Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri a gyereknev...

Szerintetek megéri a gyereknevelés az összes nehézség, teher ellenére? Ti élvezitek?

Figyelt kérdés

Igaz, a nehézségekre jó felkészíteni az embert, hiszen nem minden pillanata könnyű :D

Nektek voltak olyan érzéseitek hogy nem kellett ez nektek, megbántátok?


2023. márc. 20. 21:10
1 2 3
 1/26 Pomazi73 válasza:
60%
Bàrmit megér!sőtt. Mindent!
2023. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Számomra nem teher, soha nem gondoltam még azt, hogy visszacsinálnám. Világ életemben imádtam a gyerekeket, a hivatásom is ők, a sajátjaimért egyenesen rajongok. Persze vannak pillanatok, mikor nem rajongok (a nagy kamasz, a kicsi dackorszakos), de még akkor sem gondoltam úgy, hogy megbántam.
2023. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Nekem az első pár hétben voltak olyan gondolataim, hogy te jó ég, mit csináltunk, de soha eszembe nem jutott, hogy megbántam vagy visszacsinálnám. Az első 6 hónapban rendszeresen sírtam, amíg ébren volt és nehéz volt vele, hogy én ebbe egyszerűen bele fogok pusztulni, én ezt nem bírom ma estig sem, nem hogy évekig. Aztán elaludt és ahogy néztem azt az apró kis bolyhos fejét, ahogy szuszog, az icipici ujjait, ahogy öleli vele a pingvinjét, nem is értettem, hogy min voltam kiborulva 10 perce. Csak azt éreztem, hogy ő a legcsodálatosabb kis élőlény a világon és bármit megtennék érte. Aztán felkelt és indult az egész előlről, próbáltam felidézni, hogy mit éreztem, amíg aludt, de csak halvány emlék volt a kétségbeesésemben. :D Aztán jobb lett és mostmár egyre ritkábban nehéz és azt is jobban viselem, és a nap nagy részében azt érzem, hogy csoda, hogy túléltem, de minden perce megérte.
2023. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

Persze, hogy megéri!

Ők a legnagyobb örömeim az életben.


Viszont kíváncsi vagyok, miért tetted fel ezt a kérdést? Gyerekutáló, megkeseredett válaszokat reméltél? Vagy majd jössz a magad elméleteivel, hogy nem éri meg gyereket nevelni, mert blablablabla?

2023. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Vannak nagyon nehéz percek akkor elhatározom nem kell több. Aztán amikor nevet megint minden szép. Sokkal több a macera mint az öröm, de azért a kevés örömért megéri.
2023. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Egyáltalán nem!
2023. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
3-as minden szavával egyetértek, mintha én írtam volna. :D Piszkosul nehéz, hogy az ember állandóan érzelmi hullámvasúton ül, de a gyerekem iránti szeretet állandó, akkor is, ha éppen az utolsó idegszálam pattan. Sosem csinálnám vissza, egyszerűen imádom az egész lényét! A vele járó teendők, kötelezettségek sokszor kikészítenek, de nekem egyre könnyebb attól, hogy már van tőle visszacsatolás, reakció. A csecsemő kort nehezebben viseltem.
2023. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%
Van benne olyan, ami teher. De én tudtam, mire számítsak, mert van egy 10+ évvel fiatalabb öcsém. Szerintem ez sokat számít, különben jóval nehezebb lett volna.
2023. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Nem bántam meg. A baby blues-os első pár hetet leszámítva olyan boldog vagyok, mióta az életem része a lányom, mint ha felhőkön lépdelnék. Nem gondoltam, hogy lehet ennyire szeretni valakit. Bármennyire is kényelmetlen egy adott szitu (hiszti, vagy fel kell kelni hozzá éjszaka), ha megölelem, a karomban tartom, akkor elszáll minden mérgem, és hálás vagyok, hogy az édesanyja lehetek. Tudom, nyálasra sikeredett a szöveg, de ezt érzem 🤷‍♀️
2023. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
4-es, neem, dehogy! Pont az ellenkezője! Olyan válaszokat vártam, amiket írtatok, akik élvezik az anyaságot, mert itt van egy jó pár kérdés, ahol egyáltalán nem szeretik egyetlen egy percét sem :(
2023. márc. 21. 05:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!