Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl ezen magam...

Hogyan tegyem túl ezen magam most?

Figyelt kérdés

2 èves kisfiam úgy nèz ki földimogyorò allergiás. Kapott ès 15 perc elteltèvel kihányta, meg valòszìnű zsibbadt a nyelve vagy viszketett, mert fura fejeket vágott, meg az orrát dörgölte a hányás előtt. Dokinál voltunk (allergològus, direkt itt terheltük, mert anyòsom is allergiás rá, de ő nem hány, bedagad, ödèmás lesz a szeme). Fèlő az anafilaxia hajlama a hányás miatt, molekuláris tesztje lesz januárban. Nyomokbanos, hüvelyes dolgokat mindig os fogyasztott gond nèlkül. Epipent ìratok fel a dokival, kezdem úgy èrezni eluralkodik rajtam a pánik emiatt. Tudom, hány fogyatèkos, beteg gyermek van, de úgy èrzem egy rettegès lesz az èletem

Fèrjem lazábban veszi

Megtanulja, nem eszi, kèsz. De egy anya...az más tèszta. Cikáznak a gondolataim milyen èlete lesz stb. :(


2022. dec. 7. 22:53
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
95%
Szegény gyerekedet előre sajnálom, és nem a mogyoró miatt...
2022. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fogyatékosság!
2022. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A baj veled van, nem a gyermekkel. Nem szellemi fogyatékos vagy nyomorék (elnézést a szóért), hogy ennyire túl kéne parázni.
2022. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az első sokk ha lement, akkor kèszìtsd fel magad, ès a gyereket is a technikai részekre. Anyósod is lehet tud tippeket adni.

Minden étel összetevőit olvassátok el. Szoktasd hozzá a gyereked, hogy ne fogadjon el másoktól (játszóházban, játszótérel, távolabbi ismerődöktől) ètelt.

Epipen használatát játékos formában plüssökön mutasd meg a gyereknek.

2022. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Még be sem bizonyosodott! Ez egy könnyen kerülhető allergén, teljesen felesleges kiakadnod miatta.
2022. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszi egyes...pedig hidd el igyekszem nagyon jò anyukája lenni. Sajnos ilyen vagyok, beparázom, a kezdeti sokkban vagyok, milliò szitu, kèrdès, fèlelem van bennem, folyton eszembe jut szegèny kisfiú, aki egy mogyis torta miatt halt meg. De rúgj belèm nyugodtan. A doki azt mondta most lehet csak ennyi, legközelebb lehet bedagad a torka, bármi, ìgy inkább Epipent felìr. Nyilvám èn is ìg, leszek nyugodt(abb). Nyilván ezer ès egy baja lehet bárhol, bármikor, tudom, hogy ez nem fogyatèkosság, de teljesen bepánikoltam most. Egy èv múlva megyek dolgozni, ő oviba, nagyon fèlek, pedig ismernek az òvodában ès anyòsom is abban az intèzmènyben dolgozik. Sajnos a doki szerint biztos már az allergia. Talán ez a teszt azt mondja meg mennyire lehet èletveszèlyes számára a mogyorò :/
2022. dec. 7. 23:45
 7/30 A kérdező kommentje:
5-ös: eddig a nyomokbanosakat fogyasztotta+ hüvelyeseket is, de állìtòlag ezeket sem szabad, èn már nem tudom mit csináljak, imádja a borsòt pl. ès a f.mogyi az hüvelyes. Ja ès ne gondold, mert mindenre is rávan ìrva, hogy mogyit tartalmazHAT, mèg a fűszerekre is...
2022. dec. 7. 23:48
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért állsz úgy egy egyszerű hétköznapi allergiához, mintha súlyos fogyatékosság lenne?

Vagy az a gond, hogy mogyoró termesztésből éltek és mindent beborít nálatok a mogyoró?


Kicsit túlgondolod ezt a dolgot. Amúgy meg még kisem derült, hogy valóban allergiás tünetei voltak. Lehet, hogy szimplán félrement neki, csak nem vetted észre,és amúgy ezért hányt. Vagy rossz íze volt annak, amit adtál neki és szerencsétlen gyerek azért vágott furcsa arcokat, meg aztán ösztönösen öklendezni kezdett miatta, aminek a következménye egyenes úton lett hányás.


Higgadj le egy kicsit. Tökéletes teljes életet lehet élni egy allergiával. A te életed hidd el sokkal bonyolultabb már most is és lesz is a paramami hozzáállásod miatt.

2022. dec. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Azèrt, mert a mogyorò allergia a legsúlyosabb fajtája az allergiaknak, bele lehet halni. Nyilván minden allergia kellemetlen, de egy laktòzos mìg dièta hibakor járja a wc-t fèl napig az èn gyerekem lehet anafilaxiát kap pár falat bakitòl. Ezèrt pánikolok. Igyekszem magamban ezt helyre tenni, de most nem megy. Fèlek.
2022. dec. 7. 23:54
 10/30 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon buta vagy, ha azt hiszed, hogy más allergiába nem lehet belehalni. Minden olyan allergia, ami sokkot okoz, halálos is lehet. Amúgy a mogyoró allergiának is több szintje van. De ismét leírom, még nem derült ki, hogy valóban az-e. És együtt lehet vele élni minden kellemetlenség nélkül. De amúgy ha már most ennyire pánikolsz miatta, szerencsétlen gyereked, ha tényleg allergiás, ezt fogja csak megtanulni tőled és végül nem az allergia lesz az oka a szar életének, hanem te fogod generálni feleslegesen a problémát neki.
2022. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!