Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen esetben fordulhat elő...

Milyen esetben fordulhat elő olyan, hogy hiába neveli jól az ember a gyerekét/gyerekeit, és felnőtt korukban mégsem szólnak hozzájuk vagy hálátlanok?

Figyelt kérdés
Ez személyiségtől függ?
2023. márc. 28. 07:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#7 ez igaz. :)
2023. márc. 28. 15:42
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem csak a szülőn múlik. Saját családi példa, hogy anyám bátyja teljesen megszakította a kapcsolatot az apjukkal meg anyámmal is (az anyjuk meg viszonylag korán meghalt). Pedig ugyanúgy lettek nevelve, sőt, anyám szerint mindig inkább a bátyja volt a kedvenc. Az akkori időkhöz képest kifejezetten jó dolguk volt, jómódú szülők, külföldi nyaralások (a szocialmizmusban), jó iskolák. Na a bátyját úgy rúgták ki a jó iskolából, hogy a nagymuter pedagógus volt, és ott tanított. Az azért elég kemény. Soha nem tudott alkalmazkodni semmihez és senkihez. Aztán felnőttként megkapta az örökségét az egyik nagyszülő után, és rögtön fel is mondott a munkahelyén ahol addigra már úgyis mindenkivel összeveszett, onnantól masszívan elkezdett inni. És azóta senkivel nem beszélt, csak akkor hívta az apját meg anyámat is, ha pénz vagy kaja kellett. Az apjuk meg egy idő után nem adott neki. Onnantól nem beszélt vele. A temetésére sem jött el. Van amúgy két fia is, ők nem tartják a saját apjukkal a kapcsolatot, mert annyira szar gyerekkoruk volt miatta.

Szóval szerintem van az az embertípus aki ugyan nem feltétlen zavart pszichésen (bár a mai világban lehet ráhúznának valamit ha elmenne pszichológushoz), csak egyszerűen kiállhatatlan, önző és lusta. Olyan szinten, hogy a jó nevelés ellenére ez lesz a vége. A személyiségnek csak egy bizonyos része formálható, jelentős százaléka adott.

2023. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem alapvetően a gyerek természetén múlik minden, hogy milyen típus.

Én pl ismerek olyat, akinek az anyja egy rohadék (anyósom), el is várja, hogy párom és a testvérei tartsák el, mellette ő azt gondolja, hogy kiskirály és úgy tehet tönkre bárkit ahogy ő akar, a saját gyerekeit is úgy tartotta akár az állatokat, sose kaptak semmit, se szülinapra, semmire, emellett nulla szeretet és vasfegyelem különben ágyba-főbe verte őket, ezek meg nem látják milyen és úgy ragaszkodnak hozzá mint egy pincsikutya. Én rühellem az öregasszonyt, engem is megpróbált tönkretenni, de nem sikerült, minden kapcsolatot megszakítottam vele. De a párom és tesói vérét továbbra is szipolyozza, a mi kárunkra.

De olyat is tudok aki kb mindent megkapott (húgom) de iszonyatosan hálátlan, tudnék mesélni. Nekem meg adakozó az alaptermészetem, szóval hiába lettem kisemmizve (húgom a kedvenc), én mégis segítek anyámnak meg sose kérek tőle vissza semmit...


Minden és minden alaptermészet kérdése, hogy az élet behatásai mit hoznak ki belőle. Egyáltalán nem mindegy.

Ezt a minden nevelés kérdése dolgot csak az találta ki, akinek szófogadó, sarokban ülős gyerekei voltak (mint pl én). De tudományosan bizonyított, hogy a nevelés kb 20%-ban van hatással a gyerek későbbi viselkedésére.

2023. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!