Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai gyerekek miért csak...

A mai gyerekek miért csak tablettel, telefonnal tudnak enni?

Figyelt kérdés
Bezzeg a mi időnkben mikor felkeltunk az asztaltól már leb*sztak minket

2023. márc. 28. 08:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
29%
Én is ettem sokat a tv előtt. Aztán érdekes már tv-t se nézek.
2023. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
33%
#21 A TV az más. Mai gyerekek már nem néznek Cartoon Network-öt meg Nickelodeon-t.
2023. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
A TV-ben már csak az agymosás megy
2023. márc. 28. 21:32
 24/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem az a lényege...de mindegy.
2023. márc. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
25%

20asnak, akkor több éven át nem jutott megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyaghoz és vitaminhoz, és nem látod, mi ebben a gond? Remélem a vitaminokat ezerrel pótoltad helyette, mert az 5 üres tésztában nem sok van ám.


Kell az, amiből izmok épülnek, az pedig se banánnal, se tésztával nem jut be és táplálékkiegészítőben is ritkán van gyerekeknek.


Nekem fontosabb volt az egészséges fejlődése, minthogy néz-e napi 20 perc mesét a tableten evés közben.

2023. márc. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Yoda m. ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Minden szoktatás kérdése.

Mint ahogyan magyarul beszélő szülők gyermekének anyanyelve az anya nyelve lesz... úgy a szülők, amit megengednek (sokszor érzik úgy: kényszerből), azt fogja követni, sőt kikövetelni a gyermek. Amíg kicsi... annál inkább egoista. És megvan már a 3 évesnek is a "magához való" esze.

Mert, hamar ráébred arra, hogy apuci nagyon utálja ám a hangos bőgést-rikoltozást... anyuci meg szeretne apuci kedvében járni... hát mit tesz? Úgy hallgattatja el a kicsit, hogy megtesz neki MINDENT, amit csak kikövetel magának. És akkor csönd lesz, nyugalom lesz, béke lesz. No... ez a dolog jó oldala, rövidtávon.

Ám hosszútávon... hmmm... lesznek még ott bajok, problémák. Ahol csak TV, vagy tablet, vagy telefon nyomkodása közben hajlandó a kicsi enni. Vagy bármi mást csinálni. Legközelebb már a WC-re is vinné magával. Sőőőt... akár az óvodába menet-jövet. Hja bizony...

2023. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy előttem is írták már többen: ezt szokta meg a gyerek.


Nálunk sem ebédhez, sem játékidőben, sem máskor nem kap a kezébe telefont, tabletet a 2 éves. Tv-t szokott nézni, de nem evés közben. Nálunk nincs egyben az étkező a nappalival, ezért sem jut az eszébe evésnél a mesenézés.


Viszont rossz evő gyerek, kész műsorszám egy etetés: énekelek, mondókázok, bohóckodok neki, hogy egyen. Ezt én rontottam el, ezt szokta meg, így igényli, de sokszor így is alig eszik. Más anyukánál meg más válik be, és az lesz az evési rutin.

2023. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
78%
A nagyobb fiam is borzalmas evő volt, eleinte túl stresszeltem kipróbaltam mindent (mondjuk mesét nem nézett, nem kqpott telefont se semmit) de én is szórakoztattam, könyörögtem stb. Aztán rájöttem,hogy felesleges ha nem eszik nem eszik, majd a következő étkezésnél, eskü egy megkönnyebbülés volt nem azon parázni mennyit eszik a gyerek. Nem beszélve arról,hogy az evésnél az evésre kéne figyelni nem másra így tudja majd mikor lakott jól, és nem lesz az később,hogy mértéktelenül zabál majd elhízik.
2023. márc. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert nem veszi el tőlük a szülő, mert nincsenek megnevelve, hogy egy asztalnál hogyan illik viselkedni.
2023. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
23%

bar evett volna legalabb azzal...szoval mindenkinek pofa be.

Fenyevo gyerekem van, most mar gyomorszondas.


Ha valaki azert tablet elott ulve oldalrol lapatoltatja, mert maskepp valoban nem eszik, akkor inkabb, mint hogy meghaljon vagy szondas legyen. Es inkabb legyen szondas, mint hogy meghaljon.


Persze ez a lusta szulot nem menti fel (vagyis azt aki nem emiatt probalja.a.figyelmet lekotni).


Amugy valoban kanallal.esznek csak nezik kozben

:-)

2023. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!