Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri a gyereknev...

Szerintetek megéri a gyereknevelés az összes nehézség, teher ellenére? Ti élvezitek?

Figyelt kérdés

Igaz, a nehézségekre jó felkészíteni az embert, hiszen nem minden pillanata könnyű :D

Nektek voltak olyan érzéseitek hogy nem kellett ez nektek, megbántátok?


2023. márc. 20. 21:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nem érte meg. Ha tudom, hogy mi vár rám, sosem vállaltam volna gyereket.
2023. márc. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
49%

Határozottan NEM éri meg. Annyi fájdalmat soha azelőtt nem kaptam, mint a gyerekemtől. Nyilván vannak jó pillanatok, de ha egyenleget vonnék, nem lenne a válasz.

Ez nem olyan műfaj, ami megéri.

Csinálod, mert ezt akartad, nincs visszaút.

2023. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%

Én sem a "megéri" szót használnám rá, mert mit jelent ez egyáltalán? :D A megéri kifejezést olyasmire használom, amikor egyszer bevállalok valami nehézséget, aztán később profitálok belőle. A gyerekvállalás nem ilyen, az amellett, hogy nem csak egyszeri nehézség (haha, bárcsak a nehézségek megszűnnének a szüléssel), még csak nem is mondhatnám "profitábilisnak", mert ugye, nem azért vállal gyereket az ember, hogy majd öreg korában legyen, aki kifizeti neki az öregek otthonát meg ilyenek. Csak simán bevállalod, mert szeretnél gyereket, ahogy a #12 is írja, csinálod, mert akartad, nem azért, mert megéri.


De én összességében imádok anyuka lenni. Ha tehetném, megállítanám az időt most, ahol van, és ebben a kis burokban élnék örökké. 4 hónapos a kisebbik lányom, a nagy már 2,5 éves. Most vagyok életemben a legboldogabb. A kicsi most éli a legcukibb baba-korát, amikor még kis gömböc mindenütt, vigyorog mindenkire, forog-kapálózik, de még nem rombol, nem kell neki külön főzni meg mittudomén, összességében kis energiabefektetést igényel (az éjszakázásoktól most nagylelkűen tekintsünk el). A nővérével meg már lehet csinálni mindenfélét, kézműveskedni, játszani, jókat beszélgetni, sütni-főzni, mesélni, szóval csupa olyan dolgot, amit a gyerekvállalás előtt elképzeltem, hogy majd csinálni fogunk (itt meg a dackorszak járulékaitól tekintsünk el :D ). Imádom az életünket jelenleg, és soha egy pillanatig sem csinálnám másképp. Boldog vagyok a lányaimmal, minden nehézség ellenére is. De még így sem azt mondanám, hogy megéri, hanem inkább azt, hogy jól döntöttem, amikor őket, ezt az életet választottam.

2023. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretem ezt a szófordulatot hogy "megéri". Ez így nem értelmezhető ebben a vonatkozásban nem tudom miért terjedt el ennyire. Azt sugallja hogy egy picit szenvedni kell az elején de aztán jön a kánaán.

Folyamatosan hullámvölgyek vannak, mindig van ami szerethető és nehéz is benne.

Szülés után volt bennem olyan gondolat hogy nagyon nem kellett volna ezt bevállalni mégse, annyira nehéz volt átállni meg megtanulni hogy mit hogyan mikor.

De aztán azóta folyamatosan jobb, még mindig vannak pillanataim mikor megbánom, de elmúlik.

Összességében jól érzem magam, habár mindig van bennem egy várakozás a jövő felé, hogy majd könnyebb lesz ha...közben akkor más miatt lesz nehéz.

Sok nehézséggel és negatív érzéssel is jár, amihez joga van a szülőknek, mivel nem könnyű. Nem szabad egymást vagy önmagunkat ostorozni ezért. Ilyen az élet, tele van örömmel és szomorúsággal is.

2023. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem csak másképp fogalmaztam ezzel a "megéri-e" dologgal, mert inkább tényleg úgy van, mint ahogy a #13-as írja, hogy úgy érzi valaki hogy jól döntött-e a gyerekvállalással, vagy utólag másfelé is "kanyarodhatott" volna az élete.
2023. márc. 21. 11:08
 16/26 anonim ***** válasza:
72%
Fiatalon lettem anya, és el is hagyott a férjem. Voltak nagyon nehéz időszakok, ,amiket nem is biztos, hogy túlélek, ha nincs itt a gyermekem. Erőt ad a hétköznapokhoz, van miért továbbmennem.
2023. márc. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
55%
Az első fiam után sokáig úgy éreztem nagyon megbántam,fiatal voltam és meglepetés baba volt, aztán az első 3 hónap és a kihevert depi után elkezdtem nagyon élvezni. Vannak nehezebb időszakok, meg kell szokni azt is,hogy vannak kötöttségek, érzelmi hullámvasutak, korszakok amik nehezebbek. De azt kell mondjam úgy,hogy már 3 van és a legkisebb is 3 hónapos,hogy nagyon de nagyon szeretek anya lenni, és imádom látni, tapasztalni,ahogy ezek a pici emberek felnőnek,fejlődnek,hogy egyre több mindent csinálhatunk együtt. Nincs rózsaszín köd nyilván van mikor türelmetlenebb vagyok,fáradtabb vagy épp jól esne egy kis nyugi,de összességében abszolút nem bántam meg ha tehetném biztos vállalnék még.
2023. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, azért írjak itt sokan, hogy megbánták, mert nekik vannak gyereknevelési gondjaik, problémás gyerekük, hiszen a gyerek érzi rajtuk, hogy nem lenne rá valójában szükség, csak muszájból nőnek ott ahova születtek. Akik boldogok a gyerekektől, szépnek nevelik őket, ott általában a gyerekkel sincs probléma, tehát nem kell kérdezni. Hirdetni pedig nem szükséges azt, ami jól működik.
2023. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen megfogalmaztad, egyetértek!!
2023. márc. 21. 12:45
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"mert nekik vannak gyereknevelési gondjaik, problémás gyerekük, hiszen a gyerek érzi rajtuk, hogy nem lenne rá valójában szükség"


Persze. Bizonyára azért született eleve oxigénhiánnyal a gyerekem, amitől "problémás", mert előre érezte hogy szar anyja leszek, igaz?

2023. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!