Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai gyerekek miért csak...

A mai gyerekek miért csak tablettel, telefonnal tudnak enni?

Figyelt kérdés
Bezzeg a mi időnkben mikor felkeltunk az asztaltól már leb*sztak minket

2023. márc. 28. 08:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%
Mert ezek a mai szülők kib*szott lusták, és könnyebb nekik odatenni a gyerek elé egy képernyőt, mint türelmesen foglalkozni velük. Aztán csodálkoznak, hogy fogalma nincs mit eszik, figyelemzavaros, nem képes képernyőre bambulás nélkül létezni.
2023. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Annyira ciki, véröregasszony tempó ez a bezzegelés, meg a mi időnkben. Ha ezért lecsesztek idegbeteg, gyökér szüleid voltak. 🤷‍♀️


Egyáltalán nem minden gyerek, pl az enyém sem. Viszont fogalmam sincs milyen egy fényevő gyereket nevelni, mennyire kétségbeesett érzés lehet. Ezért jó mélyen befogom a pofám és nem ítélkezek. Javaslom neked is, akinek gondolom még gyereke sincs csak imád hőbörögni a gyerekes fórumon🥰

2023. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az enyémeknek amúgy sincs tablete, és csak a 12 évesnek van telefonja de az asztalnál nincs telefon és mértéktelenül sincs.
2023. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem csak a mai gyerekek..a férjem pl csak tv előtt ülve bír enni. Kész kínzás neki az, hogy elvárom, hogy a család az asztalnál ülve egyen együtt képernyő nélkül.
2023. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

4 éves soha nem evett tablet előtt, a boltban is inkább harcolok vele mint hogy kezébe nyomjam a telefont.

Így szoktatják őket, hogy megtömhessék, 10 év múlva meg sírnak, hogy elhízott, mert azt szokta meg hogy nem számít ha érzi hogy jól lakott akkor is tömi magába atv, tablet vagy gép előtt

2023. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a lányunkkal együtt eszünk,tablet tv minden nélkül a konyhába,bár még kicsi. Viszont érdekes,mert az én gyerekkoromban sose engedték ezt,hogy a tv előtt együnk tesómmal,mindig együtt kellett enni,ilyen példát se láttam soha, ehhez képest a férjem és én is a gyerek születése előtt és azóta is van olyan,hogyha alszik a lányunk,akkor sorozatot nézünk evés közben. :D Sokkal jobban esik nekünk így enni amúgy,persze tudjuk,hogy amúgy nem ez a normális és ezért akarjuk a lányunknál is kialakítani,hogy ne így legyen.
2023. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
75%

"Bezzeg az én időmben" meg én is, és sokan újságot olvastunk, meg rejtvényt fejtettünk anyámmal pl. Áhh ez a fene nagy valtozás, most ha egyedül ülök le enni, bizony a telefonon olvasom a el a híreket közben, néha filmet is nézek. Cserébe egyébként be se kapcsolom a tvt.

A gyerekeim meg nem telefon, nem mese, de valami játék allandóan a kezükben van. (dínó, kisautó, valami kisebb dolog)

2023. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
16%

"Így szoktatják őket, hogy megtömhessék, 10 év múlva meg sírnak"


Csak jelzem, hogy az enyém már 10 éve eszik így, amikor olyan ételt kap, amire amúgy húzza a száját, és a legvékonyabbak egyike, az életben nem fog meghízni, ahogy én sem. Genetika, illetve aktív életstílus. Nyilván meghíznak, mert 20-30 percig filmet nézve esznek naponta egyszer-kétszer(hétvégén kétszer). Embeeer.. ráadásul pont nem a pizzát meg a tejbegrízt kell így trükközni, hanem mondjuk azokat, amiket nem szeretne megenni, pl tojásleves, amik "egészséges kategória" alatt futnak.


Mondjuk nekem mázli, mert a gyerek valami különös okból nem eszi meg a sajtburgert a mekiben, de szereti a tonhalat és a párolt brokkolit, amit kér, de ennek a hurkás esetnek úgy örültem, hogy elmondani nem lehet, illetve ha főzelék csúszik le így neki, annak is. Szóval szerintem totál marhaság, illetve nem minden étkezés ilyen senkinél sem! Nem is értem az egész mögött a logikát, ráadásul azért van napi 5 étkezésük, hogy jól legyenek lakva a nap folyamán végig. Felnőtt kevesebbet mozog, lassul az emésztés, nagyobb mennyiségű ételt tudunk benyomni, nekünk elég napi 3x, sosem szokunk hozzá az éhségérzethez, mert egyből jön a következő étkezés.. Nem is értem hogy kapcsolod össze a kettőt, normálisan étkező ember nem éhes semeddig, hanem jóllakott érzete van a nap nagy részében, esetleg étkezés előtt fél órával megéhezik kicsit, majd enyhít rajta egyből. Ez a normális. Te valami testépítő böjtölős-koplalós vagy?

2023. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
69%

Furák vagytok ám ti rendesen!

Én evőeszközökkel szoktam enni, nem elektronikai eszközökkel!

-.-

2023. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

"Viszont fogalmam sincs milyen egy fényevő gyereket nevelni, mennyire kétségbeesett érzés lehet."


Fényevő szülője jelen! Nem, nem raktam tablet elé. Nem hiszek benne, hogy bármit megold az, ha zombi módra lapátolja be az ételt anélkül, hogy tudatában lenne, hogy mit és mennyit eszik.

1 és 6 éves kora között volt a legrosszabb. Volt hogy fél banán plusz 5 darab üres fusili tészta per nap már jónak számított, valahogy mégse halt éhen. Most 7 éves, már csak a suliban nem eszik. Kistestvére pedig abszolút jó evő ugyanolyan "neveléssel".

2023. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!