Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba vállalása 21 évesen így?...

Baba vállalása 21 évesen így? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A férj 22 éves a feleség 21

A férj szüleinél laknak együtt és a férj dolgozik persze

A szülök családtagok mind támogatják őket örülnek nekik

A baba valószínűleg nem szenvedne hiányt semmiből

Viszont fiatalok még és nincs házuk sem és nem volt tervezett a baba viszont nem vetetik el.



2023. febr. 17. 19:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
71%

Ha ismerem őket, nem változna ettől a véleményem, ha nem ismerem, azt, hogy biztosan nehéz lesz nekik,

de szép, hogy vállalták, kitartást. Szerintem ha a nagyszülők támogatják őket, nem a társadalom nyakára szülnek. Egy jók szituált családban valószínűleg fognak a szülők dolgozni, senki se fosson, vissza fogja adózni majd később. Nem arról van szó hogy majd öregségig semmit nem dolgozik az anyuka. Egyébként egy dolgozó embernek munkaviszonnyal a gyes meg a juttatás is több, szóval nem kell irigykedni, nehéz lesz nekik, majd megoldják. Én nem sajnálom egy törekvő családtól az adómat. Aki lusta, az gyerek nélkül is lusta és majd feketézik, meg adót csal. Na azokról a vállalkozókkal pl. Akik sokat keresnek és minimal bért vallanak be, vagy minimal béren senyvesztik az alkalmazottakat, sokkal rosszabbat gondolk, és sokkal inkább úgy érzem, kihazsnalnak mint adofizetot, de ez már az én rosszamjusagom.

2023. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

31

Jól látod

Nagy bennük az akarás, ez tényleg szép benne.

Csak ugye a ház… de mondjuk 2023ban házat venni..

2023. febr. 20. 21:17
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a storyban a legkissebb baj csak a ház

Az nagyobb probléma hogy anyukának a gyes és a csp lesz csak a bevétele évekig.

És az is h 0 munkatapasztalattal egy ovis mellett kell majd állást keresnie, ami olyan munkarendben kell legyen h tudja a gyereket hozni vinni esetleg

2023. febr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

33-as én nem tudom milyen körökben mozogsz, de 1,5 éves gyerekeket bölcsődébe tesznek, mert 3 évet otthon lenni sokaknak nem fér bele anyagilag. Kivéve persze ha egyből vállalnak második babát így muszáj vele is otthon lenni. 26 éve 19 hónap korkülönbséggel születtem én is és a testvérem is, anyukám 8 hónapos terhes volt, amikor bölcsődébe kerültem, mert veszélyeztetett terhes volt és a húgom születése után is ott lehettem, hiszen màr elmúltam 1,5 éves. Húgom szintén ennyi idősen került bölcsődébe.


Ha nekem születnek gyerekeim, én is így szeretnék visszamenni dolgozni. 2 kisgyerek miatt 4-5 évig nem lehetek otthon.

2023. febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező örülj annak hogy van családod hogy együtt lehetsz a pároddal és lehet gyereket,ha még tudjátok oldani az anyagiakat még ha szűkösen is akkor ne foglalkozz mások véleményével.
2023. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
52%

#35 én nem tudom milyen körökben mozogsz, de nálunk bölcsibe akkor veszik fel a gyereket ha van munkáltatóid (a dolgozó szülőknek van)

Tehát ne az vigye bölcsibe a gyereket aki épp most döbbent rá h az állami támogatásokból nem lehet gyereket nevelni és most keres munkát.

2023. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
36os én egy szóval sem említettem a bölcsit.Ha meg tudják az anyagi dolgokat a babavállalás szempontjából oldani akkor hajrá.
2023. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem neked szántam hanem a #34nek

csak elgépeltem. Elnézést 💐

2023. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
#36 Már miért ne mehetne dolgozni és adhatná bölcsibe a gyerekét bárki, akinek muszáj? Hogy mennyi férőhely van, az leginkább lakóhelytől függ. Az biztos, hogy ha másfél-két évesen menne, akkor lekésőbb egy évesen már érdemes ezt jelezni és elkezdeni melót is kezdeni keresni. Beiratkozásra viszont elég vinni egy szándéknyilatkoztatot a leendő munkahelytől, hogy szeptembertől foglalkoztatni fogják - így szokták, akik nem meglévőre mennek vissza. (Ezt sokan nem tudják és azért maradnak otthon évekig, mert hogy jaj, de amíg nincs munka, nincs bölcsi, de amíg nincs bölcsi, hogy menjenek dolgozni... pedig meg lehet oldani.) Persze Kérdező döntése lesz majd, ez csak információ :)
2023. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
34 vagyok és a 39-nek van igaza. Nem tudom miből gondoltad, hogy ez nem megoldható...
2023. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!