Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai gyerekek miért csak...

A mai gyerekek miért csak tablettel, telefonnal tudnak enni?

Figyelt kérdés
Bezzeg a mi időnkben mikor felkeltunk az asztaltól már leb*sztak minket

2023. márc. 28. 08:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Bezzeg az én időmben a boldog nyolcvanas években regénnyel a kezemben ettem, amikor csak lehetőségem volt rá. Gyerekkoromban volt egy kedvenc rituálém, ha friss kenyeret hozott haza valaki, elővettem a Tesz-vesz város kenyérsütős részét, és azt olvastam csücsükcsámcsogás közben.

De hát ezek a mai kölykök, ehh.... :))))))))))

2023. márc. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Szoktatas kerdese. Mivel a gyerekem 6 eves es soha nem adtam a kezebe tabletet az eves alatt, ezert az en valaszom az, hogy nem. Tudnak enni anelkul is.
2023. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak így tudnak enni, szimplán sokan így szoktatják őket. Én sosem engedtem ezt, így tudnak nélküle enni, ez az igazság 😄
2023. márc. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
49%
Lányomnak engedtem, mértékkel...de nem bír merülni. Inkább kinn játszik az udvaron pl vagy mindig talál valamit.
2023. márc. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%

Mert instant megoldás. Barátnőm is így etette a nagyobb gyerekét. Bekapcsolta a mesét és oldalról adagolta a kaját. Egy szó nélkül mindent megevett a kislány. Előtte meg ment a karate, sírás stb.

Én nem tudom elítélni ha valaki így csinálja, de nyilván máshogy is lehet, csak esetleg az több idő, energia, sírás, próbálkozás egy nehezen evő gyereknél.

A mienk még pici úgyhogy nem tudom mennyire működnek majd az elhatározások.

2023. márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%

Most tablettel esznek,amikor en voltam gyerek akkor a konyvvel a kezemben ettem....

Mondjak a mai vilag milyen rossz,csak a telefon csak a tablet..nalam gyerekként csak a könyv volt,azert legalabb buszkek voltak rám...

2023. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

"A mai gyerekek miért csak tablettel, telefonnal tudnak enni?"


A kérdésedben rejlő állítás nem igaz.

Azok a gyerekek tudnak csak ezekkel az eszközökkel enni, akik ehhez vannak hozzászoktatva.

Vagyis, ha a tieid ilyenek, akkor magadban keresd a hibát!

Vagy ha sógornőd, testvéred, barátnőd gyereke ilyen, akkor a kedves anyukában keresd a hibát!

2023. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
34%

Én akkor használok kütyüt vagy tvt, laptopot, ha azt akarom, hogy ne az ételre figyeljen. Így nem finnyázik, eszik normàlisan olyat is, amire amúgy panaszkodna nyafogna vagy szimplán nem enné meg. Két napja így evett hurkát pl:))


A kedvenceit megeszi akkor is, ha nincs előtte semmi, illetve olvasni is szokott étkezés közben, de akkor is csak a kedvencei csúsznak le. A mesék bezombítják és nem mer elnézni, mert lemarad valamiről, így csak tömi a fejét, és elég ingergazdag ahhoz, hogy lekösse a gondolatait is, így nem gondolkozik olyanon, hogy mégis inkább valami mást enne, vagy mi az a barna folt a kenyéren/felvágotton/levesben.


A legjobb finnyás gyereket mese/film elé benyomni evés közben. Lassú, de hatásos, nem fog válogatni.

2023. márc. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
35%
Én is így eszek, pedig már nem vagyok mai gyerek jó sok évtizede.
2023. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%
Enyém óvodás,sosem kapott tabletet eveshez, mert nem szeretném erre szoktatni, így tud is enni nélküle, viszont botrány amit leművel, játszik az étellel, turkalja , válogat stb. Akárhogy szólok rá, elveszem előle és ha rendesen viselkedik megkapja stb. Semmi se válik be, 1 óra amíg akár egy szendvicset megkajál és aztán feltakaritani se semmi. Szóval valamilyen szinten én megértem ha valaki ezt elkerülendő inkább mesét rak be a tableten.
2023. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!