Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babás lettem. Korababa. Stb....

Babás lettem. Korababa. Stb. csak az én fülemet bántják ezek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 16:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem lehet, hogy a szakmabeliek is az anyukáktól vették át, vagy pedig ez egy szakmabeli "szleng". Minden szakmának van ilyenje, pl. az öcsém szakács, és egy csomó olyat mondanak, ami becézés vagy rövidítés, pl. a hasábburgonyát úgy hívják, hogy hábé (h. b.), a fritőzt fritunak mondják, a petrezselyemzöldet petzöldnek, stb. Ettől még ők is tisztában vannak vele, hogy nem ez a hivatalos és szakszerű megnevezése, csak így gyorsabb kimondani. Épp így a koraszülött csecsemő helyett a korababát is gyorsabb kimondani.


Különben az anyukák túlbecézései nekem sem tetszenek, meg az ilyen "bilibe pisilünk, két fogunk van, tápszert iszunk" is kicsit idegesít, de amúgy igaza van Carmennek, ezt már el is várják sokan, pl. tőlem is kérdezték már úgy, hogy "Na, van már fogatok?" Mondjuk én ezen jót nevettem, és mondtam, hogy "Neki még nincs, nekem már van egy pár."

De valószínűleg nem csak téged vagy engem zavarnak ezek a kifejezések, mert szinte hetente feltesz valaki ilyen kérdést :D

2010. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

hát mondjuk én meg attól kapok agymenést, ha egy gyerek 35 hónapos.... ennyi erővel mondhatná hetekben is.

A korababa szerintem nagyon ciki kifejezés, mert utalhat arra is, hogy nem vár gyerek.

2010. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

sziasztok

az, hogy babás lettem, engem is nagyon zavar,

emlékszem mikor először hallottam ismerősömtől, úgy ledöbbentem, alig tudtam megszólalni, szerintem egy tanulatlan ember beszél így

a korababát még soha nem hallottam, ahogy olvastam először azt hittem, hogy azt jelenti, hogy valaki túl fiatalon esett teherbe :D

ezek szerint jól mellégondoltam


a kérdezővel egyébként egyetértek

2010. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Igen. Engem nem zavar és ez nem ebbe a kategóriába tartozó kérdés.
2010. okt. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
Engem is zavar ez a kismama-szleng. A korababán vagy 5 percig gondolkoztam , hogy tulajdonképpen mit jelent, mire rájöttem, hogy koraszülött babát... Borzalmas. :/ :D
2010. okt. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, bár a korababát én se értettem először, az már jobban zavar, ha valaki a babának teszi fel a kérdéseit és anyukától várja a választ.Pl megkérdezi a gyerektől hogy mit evett ma, az persze nem tud válaszolni és nekem kéne mondani a választ. Én meg ilyenkor hallgatok. Vegye már a lapot,hogy tőlem kérdezze és ne a gyerektől.
2010. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavarnak ezek.Pl. agyvérzést kapok attól, hogy valaki x hós.Nem attól, hogy 23 hónapos, ahogy írta Carmen és nem két éves,hanem attól,hogy hós.Mi az,hogy hós?

Vagy szopizik,szopcsizik és társai,tejcsi,tejci.Meg ha valaki többes számban beszél.Pl. mi már iszunk tejcsit.Van már két fogunk.stb.Engem az is idegesít,hogy ha valaki azt mondja,hogy apa későn jön haza,apa fürdeti,apa sétáltatja.Ilyenkor én nem a gyermek apjára,hanem az anya apjára gondolok.A helyesírási hibákról ne is beszéljünk.

2010. okt. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!