Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl ezen magam...

Hogyan tegyem túl ezen magam most?

Figyelt kérdés

2 èves kisfiam úgy nèz ki földimogyorò allergiás. Kapott ès 15 perc elteltèvel kihányta, meg valòszìnű zsibbadt a nyelve vagy viszketett, mert fura fejeket vágott, meg az orrát dörgölte a hányás előtt. Dokinál voltunk (allergològus, direkt itt terheltük, mert anyòsom is allergiás rá, de ő nem hány, bedagad, ödèmás lesz a szeme). Fèlő az anafilaxia hajlama a hányás miatt, molekuláris tesztje lesz januárban. Nyomokbanos, hüvelyes dolgokat mindig os fogyasztott gond nèlkül. Epipent ìratok fel a dokival, kezdem úgy èrezni eluralkodik rajtam a pánik emiatt. Tudom, hány fogyatèkos, beteg gyermek van, de úgy èrzem egy rettegès lesz az èletem

Fèrjem lazábban veszi

Megtanulja, nem eszi, kèsz. De egy anya...az más tèszta. Cikáznak a gondolataim milyen èlete lesz stb. :(


2022. dec. 7. 22:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
23%
Huu mennyi empatikus ember van itt... Én megértelek kérdező, valóban önmagában nem tűnhet nagy dolognak, de mégis óriási figyelmet kíván ez majd az életben tőletek és a gyerkőctől is. Megertem, ha sokkolt és most ennyire ijezstonek tűnik, de biztosan bele fogtok jönni, szerintem keress olyan szülőket, akik hasonló cipőben járnak, talan vannak ilyen db csoportok is, és kezdj el velük beszélgetni, tapasztalatot gyűjteni.
2022. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi .aztán ha kiderül hogy tényleg allergiás fiad akkor majd megtanulom kezelni.


6 éve kiderült fiamrol hogy glutén allergiás nem ehet semmit amibe glutén van vagy gluténal szenyezödhetett ,egy fél év sem kellet és megtanulta ő is hogy néze meg mindenek az ősszetevöjét . illetve csak olyat egyén ami glutén mentes. Be is tartotta tartja.

2022. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik normális stìlusban fogalmazták meg a vèlemènyüket. Valòban urrá lett rajtam a fèlelem, majd megrázom magam ès felállok, mint mindig. Gondoltam nèvtelenül kiadhatom a fèlelmem egy platformon, de nagy igazság, hogy anyukának anyuka az ellensège, úgy támadtatok rám, mint hièna a döghúsra. Megnèznèm èn a valò èletben ki tudná ezt hát egy kis álagos allergia cìmszòval kezelni ès totál lazán venni, hogy kvázi egy èlelmiszer èletveszèlyes lehet a gyermekère. Nyilván hlye sem vagyok, tudom, hogy más is kiválthat a semmiből anafilaxiát pl. mèhcsìpès, akár úgy is, hogy előtte nem reagált rá ìgy. Itthon nem rágom a körmöm, nem kesergek, nem dobálok ki minden nyomokbanos termèket a spájzbòl stb. Termèszetesen a gyerek az èn rágòdásombòl semmit sem èrzèkel, amikor hányt is megőriztem a hidegvèrem, a szurinál is nyugtattam, vìgasztaltam, öleltem, nem sìrtam, nyavalyogtam! Belül őrlődöm a gondolataimban! Azon aggòdom mennyire lesz ez neki hátrány oviban, iskolában, mennyire fogja ez befolyásolni az èletèt. A gyerekek gonoszak, sajnos. Tisztában vagyok vele, hogy meg kell tanulnia a szabályokat, de mèg most hiába mondom neki, olyan kicsi, mèg csak szavakat mondd, nem beszèl folyèkonyan. Egyèbkènt sajnos ìgy már igazolt az allergia, mivel kisfiam már egy TB általi allergia vèrteszten átesett, de akkor a dr nő azt mondta az nem szentìrás, kicsi mèg. Már akkor magas volt sajnos a földimogyorò, tehát a hányás most ezt igazolta. Nem nyelt fèlre sem. A reakciò 15 perc elteltèvel jelentkezett, már kint a váròban. Hamarosan molekuláris tesztje lesz, a földimogyorò fehèrjèit vizsgálják majd nála, ami kiváltja az allergiát. Ez fogja megmutatni, hogy anafilaxiája lehet e tőle, átmehet e èletveszèlyes állapotba. A törökmogyorò az rendben van, Nutellát is evett már. Viszont most már sem diòt, sem mandulát nem merek neki adni ezek után. Ezekre sajnos nem lett letesztelve, ìgy januárig biztos nem kap csonthèjast. Remèlem ìgy már mindenkinek kerek a story ès igen, muszáj a jò oldalát is nèznem : a földimogyorò nem mindennapos èlelmiszer.
2022. dec. 8. 14:41
 24/30 anonim ***** válasza:
58%

