Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Zselyke mennyivel "rosszab...

Egy Zselyke mennyivel "rosszabb" mint Piroska, Hajnalka, Boglárka...?

Figyelt kérdés
Sokak szemet forgatnak ha látják a Zselyke nevet de kérdem én, mennyivel másabb mint a többi hasonló megszokott név mint a Piroska, Hajnalka, Boglárka...Ezek is mára már teljesen megszokottak lettek, biztos egy időben ezekre is volt felháborodás. Manapság miért nem olyan elfogadott a Zselyke mint ezek a nevek? Számomra elég különleges hatást ad a név és Berki előtt fedeztem fel még. Néhányan mondták hogy a -ke kicsinyítő hatást ad de szerintem ennél az esetben nincs ilyen de Piroskánál is van a -ka de ott mégse mondogatták ezt. Szerintetek manapság gázos ha valakit Zselykének hívnak vagy tök mind1 úgyis megszokják ha a viselőjével nincs gond? Tényleg káros lesz a gyereknek vagy ezt inkább itt szokták fújolni és nincs olyan nagy jelentősége? Van rajtam kívül más is akinek tetszik ez a név? Őszintén! :) Ezen kívül még a Hedvig az ami nagyon szívemhez nőtt de erre meg azt szokták mondani hogy nem tudják eldönteni most fiú vagy lány név pedig nekem elsőre egyértelműen lány név volt.

2023. febr. 2. 19:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
29%
*Ja de ettől még elfogadom, ha valaki azt a nevet adja a gyerekének, hogy Zselyke, nehezen, de igen, de nem fogok neki ottan a nevére megjegyzéseket tenni, csak csöndben sajnálom a gyereket. Szóval a szülők meg a gyerek egy éles szituációban pl vendégség, strand, nem fogják tudni, hogy nem tartom szépnek a névválasztásukat. Hanem nem tennék megjegyzést, csöndben eltitkolnám; és sajnálnám a gyereket.
2023. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
*szóval pl, ha mi megyünk vendégségbe, vagy ők jönnek, vagy összefutunk valahol, vagy pl strandon kiabálja ezt valaki a gyerekének, vagy bárhol, akkor nem fogok beléjük kötni. :D :):) Tudomásul veszem, hogy ez van, létezik ez a név is
2023. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
37%

*Ja és mégegy, bocsi mégegyszer, itt olvasgatom a többi kommentet,beugrott mégegy dolog, ami miatt kifejezetten nem tetszik.


Hogy két ' e ' van benne, és nincs benne dallam; nekem attól még egy kicsit "mekegősen" hangzik

A Zs kicsit túl kemény is ráadásul az elején, nekem nem annyira nőiesen kezdősik

A petrezselyem, amiből gondolom, hogy származik, nem egy olyan 'ragyogó virág', hanem valami kis egyszerű """""""unalmasabb"""""" dolog

(Tudom,a folyót is fel szokták amúgy hozni, de számomra az tűnik egyértelműnek , evidensnek, hogy a petrezselyemből van a származása; hogy valaki pl ott főzögetett; és akkor mondta a másiknak, hogy "kéne még bele egy kis petrezselyke, jaj, hozzál már légyszives egy kis petrezselykét"; és akkor így elgondolkodott, vagy ő , vagy egy barátnője, amikor beszélgettek a főzésről; hogy "hú, tényleg, Zselyke , milyen jó név". Lehet, hogy onnan már csak úgy otthon, először családi körben úgy simán Zselykének hívták otthon, aztán valaki meghallotta; de enélkül is már a főzés közbeni "petrezselykézéstől " is már csak egy lépésre van a Zselyke, mint név, mint névadás.

Ja meg még az "ly" a közepén még ront a szónak a kinézetén; és nem állítanám, hogy ha pontos "j"-re cserélnénk, olyan sokat javítana számomra a név "kinézetén".

De szóval tehát, ez a név még szerintem leírva sem szép. Leírva nekem kicsit olyan "otrombán" néz ki, meg még szeplőkre asszociálok róla, tehát még nemcsak a kimondása, a leírása sem szép, kecses, nőies. Hanem olyan kemény, mintha 'oda lenne dobva egy vasdarab'.


Bocsi mégegyszer, ha valakit megbántottam; remélem, most már az összes indokot sikerült felsorolnom, hogy nekem, személy szerint miért nem tetszik.


Meg szóval pl , gyerekként is csak annyit tud ez a név, hogy aranyos, de szépnek semmiképp sem szép;

felnőttként viszont én pl még rosszabbul viselném, ha így hívnának. Lehet, hogy meg is változtatnám valami számomra jobban tetszőre; de mondjuk lehet, hogy úgy, hogy ezt a nevet megtartanám, mert tiszteletben tartanám a szüleim döntését, meg amúgy ha már régóta mindenki úgy ismer; de szóval, akkor beraknék elé, v mögé egy második keresztnevet. Attól függ, hogy elé, vagy mögé, hogy szempont amellett, hogy szép nevem legyen, hogy ne legyen "akadozós", "mássalhangzótorlódásos" az új név, teljes alakban.


És bocsi mégegyszer.

2023. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!