-35 éves kismama a fiatalabban közé tartozik, a többség 35-40 között jut el a gyerekvállaláshoz. Ennek "ellenére" nincs belöle probléma, viszont a gyerekeket önállóságra nevelik, nem úgy, mint Magyarországon, itt egy leérettségizett fiatal már képes az életét szervezni, nem a szülöknek kell a számláját kezelni, az egyéb hivatalos ügyeket intézni, erre képesek. Az elöfordul, hogy anyagilag támogatni kell öket, de a saját életükért ök vállalnak felelöséget, nem a szülökre tolják.

A szülö nem problémázik azon, hogy a gyereknek lesz-e diplomája, ez ugyanis nem a szülö témája, hanem a gyereké.

2022. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
97%

Anyám pont ennyi volt, mikor születtem.

Ma 22 és 54 évesek vagyunk, nem éppen arról van szó, hogy a nyugdíjazása napjára esett a diplomaosztóm...:)

Járunk együtt kirándulni, sokat beszélgetünk, vannak közös programjaink. Nem hiszem, hogy hatalmas gond 32 évesen gyereket vállalni. Inkább ez, mint a bizonytalanságba.


Ja, és gyerekként se mondta soha senki, hogy idős anyukám lenne és engem se zavart, hogy vannak akiknek 20-25 évvel idősebb csak az anyjuk.

2022. nov. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Én ha 25 évesen szültem volna az első hazasságomba, az a gyerek ma nem lenne ép, az tuti. Egyszerűen nem voltam rá elég érett, hagytam magam kihasználni, bántani, semmi önbizalmam nem volt, szerepet játszottam, megfelelési kényszerem volt. 30 évesen elváltam és megismertem a férjemet, de időt akartam adni magamnak, magunknak, a rossz tapasztalatom miatt. 35 voltam, mikor megfogant az első gyerekünk. Most 38 vagyok, a másodikat várom, több nem lesz. Nekünk ez így alakult. Nem változtatnék semmit, pedig hát nem így ideális, de nem lehet minden ideális. Nem kell azon agonizálni, hogy majd ki milyen öreg lesz a gyereke diplomázásakor. Jól karban tartjuk majd magunkat és örülünk a közös pillanatoknak. Örülök, hogy lelkileg éretten, egészséges párkapcsolatba szültem. Ez mindennel fontosabb.
2022. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj pl. arra, hogy nem mindenkinek akkora szívás, mint az anyukádnak. Az én gyerekeim néha elnézik anyám gyerekeinek, olyan fiatalos, lendületes. Ismerek anyukát, aki 35+ után szült, és több türelme van, mint sok ismerős fiatalnak, szóval lehet sok előnye is.

De megértelek teljesen, mert én is úgy három évvel később szültem, mint szerettem volna. Nem igazán vigasztal más, csak az, hogy már megvannak a gyerekeim, és hát végül is így is jó. Azt hiszem, teljesen majd te is csak akkor nyugszol meg, ha lesz gyereked, addig viszont egy kicsit talán segít, ha a gyermektelen lét előnyeit próbálod szem előtt tartani.

2022. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

A hederelosnek: annyiban van csak igazad, hogy tenyleg nem orvosira jarok. Tanarin vagyok, 6 eves a kepzes, levelezo nincs (legalabbis nalunk). Nem szeretnek megjegyzeseket kapni arra, hogy jo hulye vagyok, meg is erdemlem, stbstb. Szeretnek tanitani, de valoszinuleg a fizetes miatt mast fogok valasztani, most csinalom mellette egyebkent a 3.szakmamat is. Amig tudtam diakmunkazni csinaltam, de most a tanitasi gyakorlatok, hospitalas es meg a delutani orak miatt nem megy. Mondjuk a fizum el is ment kb a megelhetesemre, minimalisan tudtam csak felrerakni belole. De egyaltalan nem erzem ugy, hogy lustalkodtam volna az elmult evekben.

Aki azt irta, hogy lehet, hogy addigra mar mas lesz a parom: benne van a pakliban, de ha mas is lesz, attol meg ugyanugy fennall a problema :D

Az onismeret resz jogos. Viszont azt, hogy masoknak mar van nem azert emlitettem, mert versenyeznek. Pusztan csak ok bizonyitjak, hogy valahogy meg lehet csinalni.

Egyebkent anyukam nem 32 korul szult, en hozzá kepest "fiatalon" szulnek.

2022. nov. 17. 18:35
 36/42 anonim ***** válasza:
0%
Oké, de ha fiatalon akartál szülni, miért ilyen képzésre mentél? Nem értem a logikát
2022. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
Tanárin? Akkor mire odajutsz, duplán meggondolod hogy otthon is el akarsz-e viselni gyereket.
2022. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
#37 Egy ilyen válasznál konkrétan nem értem, hogy ilyen hozzáállással minek van gyereked, ha meg nincs gyereked, minek kell hozzászólni egy olyan témához, amihez egyszerűen nem tudhatsz értelmesen hozzászólni. Szép dolog a szólásszabadság, de nem erre találták ki.
2022. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Ha 10m kell önerőre, vegyetek fel babavárót, arra nem kell 5 évet várni. 20 évre elosztva kamat nélkül ajándék.
2022. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de egyelőre te gyereket sem akarsz igazán. Mit kéne azon feldolgoznod, hogy kitolódik nálad a gyerekvállalás, mint annyi nőnél manapság? A gyerekszülés nem egy teljesítendő penzum. Szülni akkor kell, ha úgy érzed, gyerekre vágysz a szó szoros értelmében, egzisztenciádtól függetlenül.
2022. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!