Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Maximum hány órás autóútra...

Maximum hány órás autóútra mernétek elmenni 7 és 9 éves gyerekkel EGYEDÜL, nyaralás céljából?

Figyelt kérdés

Márciusban vagy áprilisban mennénk, kinéztünk egy kb 8 órás útra lévő desztinációt, de nem tudom, hogy be merjem e vállalni. Repülő sajnos nem jár oda Budapestről, busz van csak, több átszállós és minimum 16 óra az odajutás vele.

Ti be mernétek vállalni a 8 órás autózást?


2023. jan. 21. 10:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
39%

Hát, én pl. megölném magam, ha 10-12 évig csak a Balatont látogattam a gyerekkel, mint nyaralási opció. Ettől függetlenül nem pontozok.

Viszont a lányunk 1 éves korában gond nélkül megjártuk a Maldív-szigeteket, odafelé volt egy 3 napos kiszállásunk Dubaiban, de visszafelé egyenesen jöttünk. Semmi gond nem volt, sőt, sokkal jobb volt baba korában utazni vele, 8 hetes korától 1 éves koráig. Mert elvolt bárhol, aludt bárhol. Ahogy nőtt, úgy akarta jobban felfedezni a világot, amit persze csodálatos volt látni, de egyben nagyon fárasztó is.

2023. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
78%
Gyerektől is függ, ha nem különösebben problémás pl hiperaktív, vagy hány utazas közben, akkor kb bármekkora hosszú utat meg lehet oldani időnkénti pisiszunetekkel ekkora gyerekekkel.
2023. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

"Ti be mernétek vállalni a 8 órás autózást?" :)


Így van, ezt kérdeztem, érdeklődtem. A szavaztatás az lett volna, ha azt kérdezem, hogy elmenjek e velük.

2023. jan. 21. 13:34
 24/38 anonim ***** válasza:
50%

7 és 9 éves gyerekek már iskolásak. Valószínűleg órán is tudnak disztingválni, akkor a kocsiban is tudjanak.

Ha meg magától az egyedül vezetéstől félsz, akkor inkább maradjatok otthon. Nektek és a közlekedés összes többi résztvevőjének is jobb ha nem járja az utakat egy időzített bomba.

2023. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Nem vagyok időzített bomba. Az utat már ismerem, voltam arra, de ilyen hosszú időre egyedül még nem mentem velük.

Leginkább attól tartok, hogy a főút közepén jön rájuk a hasmenés, vagy hogy eltöröm a bokám, és nem tudom hazavinni az autót. Sajnos tapasztalataim alapján itt kevesen beszélnek angolul.

Nem az a baj, hogy nincs aki mondja, hogy jobbról jó, ne magatokból induljatok ki.

2023. jan. 21. 14:11
 26/38 anonim ***** válasza:
25%
Mondjuk ha értelmesen tetted volna fel a kérdést, akkor nem találgatna mindenki, hogy mi is a bajod.
2023. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

#11


Makarskához közeli helyre utaznánk. Ti Horvátországon vagy Bosznián keresztül közelítitek meg a szüleid nyaralóját?

2023. jan. 21. 14:42
 28/38 anonim ***** válasza:
0%
Inkább olyan uticelt választanék, ahova rövidebb idő alatt oda érünk. 8 óra utazás egy felnőttnek is sok.
2023. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
64%

Én nem értem, miért lenne sok egy 8 órás út? Meg lehet állni pihenni, enni, inni, fagyizni, sétálni, pisilni, bármit csinálni. Nem kell egy seggel levezetni az egészet.

Barátnőmék Németországban laknak, 8 óra az út. Simán jönnek-mennek a 9 éves gyerekkel. Jó, nem egyedül, de a gyerek is simán elvan annyi ideig. Sőt, amúgy Erdélybe valósiak, oda is haza szoktak menni autóval. Az kb.11 óra. Annyi, hogy ott nem állnak meg, mert éjszaka mennek, hogy a gyerek nagyrészt aludjon. És felválva vezetnek a férjével.

2023. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
#Mármint Magyarországról volt 11 óra, amíg itt laktak, akkor jártak haza Erdélybe. Most Németországból úgy mennek majd, hogy megállnak itthon egy éjszakára.
2023. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!