Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy Zselyke mennyivel "rosszab...

Egy Zselyke mennyivel "rosszabb" mint Piroska, Hajnalka, Boglárka...?

Figyelt kérdés
Sokak szemet forgatnak ha látják a Zselyke nevet de kérdem én, mennyivel másabb mint a többi hasonló megszokott név mint a Piroska, Hajnalka, Boglárka...Ezek is mára már teljesen megszokottak lettek, biztos egy időben ezekre is volt felháborodás. Manapság miért nem olyan elfogadott a Zselyke mint ezek a nevek? Számomra elég különleges hatást ad a név és Berki előtt fedeztem fel még. Néhányan mondták hogy a -ke kicsinyítő hatást ad de szerintem ennél az esetben nincs ilyen de Piroskánál is van a -ka de ott mégse mondogatták ezt. Szerintetek manapság gázos ha valakit Zselykének hívnak vagy tök mind1 úgyis megszokják ha a viselőjével nincs gond? Tényleg káros lesz a gyereknek vagy ezt inkább itt szokták fújolni és nincs olyan nagy jelentősége? Van rajtam kívül más is akinek tetszik ez a név? Őszintén! :) Ezen kívül még a Hedvig az ami nagyon szívemhez nőtt de erre meg azt szokták mondani hogy nem tudják eldönteni most fiú vagy lány név pedig nekem elsőre egyértelműen lány név volt.

2023. febr. 2. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azért nem teszik, mert elég gyakori név lett. Már akkor ismertem ezt a nevet, mikor egyáltalán nem volt ismert, akkor nagyon tetszett.
2023. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy másnak is azért tetszik, tetszett :). Én is még a népszerűsége előtt fedeztem fel és magával ragadott de még mindig. Más nevet nem tudnék elképzelni.
2023. febr. 2. 20:33
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a -ke végződéssel van a bajom, hanem szerintem nagyon csúnya hangzású. Mint egy rovar. De ez az én véleményem, másoknak meg tetszik. A Luca név is nagyon népszerű volt egy időben, nekem ez sem tetszik. Nekem ilyen nevek még az Orsolya, Enikő, Zsanett, Réka. Mégis elfogadott, használt nevek, tehát sokaknak tetszik.
2023. febr. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 NTBS ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik, de nem rossz név.
2023. febr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal.
2023. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
En Boglarka vagyok, az egyik baratnom Hajnalka, nehai nagymamam Piroska volt.😁 sokaig nem szerettem a nevemet, mara (27 eves leszek) elfogadtam, kibekultem vele. Ettol fuggetlenul egyik nevet sem adnam a gyerekemnek.
2023. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, megint te vagy az aki annyira rá van pörögve erre a névre hogy havonta ír ki kérdést?


Neked ez tetszik, adjad. De fogadd el azt is ha valakinek lábrázása van ettől a névtől

2023. febr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb, csak egyszerűen kevésbé megszokott, a Piroska, Hajnalka, Boglárka jóval régebb óta van köznapi használatban. Őszintén szólva nekem egyik se különösebben a kedvencem, de előbb választanám a Zselykét, ha muszáj lenne ezekből választani, mint a másik hármat.
2023. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hajnalka név királyul hangzik, nagyon szép, csengő-bongó, dallamos. Olyan kis finom, nőies; mint pl utcalámpák fényében csillogó harmat, vagy szentjánosbogarak fényében csillogó harmat; vagy mint egy nagyon kedves, kis aranyos virág, hogy "szép,kivirult hajnalkák"

Piroska név átlagos -se nem gyönyörű senem ronda, hanem pont középen van, a tökéletes átlagban kettő között. Tehát pl 5-ből egy stabil 3-as; kicsit ez a név is nekem fakó, annak ellenére, hogy maga a piros szín, de szóval nekem egy kicsit fakó ez a név, kicsit komor; de attól még nem rossz, de nekem kissé színtelen, de méginkább "fakó-színű".

Boglárka név számomra színtelen, szörnyű hangzású (Bocsi annak, aki szereti ezt a nevet, vagy viseli.)

A Zselyke is kb ugyanaz a kategória , mint a Boglárka. De egyébként még szerintem egy kicsit mégkevésbé szép, mint a Boglárka, meg, ha lehet mégkislányosabb; szóval én Zselyke és Boglárka közül mégis inkább a Bogi lennék. A Bogi amúgy jól hangzik csak teljes alakban csúnyácska hangzású az a név szerintem. Amúgy, ha Zselykének neveztek volna el a szüleim, talán lehet, hogy pl Zsejna-nak/Zsejra-nak hívatnám magam. A Zselykének még korrekt beceneve sem nagyon van szerintem; amivel szépíteni lehetne ezen a néven. Ebben még annyi szín sincs, mint a Boglárkában, Ez teljesen fakó, annak ellenére, hogy a petrezselyemre asszociálok belőle, ami egyértelműen teljesen zöld; még a Boglárkánál is kevésbé kecsesebb hangzású.

Meg még, egy Hajnalka, Piroska név állhat jól egy felnőttnek; de a Boglárka, hát az határeset, még mondhatjuk, hogy okés; de a Zselyke szerintem egyáltalán nem állhatna jól semelyik felnőttnek. Meg ott már teljesen nem vették komolyan a gyereküket a szülők. A Boglárkánál még legalább meg tudnák indokolni a szüleim, ha így hívnának, hogy tetszik nekik a Bogi becenév. (Mert az pl nekem is tetszik. Bogiként én Bogáta lennék szívesen - Anna vagyok egyébként, ezt a nevet imádom) A Zselykének nincs ilyen. Mármint ami becenév által "megszépődhetne"-most direkt írom így- ez a név. A Zselyci pl az is ugyanolyan gyerekes; a Zsejna, meg a Zsejra meg már egy v 2 másik név. Tehát, akkor meg, ha úgy akarják szólítani, akkor már inkább adják azt. Ha meg viszont a gyereküknek a Zselyke nevet adják, szerintem, hát, nemtom, én nagyon szomorú lennék, ha így neveztek volna el. 1. "Nem igaz, hogy nem vettek komolyan a szüleim" 2."Televan az utónévjegyzék szebbnél szebb nevekkel, nem igaz, hogy ennél nem találtak jobbat." De inkább megfordítanám a két indokot, mert akkor inkább Lili lennék már , mint Zselyke, bár az is rosszul esne, de akkor inkább már a Lili, abban már legalább van valami szép csengés, dallamosság, azzal együtt, hogy számomra pl sajna az is gyerekes név. De Liliána -alakváltozatban szívesen lennék.


Bocsi,ha valakit megbántottam,és puszilok mindenkit.

2023. febr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

*

Ez után, mikor újraolvastam a kommentemet:

"A Zselykének még korrekt beceneve sem nagyon van szerintem;"

eszembe jutott még ez.

meg a Zselyke eleve nagyon extrán becenévhatású; nem is nagyon becézhető, hogy legalább egy szép becenévvel fel lehetne oldani; hogy nem olyan szép.


Nem az zavar, ha egy nevet nem lehet tovább becézni, de ha lenne egy szép beceneve, mint pl a Boglárkának a Bogi, az még jelentősen javíthatna rajta; de ez a Zselyke névnél eleve 'kivanlőve' ez a lehetőség kábé. Mert amit tudok pl beceneve, ha lehet , "még gyerekesebb", és ugyanúgy kevéssé szép hangzású. :S:S


Bocsi még1x.

2023. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!