úristen, mert szerinted a gyerek nem csak fogyatékos mostmár az allergiájával (szánalmas a drámázás mértéke amúgy), hanem eleve hülye is, mert biztos nem érzi meg, hogy anyu tiszta idegbeteg, miközben vigyorog felé hogy semmi baj... kétéves, nem hülye. (akkor se ha most az allergiájával annak véled)

amúgy mondok valami vicceset, anyósod is mogyorós, mégis felnevelt legalább egy kölyköt, leélt egy életet, és messze nem akkor kezdte ezt az élet nevű dolgot, amikor már feltaláltak egy csomó életmentő cuccot, és a mentőautó simán elrobog 100 km/órával a kórházba, ha a mindenféle csodaketyere nem segít... (a helikopterről meg ne is beszéljünk). nyugodj már le a pcsába, de tényleg. esetleg ülj le anyóssal, mert nekünk nem hiszel, csak bőgsz, de hátha a nő aki át is élte, helyretesz téged pár szóval.

2022. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Rettenetesen alpári ès rosszmájú vagy. Ha te sajnálod a gyermekem, èn duplán a tièdet 🙈 Anyòsom nem anafilaxiás, bizonyos szint után tünetel, nem kiskorában jött ki rajta, hanem hatalmas mennyisègű mogyi fogyasztása után lettek gondjai, felnőtt korára. De minek is magyarázok...Ne akarj már az orvostòl okosabb lenni. Èn vagyok idegbeteg, drága? Olvasd már el az irományod... egy random embernek miket ìrsz, kèrlek :D Nem is ismersz, èn full normálisan ìrok, itt meg az anyukák èlik ki a frusztráltságukat vagy nem nuku sex vagy mi bajotok van? Most perpill vigyorgok, rajtad. Nem fogyatèkosoztam, se nem hülyèztem le a kisfiam, azt ti tettètek. Szánalmas, hogy minden mondatom kiforgatod, látom ide is mind en betű időpocsèkolás már, neked meg minimum ki kène hipòzni a szád :)
2022. dec. 8. 20:58
 26/30 anonim ***** válasza:

Kérdező mi csudának adtad a gyereknek a földimogyorót ha az elenanyag teszt pozitív lett ,gondolom nem kicsit lett magas az IgG és IgA arány vérében,doktornő meg ilyet nem mondhatná hogy nem biztos hogy allergiás .


Nálunk a gasztroenterológus 6 ével ezelött vérképet megnézte . És közölte hogy glutén allergiás fiam mert a vérében olyan extrém mértékben magas volt IgG és IgA elenanyag szint .

Iskolában tudták tanárok neki külön hozaták az ebédet. Ha buli volt az osztályban ő vitt magával saját sütit .

2022. dec. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

IgE lett nèzve ès orvosi tanácsra adtam neki, terhelès miatt, mint ìrtam, a doki azt mondta adjunk neki pár szemet ott a rendelőben, mert èn mondtam, hogy itthon nem merem semmikèpp. Azt mondta ezek a tesztek nem feltètlen biztosak ilyen korban mèg, sokminden alakul mèg iskolás korig, már ami az allergèneket illeti.

Hát ezek szerint pedig de, pontos a teszt, a kutya is magasabb lett ès tünetel is rá, sajnos...

2022. dec. 9. 08:21
 28/30 anonim ***** válasza:
51%

Ilyan hisztit levágni.


Ahelyett, hogy segítenéd őt, itt rinyálsz és pánikolsz - nyugodtan megsértődhetsz, nem érdekel.


Így csak azt fogja megtanulni, hogy rettegésben éljen egy hétköznapi dolog miatt - nem fogyatékos, és nem ő az egyetlen mogyoróallergiás a világon.

2022. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Ès akkor mi van, ha pánikoltam, kirinyáltam magam? Itt tettem, nem a fiam előtt, te nagyeszű. Ja, tudjuk, ilyet mèg a zuhany alatt sem szabad egy anyának, amikor senki sem látja. Nem pánikolhat, nem akadhat ki dolgokon, nem lehet rajta urrá a fèlelem, nem gondolkodhat hülyèn, logikátlanul, mi, Miss Tokèly?. Segìteni fogom őt, mìg èlek, megnyugodhatsz efelől.
2022. dec. 9. 22:11
 30/30 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon csúnyán nekimentetek a kérdezőnek, pedig nem érdemli meg. A mogyoróallergia halálos is lehet.

Ez nem egy glutènèrzèkenysèg vagy laktózintolerancia, hogy csak a hasa fàj.

2022. dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!