Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum hány órás autóútra...

Maximum hány órás autóútra mernétek elmenni 7 és 9 éves gyerekkel EGYEDÜL, nyaralás céljából?

Figyelt kérdés

Márciusban vagy áprilisban mennénk, kinéztünk egy kb 8 órás útra lévő desztinációt, de nem tudom, hogy be merjem e vállalni. Repülő sajnos nem jár oda Budapestről, busz van csak, több átszállós és minimum 16 óra az odajutás vele.

Ti be mernétek vállalni a 8 órás autózást?


2023. jan. 21. 10:15
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%

Szüleimnek Makarskánál van nyaralójuk, útközbeni megállókkal, ebéddel kb. 12 óra az út. Ha éjjel megyünk, egyhuzamban lenyomva max. rövid pisiszünetekkel, durván 9 óra alatt ott vagyunk.


Volt, hogy egyedül mentem a lányommal le, először 1,5 éves korában. Nem tudom, ezen mi ekkora durranás. Amíg kisebb volt, mindegy volt, mikor indultunk, mert 5 percen belül durmolt hátul. Most 8 éves, már nem alszik, de nem szokott gond lenni. Van, hogy zenét hallgatunk együtt, vagy ő hátul mesét néz, játszik az iPaden, szoktunk vinni könyveket, foglalkoztatókat is, amik újak, azokkal is jól elvan.


De őszintén mondom, hogyha egy kicsi félsz is van benned, ne indulj el egyedül! Nem csak a magad érdekében mondom, hanem a többi autós miatt is. Borzalmas kerülgetni egy kis parás mazsolát, akinek fél órába telik egy kamion megelőzése.

2023. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
59%
Miért lényeg, hogy egyedül? Ezek már nem csecsemők, hogy 2 ember kelljen melléjük. Meg lehet velük értelmesen beszélni a dolgokat.
2023. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
34%

Mert gondolom nem lesz mellette senki, aki szólhat, hogy "jobbról jó", "jönnek szemből, ne előzz!!".

Van, akit stresszel a vezetés még 20 percig is... 8 órás út pedig nagyon lefárasztaná, főleg, ha kellő rutinja sincs benne.

2023. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Augusztusban voltam arrafelé egyedül, autóval. Nem volt semmi probléma, de gyerekekkel óvatosabb vagyok.
2023. jan. 21. 11:59
 15/38 anonim ***** válasza:
62%

De mi értelme itt ezt megszavaztatni?

Én gondolkodás nélkül mennék, mert szeretek vezetni, nem érzem nyűgnek. Dinamikusan, de nem veszélyesen vezetek, ezért akkor sem változtatok a vezetési stílusomon, ha hátul ül a gyerekem. Nem izgulok, stresszelek a jelenléte miatt.


Viszont ezt neked kell érezni, hogy bevállaljátok-e, mennyire ragaszkodtok a kinézett úti célhoz, megér-e ennyi kényelmetlenséget.

2023. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy feltűnt e neked, de ez nem egy szavazás. Szimplán csak érdeklődtem.
2023. jan. 21. 12:23
 17/38 anonim ***** válasza:
25%
"Ti be mernétek vállalni a 8 órás autózást?" :)
2023. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15 hónapos korától neveltem egyedül a lányomat. Ha azon kattogtam volna, hova merjek vagy me merjek egyedül elindulni, valószínűleg becsavarodtam volna. Mentünk, mert "kellett". Nyaralni, csavarogni, kirándulni, mindenhova. Mert nem volt más opció. Nincsenek nagyszülők, a barátok is családosok. Nyilván olyan volt, hogy barátokkal mentünk, de mivel egy autóba sosem fértünk annyian, akkor is én egyedül mentem a gyerekkel.
2023. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló vagyok. Megindokolnátok hogy miért lett 0%-os a válaszom? Avagy miért nem hasznos, hogy azt írtam, hogy 2 gyerekkel, egyedül biztosan nem indulnék neki, max olyan helyre ami közel van?
2023. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
55%
Ja hogy nem a gyerekek a gond, hanem hogy félsz vezetni, ha ott vannak. Ez inkább közlekedési probléma, mint gyereknevelési.
2023. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!