Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szinte mindenről...

Akinek szinte mindenről megvolt az elképzelése úgy mint nekem, szülés után mi az ami ebből megvalósult?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok hogy:

1. Szülés után 6-8 hétig senki nem jöhet látogatóba, érjék be a fotókkal.

2. Csak én, apa, keresztanyum és a két mama foghatja meg a babát, a többieknek egy macskát nem adnék a kezébe, nemhogy a gyereket.

3. Babakocsira kitenni egy ,,Ne nyúlj hozzám" táblát, külföldön is szoktak ilyet.

4. Egészségesen étkezni és étkeztetni a picit. Elfogadni ha kevés a tej, és tápszer kell.

5. Apát hagyni éjjel aludni, csak akkor foglalkozzon a kicsivel ha én nem tudok pl. főzés, fürdés, wc használatkor. Vagy amikor ő szeretne természetesen.

6. Babysitter nem kell, mindenhova jön a kicsi velem, ha meg olyan helyre mennék mégis akkor valamelyik nagyival lesz.

7. Habár szakmám a pedagógia, folyamatosan tájékozódom mindenről ami a gyermekem érintheti.

8. A gyermek 2 éves koráig maradnék otthon, utána menne bölcsibe, napi 4 órában.

9. Nem gondolom hogy mindenből új kell, bútorok es a babakocsi lehet használt.

Most ennyi jutott eszembe.


2022. nov. 26. 14:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
87%
Tedd ki nyugodtan, legalàbb lesz kin röhögni. Legalàbbis én sirva röhögnék rajtad, meg azon hogy ennyire sokat gondolsz a gyerekedről meg magadról.
2022. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
84%

"a másfél métert betartatni"

Megnéznélek egy forgalmasabb pesti környéken azért. :D


Hidd el, senkit nem érdekel majd az uborkafejű gyereked. Neked különleges, mert te vagy az anyja, de senki másnak nem.

2022. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:
nyilván nem viszem tömegbe amíg nagyon pici. Vidéken élek.
2022. nov. 27. 17:31
 44/75 anonim ***** válasza:
14%
42. Attól, hogy nem értesz egyet valakivel miért kell egy meg nem született gyereket uborkafejűzni? Neked beteg az agyad, vagy csak nálatok ilyenek születnek ezért ebből indulsz ki?
2022. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:
Én már nem is csesztem fel magam rajta, fogyatékos szegény. Nem minden baba születik vákuummal.
2022. nov. 27. 17:57
 46/75 anonim ***** válasza:
93%
45. Na mondjuk te sem vagy egy észlény, ilyet mondani. Megérdemled basszus amiket mondanak neked, mert te is ugyanekkora idióta vagy. Majd akkor gúnyolódj ha a te porontyod életét menti meg a vákum. Ennyi tanulatlan, buta ökröt amit itt a szél összefújt, hihetetlen.
2022. nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam hogy rossz a vákuum. De általánositani sem kell hogy mindenkinek olyan a feje.

Nem vitatkozom senkivel, sok az idióta. Nem kell beleállni. Ő így látja, én meg tudom hogy minden baba szép. Nem kell a kioktatás, ha nem tudsz válaszolni lépj tovább.

2022. nov. 27. 19:52
 48/75 anonim ***** válasza:
54%

Az 5. ponthoz egy kérdésem volna: miért?


Egyébként nekem voltak elveim, és a 80%-át be is tartottam. Nem ilyenek voltak, mint a tieid, hanem hogy a babával hogy szeretnék viselkedni:) Amit nem sikerült betartanom, de nem bánom, az az, hogy nem fogok hordozni (mondjuk nem hordoztam sokat, de többet, mint terveztem :D), amit bánok, hogy nem sikerült betartanom, az az, hogy nem káromkodom előtte (...), és nem fotózom szarrá, hanem próbálok benne maradni a pillanatban. De ez utóbbiról tudtam, hogy irreális. Azért egy próbát megért.

Amiket betartottam: nem hasaltatom, sokat beszélek hozzá az első pillanattól (mindig elmondom neki, mit csinálok), arccal nem fog szerepelni a közösségi médiában, nem alszunk/om vele egy ágyban, nem veszek neki semmilyen "fejlesztő"-nek nevezett kütyüt.

(2 és fél éves)

2022. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló ezek a dolgok nálam is játszanak természetesen.

amiért apa jólléte fontos, az hogy mégiscsak ő a családfő, igy is keveset pihen, azt szeretném ha továbbra is tudna pihenni.

2022. nov. 28. 07:09
 50/75 anonim ***** válasza:
100%
Fú szerintem ezt sürgősen felejtsd el, hogy "ő a családfő". Egyrészt nem, hanem mindketten ugyanakkora részt vállaltok (ideális esetben) a család életéből, másrészt meglátod, hogy a 0-24 babázás minden más melónál sokkal fárasztóbb, úgyhogy kelleni fog a segítsége, harmadrészt neki is szüksége van rá, hogy ugyanolyan kompetens szülőnek érezze magát, mint te, amihez az kell, hogy engedd teljes értékűen közreműködni. Ő egyébként hogy látja ezt? Milyen elképzelései vannak a szülés utáni feladatmegosztásról?
2022. nov. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!