Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vállalása 21 évesen így?...

Baba vállalása 21 évesen így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A férj 22 éves a feleség 21

A férj szüleinél laknak együtt és a férj dolgozik persze

A szülök családtagok mind támogatják őket örülnek nekik

A baba valószínűleg nem szenvedne hiányt semmiből

Viszont fiatalok még és nincs házuk sem és nem volt tervezett a baba viszont nem vetetik el.



2023. febr. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
73%

Duplán kockázatos, ha nem triplán:

• anyóshoz szülni? Borítékolt a konfliktus, hacsak nem durván megalkuvó a csaj

• nincs az anyának önálló keresete

• a lehető legkevesebben maradnak együtt a 20-21 évesen megismert szerelmükkel, még ha gyerek is lesz -> szinte tuti, hogy egyedülálló anya lesz (jó) néhány éven belül

2023. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
75%
Én annyit gondolok róla, hogy gáz a szülők nyakán papás-mamást játszani.
2023. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
45%

"21 évesen van egy érettségije és 2 hónapos munkaviszonya?


Mit csinált akkor 2-3 évig?"

Kefélt amint látod. Eredménnyel.

2023. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
88%

Mivel a gyerek már van, megtartanám, de persze nem ideális. Ami kell majd: minden szereplőnek csupa empatikus, egymással kompatibilis természet, és anyukának kitartás és szorgalom, hogy gyerek mellett is tudjon önálló egzisztenciát építeni.

(Például amíg a férfiak hadifogságban voltak, anyóséknál három kisgyereket is eltartott egyedül nagymamám, akinek érettségije nem volt, mert 16 éves korától folyton lebabázott, de önszorgalomból megtanult három nyelvet, tudott vezetni és beállt taxisnak meg valami kézműves dolgokat készített eladásra. De manapság azért nem ez a jellemző. Csak azért írom, hogy megoldani meglehet bármit, ha van akarat a jóra és persze egészség. Ha viszont csak állandó dráma és lustaság van egy családban, akkor teher és kényszerpálya lesz.)

2023. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
29%
26 vagyok, a barátom 34. Jó végzettségünk és több éve jól fizető állásunk van. Albérletben lakunk évek óta. De még így is necces a gyerekvállalás mert saját lakásba szeretnénk. Ennyit erről.
2023. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
35%

Hát a nem tervezett babák felforgatják az ember elképzeléseit. Ha már jönne, én is megtartanám, de igyekeznék külön menni, amint lehet.

Viszont biztos nem pletykálnék az ilyen ismerőseimről gyakorin.

2023. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
79%
Én 22 évesen szültem, egyedül kellett nevelnem 4 éves koráig, addig anyukám besegített. Aztán férjhez mentem, 28 évesen szültem a második babámat. Nem volt könnyű, de sosem bántam meg, hogy megtartottam. Három diplomát szereztem azóta, a fiam is egyetemre jár, most màr a lányom is. Igazából sok minden függ attól, milyen a lány személyisége. Én levelezőre jártam, dolgoztam mellette, kitartó voltam. Egy érettségivel, úgy hogy még alig dolgozott valamit, hát... Fel kell kötnie a gatyót, mert nem lesz egyszerű!
2023. febr. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
80%
25: ebből szokott az lenni, hogy mire saját ház lesz, addigra annyi idősek lesztek, hogy már nem jön könnyen, aztán meg vagy összejön vagy nem.
2023. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
91%

Az idősebb, tizen-huszonéves gyerekeket nevelő szülők jó példát mutatnak, de sajnos a mai világban hiába szerez bárki gyerek mellett 2-4 diplomát, saját lakásra se igazán lesz elég pénze, nem hogy saját házra. :( Tisztességes munkaviszonnyal el vannak lehetetlenítve a mai magyar fiatalok...


26 éves vagyok, van saját lakásom, jó vagyont fogok örökölni, mert a szüleim ki tudták építeni az egzisztenciájukat annak idején.


Szóval nem lenne gond miből támogatnom 2 gyereket, mert ennyi vágyam lenne. De sajnos nincs kivel gyereket vállalni...


Szóval amiatt nem érdemes ezen lamentálni, hogy mikor ideális és mikor nem, mert jellemzően minden huszonévesnek van még hová fejlődnie, sokszor meg akinek már elég egzisztenciája van, annál ilyen-olyan okból nem jön a gyerek...


Az élet helyzeteket gördít elénk, amiket meg kell oldani. Azzal senki nem megy semmire ha másokat kritizálunk.


Unokatesóm szintén 26 éves, nekik nem volt mire bevállalni a babát, mégis jött. Otthagyta az egyetemet egyelőre és keresett rendesen fizető állást, hogy eltartsa a családját. Most ha választani kell egy diploma és a gyermek élete között, akkor ez általában nem kérdés. Ha a gyermekkel éhezés és a fejlődés bárminemű esélye között kell választani, az megint más kérdés.


Ugyanakkor szerintem minden helyzetben fontosabb egy gyermek élete, mint bármilyen materiális ok...

2023. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
26%
Sokan elitélik ezt hogy anyós nyakára szülni stb én és a párom is anyósoméknál vagyunk elkülönítve.Mi az emeleten vagyunk anyósom meg a földszinten.A párom dolgozik,nekem van bőven félretett pénzem és munkatapasztalatom is van és minden rendben van,boldogan várjuk az első babánkat.Bár úgy hogy csak két hónapot dolgoztál és nincs tartalék ebben az esetben nem vállalnám be a babát.
2023. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!