Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, hogy ne szakadjo...

Mit csinálsz, hogy ne szakadjon el a cérna (gyereknevelés- anya ideges lesz? De ha mégis, mi történik?

Figyelt kérdés

Próbálok tudatosan odafigyelni, hgy ne egyik pillanatrol a másikra akadjak ki, ha pl az esti lefekvés/alvás nem úgy sikerül, ahogy kéne, de... Nem megy. Gyűlik gyűlik a dolog és ha elérek egy szintet es rájuk üvöltök, akkor mindenki 1 pillanat alatt tudja, hogy hol az ágy/takaró. Aztán jön hogy sirdogálnak. Pedig szóltam 1*,2* 10*, 100* és meg se hallják.

:((( És utána olyan szr... Így elaludniuk. De mit tudok máshgy csinálni, egyszerűen meg se hallják.


Próbáltam így, úgy, több időt hagyni az esti dologra, külöb altatni a kettőt, volt már bűnti emiatt ami 2 napig jó aztán mintha mi se történt volna.. Stb



2023. jan. 15. 21:52
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
56%
Hát én meg idegbetegen üvöltök már sokszor. Elfáradtam, türelmetlen is vagyok, ők meg leszarják. Olvastam, amit lehet, próbáltam, ami tőlem telik. Ennyire vagyok jó. Lehetne rosszabb is. A terapeutájukkal majd elszidnak, ahogy akarnak, ha felnőttek. Csak nőjenek már fel végre...
2023. jan. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, vannak gyerekrk, akik mindig elmennek a határig. Feszegetik a korlátaikat, keresik hol van a határ amíg elmehetnek. És addig feszítik a húrt, amíg kiabálsz. Ott van a határ, ezért hagyják abba azonnal és mennek csendben (szipogva) az ágyba.
2023. jan. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
68%

3 gyerekes apakent mondom: add át apának az esti procedurat. Komplett. Probald ki.

A kiabalas semmi masra nem jo, csak arra, hogy a gyengesegedet es az agressziodat kommunikalod felejuk.

A gyerekek figyelemre vagynak es a negativ figyelem is figyelem szamukra.

Nalunk ugyanez van, ha anya altat. Kiabalasba torkollik az este, anya tehetetlen es kiabal.

Ha en altatom oket akkor nalam a kovetkezo a rend:

Hazajonnek suli/ovi, telen azonnal lecke, utana jatek. (nyaron forditva). 19-ig azt csinalnak amit akarnak, 19.30-ig vacsora, 19

45-ig furdes, 20.00-ig mar mindenki ágyban. Ha nem er oda vacsorara, a kajat elrakom es aznap ehesen megy lefekudni.

Aki 20.00-nal kesobb er az ágyba annyival korabban kel reggel.

19.45-tol 20.00-ig van némi mese vagy vicces videok, 20-kor lampaoltas.

Egyszeru szabalyok, 2(!) Nap alatt abszorvaljak, tudjak magukat tartani hozza.

Es nevetgelve, jokedvuen alszanak el az esetek 80%-ban.


De ehhez kovetkezetesseg kell es nem lehet engedni a hatarokbol 1 centit sem. A gyerekek felismerik a gyengeket ...

2023. jan. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
43%

Ha foglalkoztal valaha allatokkal, pl kutyakkal, akkor tudod, hogy egy kutyaval nem szabad orditozni, ha neveled.

Lehet, hogy akkor is megcsinalja, amit elvarsz tole, de nem mindegy, hogy felelembol teszi vagy motivaciobol.

A gyerek ugyanez pepitaban.

Nem fogsz tole egyuttmukodesi hajlamot kicsikarni, ha orditasz vele.

2023. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
24, ez sajnos gyerekfüggő. És az én gyerekeimnél a szeretettel nevelés ilyen formában nem mükodik
2023. jan. 16. 07:55
 26/37 A kérdező kommentje:

Köszi amiket írtatok, jól jött mindegyik hozzászolás.


Apának nem akarnám átadni, szeretnék én megbírkozni vele.


Esti mesét elhagytuk mert abbol is csak feszko volt, sose volt elég az egy mese, mindig ment a " csak még egy utolsót" (pedig én egynél többet sose olvastam.) Nem olyan rövid mesék voltak.


Nincs mesenézés már vacsi környékén, vacsira általában hideget esznek, a fürdés apával ami felspannolhatja őket, de akkor azt lehet vacsi előttre rakom. Nem olyan szimpi de egy prpbát megér.

2023. jan. 16. 08:25
 27/37 anonim ***** válasza:
32%
Na.. kezd tisztulni a kép.. Nem kella mesét elhagyni, nem ugy kell levezényelni, hogy rajta-gyerünk, gyorsan-gyorsan az ágyba és aludjatoook mááár!! Ennek egy lenyugtató szakasznak kellene lennie, egy békés , biztonságos hangulatú ceremóniának. Adj rá időt. De ne lépd túl a rászánt időkeretet.Ne emeld a hangod. Max. 2x mondd el, amit akarsz, utána állj meg és várj.Kellemessé kéne tenned az estét, hogy egy élmény legyen nekik a lefekvés.Nyugtató mesékkel, cuki kiskorukrólszóló emlékekkel.Nálunk volt egy 20x20 centis zenélő bigyó, részletgazdag vintage hálószoba, 3 kismacival, mindig azt nézegették az ágyban a nap végén és mire lejárt a zene,addigra szinte aludtak is.
2023. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem altatok. Mese sincs, alkalmatlan vagyok rá. Puszit adok, halkan beszélgetnek még a sötétben és egyedül alszanak el. Én nem kiabálok, ők nem visítanak. Mindenki boldog.
2023. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
48%

"Kellemessé kéne tenned az estét, hogy egy élmény legyen nekik a lefekvés."


Vagy nem. Értelmes ember lesz abból a gyerekből is, akinek az anyja nem a házibohócvarázsló, nem kézműveskedik, nem animátor, nem mesemondó és nem alázatosszolgája nekik. Attól még lehet egy gyereknek szerető kapcsolata a szüleivel és lehetnek szép emlékei. Attól nem lesznek szép emlékei, hogy anya feladja a saját boldogságát, lehajtja a fejét és tolja az ipart nyugalmat erőltetve magára akkor, amikor az egésszel tele a töke!

2023. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
27%
29- sok nőnek nem való ez az egész..
2023. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!