Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, hogy ne szakadjo...

Mit csinálsz, hogy ne szakadjon el a cérna (gyereknevelés- anya ideges lesz? De ha mégis, mi történik?

Figyelt kérdés

Próbálok tudatosan odafigyelni, hgy ne egyik pillanatrol a másikra akadjak ki, ha pl az esti lefekvés/alvás nem úgy sikerül, ahogy kéne, de... Nem megy. Gyűlik gyűlik a dolog és ha elérek egy szintet es rájuk üvöltök, akkor mindenki 1 pillanat alatt tudja, hogy hol az ágy/takaró. Aztán jön hogy sirdogálnak. Pedig szóltam 1*,2* 10*, 100* és meg se hallják.

:((( És utána olyan szr... Így elaludniuk. De mit tudok máshgy csinálni, egyszerűen meg se hallják.


Próbáltam így, úgy, több időt hagyni az esti dologra, külöb altatni a kettőt, volt már bűnti emiatt ami 2 napig jó aztán mintha mi se történt volna.. Stb



2023. jan. 15. 21:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne te altass minden nap. Néha nagyon tele az ember töke az egésszel, főleg, mikor a gyerekek annyira sajnálják az időt az alvásra, hogy kb hullafáradtan is mennének tovább. És szerintem az sem bűn, ha urambocsá anyuka is fáradt már estére, és igenis szeretné, ha viszonylag hamar elaludnának és csend lenne már végre. Ettől nem rossz anya, aki nem szereti a gyerekeit, de az egész napos nyüzsi, a munka, az otthoni feladatok, az anyaanyaanyaaaaa azért fárasztó, estére sokszor zsong az ember feje. És igen, ha ilyenkor elkezdődik a szándékos időhúzás, idétlenkedés, meg a bármit, csak aludni ne kelljen procedúra, szakad a cérna.

Nekem az segített, hogy bevezettem, hogy váltásban altatunk. Sokáig csak én altattam, mert a gyerekek alváshoz engem igényeltek jobban, de én kivoltam ettől, hogy minden este 1 órát kínlódok velük így tök fáradtan, míg a férjem nézi a sorozatát pl. Nem az ő hibája volt, a gyerekek akartak engem, mégis sokszor éreztem, hogy rá is neheztelek. Szóval közöltem,hogy akkor ez mostantól nem így lesz, egyik nap apa altat, másik nap én. Azóta több türelemmel tudok állni az altatáshoz, mert nem mindig az én dolgom, néha én is tudok szusszanni egyedül egy kicsit.

2023. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

" ez sajnos gyerekfüggő. És az én gyerekeimnél a szeretettel nevelés ilyen formában nem mükodik"

miert, probaltad?


es miert ne altathatna apa? nem kell presztizskerdest csinalni belole.

ha neki pl megy, meg jo tippjei/trukkjei vannak ra, miert ne lehetne ellesni es hasonloan probalni?

o is a szulojuk, neki is joga van "elrontani" vagy nevelni oket.

en adnek neki egy eselyt. a kiabalasnal minden jobb.


de ahogy irtak, az esti rutint kell kialakitani.

2023. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Persze hgy próbáltam. Ki ne akarna csak szeretettel nevelni ha úgy is lehet.


Ma amugy nagyon jo esténk volt. Megmondtam nekik hgy fürdés után, bemennek a szobába (kicsit persze en oltoztettem) és akkor szoljanak ha mindenki fekszik az ágyba, villany leoltva, én addig lezuhoztam. M3g nem is végeztem már hallom hgy szolnak hgy kész vannak.

Befekudtem es megkerdeztem hgy volt e mesztelenul rohangalas, ágyon ugralas, pakolaszas... A válasz:Nem.

🤔 Lehet így már mindez nem is olyan érdekes ha nincs közönség. Nem tzdom máskor fog e mükődni de ez a nyugis este most nagyon jól esett. Hamarabb el is aludtam 😍

2023. jan. 16. 22:49
 34/37 A kérdező kommentje:

Meg mondjuk nem oldottam meg ezzel a saját indulatkezelésemet, de ha már elkerülöm is fél siker. Amugy azt gondolom hgy mindenkinél van egy határ ahol elszakad a cérna, max nem olyan gyereke van, aki el is megy odáig.


Engem inkabb az a része érdekelt volna, hgy ki hgy reagalja le az "ennyi es nem tovabb" helyzetet,illetve hgy tényleges tapasztalat van e arra, hogy az ominozus pillanatot hogy lehet a megszokottol másként kezelni.

2023. jan. 16. 23:00
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

KEdves kerdezo, leirtuk tobben is, hogy lehet elkerulni es maskepp kezelni, de te elegansan lesoported az asztalrol ezeket a megoldasi javaslatokat:)

en azt gondolom tovabbra is, hogy a gyerekednek peldat kellene mutatni es nem orditani vele egy olyan egyszeru napi feladatnal, mint az elalvas.

2023. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
80%
és még mindig meZtelenül, nem pedig mesztelenül... Szótő..MEZ nélkül, tehát csupaszon, MEZtelenül.
2023. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Sajnalom ha téged zavar hogy közben találtam egy másik jó megoldást. :)


Te biztos csodás anyának tartod magad. De tudod sokszor ez nem az egyén érdeme. Sok múlik azon hgy ki mit hozott otthonról, mit élt át élete folyamán ami aztán nagyban meghatározza a viselkedését, reagálásait. Szóval nyugtával dicsérd a napot ;)

Bennem ha felismerem hgy valami nem jó, van bennem hajlandosag változni fejlődni, szoval én is tudom mit kellene de mint írtam fent, van amikor a minta erősebb.


Ezt csak azert irtam le mert inkább észosztást érzek ki a mondanivalodbol mint segíteni akarást :)

2023. jan. 17. 14:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!