Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek szinte mindenről...

Akinek szinte mindenről megvolt az elképzelése úgy mint nekem, szülés után mi az ami ebből megvalósult?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok hogy:

1. Szülés után 6-8 hétig senki nem jöhet látogatóba, érjék be a fotókkal.

2. Csak én, apa, keresztanyum és a két mama foghatja meg a babát, a többieknek egy macskát nem adnék a kezébe, nemhogy a gyereket.

3. Babakocsira kitenni egy ,,Ne nyúlj hozzám" táblát, külföldön is szoktak ilyet.

4. Egészségesen étkezni és étkeztetni a picit. Elfogadni ha kevés a tej, és tápszer kell.

5. Apát hagyni éjjel aludni, csak akkor foglalkozzon a kicsivel ha én nem tudok pl. főzés, fürdés, wc használatkor. Vagy amikor ő szeretne természetesen.

6. Babysitter nem kell, mindenhova jön a kicsi velem, ha meg olyan helyre mennék mégis akkor valamelyik nagyival lesz.

7. Habár szakmám a pedagógia, folyamatosan tájékozódom mindenről ami a gyermekem érintheti.

8. A gyermek 2 éves koráig maradnék otthon, utána menne bölcsibe, napi 4 órában.

9. Nem gondolom hogy mindenből új kell, bútorok es a babakocsi lehet használt.

Most ennyi jutott eszembe.


2022. nov. 26. 14:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
93%

Egy jó apa felkel és segít. Nem minden éjjel, nem minden ébredésnél, de ha szükség van rá, akkor ott van. Legalábbis optimális esetben.

Múlt héten a 6 hónapos babánk náthás lett. Éjszaka jött ki rajta, nem kapott levegőt, nem tudott aludni. Orrspray volt, ki is szívtam neki, de orrcsepp nem volt itthon. A férjem fél 12-kor szó nélkül elszaladt az ügyeletes patikába. Aztán én a babával fent voltam, a férjem meg ott állt mellettünk egy ideig. Már úgy szóltam rá, hogy menjen aludni, mert reggel 4-kor kel. És másnap elment dolgozni, és egy rossz szava nem volt, hogy nem aludta ki magát. Én fent voltam a picivel még másfél órát, aztán hajnalban még 1x annyit.

Nap közben amikor hívott a férjem, mondta, hogy hagyjam a főzést a fenébe, rendeljek valamit, és aludjak, amikor a pici. Mert ilyen egy jó férj. Mellettem áll és támogat.

Majd te is rá fogsz jönni, erre mekkora szükség van.

De ha már most azt feltételezed róla, hogy a fejedhez vágja, hogy te vagy otthon, az már régen rossz. Nálunk amikor hazajön, az az első, hogy veszi fel a kicsit, játszik vele, szeretgeti. Pont tegnap nyűgös volt a pici, este 6 után csak kézben volt el. A férjem hazajött, mert tegnap is dolgozott, és fürdésig a kezében volt a kicsi. És mondta, hogy ha már egész nap nem látta, legalább most legyenek együtt, az se baj, hogy csak kézben van.

A gyerek nem egy feladat, amit el kell végezni, ezt jó, ha előre tudod.

2022. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 A kérdező kommentje:
Jó nyilván arra gondoltam hogy enyém a pici gondozása, néha oké besegit, de amugy ez az én dolgom, nyilván jó apa lesz és ha látja hogy kell a segitsége akkor jön zokszó nélkül. Már most is ha beteg vagyok kímél, látszik rajta hogy szeret és én is őt, azért fontos nekem ő is.
2022. nov. 28. 12:20
 63/75 anonim ***** válasza:
91%

Mégis megfordult a fejedben, hogy majd megkapod tőle, te vagy otthon 0-24, minek várod el, hogy segítsen.

Lesz itt még nagy koppanás..

2022. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
82%

"Jó nyilván arra gondoltam hogy enyém a pici gondozása, néha oké besegit, de amugy ez az én dolgom,"

NEM. Együtt csináltátok a gyereket, 50-50%-ban vagytok a szülei! Nem a "tiéd a gondozása" és a férjed pedig nem "besegít". Az egyetlen dolog, amit nem tud megcsinálni, az a szoptatás, de ha esetleg tápszeres lesz a baba (vagy is-is), akkor még az etetésből is ki tudja venni a részét. Nem a te dolgod kizárólagosan. És ha beteg leszel? Akkor ő majd így néz, hogy mi hol van meg merre van a gyerek eleje? Gondolj a gyakorlati problémákra is, ne csak arra, hogy istenke tudjon pihenni a Családfő...

2022. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy az ilyennek felesleges ezt magyarázni…
2022. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 A kérdező kommentje:
Nem tökmindegy? Többen mondják hogy úgysem az lesz amit elképzeltek. Én csak kérdeztem mi a valóság. Minden család más, nálunk is meg lesz oldva minden, apa fog tudni mindent de nyilván ha látom hogy hullafáradt akkor nem nyaggatom a gyerekkel. Ha meg ő látja hogy kell egy óra énidő akkor meg segiteni fog. De akkor is ő van távol egész nap.
2022. nov. 28. 12:46
 67/75 anonim ***** válasza:
91%

"Ha meg ő látja hogy kell egy óra énidő akkor meg segiteni fog."


Nem fog. Miért? Mert nem erre akarod kondícionálni.

De majd meglátod, de akkor már késő lesz.

2022. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
90%

"Nem tökmindegy?" Nem. Keresgélj kicsit ebben a kategóriában, hány olyan kérdés van, ahol végkimerülésig babázó anyák tök egyedül vannak hagyva a gyerekkel, mert "apa dolgozik", "az az ő dolga", "azért van otthon" stb. És kérdezik, hogy ez normális-e, és mások hogy bírják, és csodálkoznak, hogy nem bírnak a gyerekkel, mert annyira kivannak, hogy a legkisebb ellenállás is kikészíti őket idegileg.

Téged és a gyerekedet próbálunk óvni, értsd már meg.

2022. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell óvni szerintem a kérdezőt. Aki hülye, haljon meg. Tipikus régimódi, vidéki felfogás ez, hogy asszonyka rohadjon meg otthon a gyerekkel, háztartással, aztán tapsikoljon boldogan, ha a szent férj, a Családfő hajlandó foglalkozni egy nap 2x20percet a saját gyerekével.
2022. nov. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 A kérdező kommentje:
Értem tehát az a baj hogy nem akarom azonnal apára hagyni a gyereket ahogy hazaér. Szerintem meg kell mindenben egyezni, mert senkinek nem jó ha egyik fél sem tud pihenni. Egyedül is meg tudok csinálni mindent, de tudom hogy lesz segitségem. Már régóta vágyunk a babára, mindent meg fogunk oldani.
2022. nov. 28. 15:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!