Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is elvárja a fèrje ezt...

Másnak is elvárja a fèrje ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Fèrjem nem a legtürelmesebb ember, főleg, ha napja van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk, tisztelem benne nagyon ezt, mindent meg akar adni a családjának, ez szèp, de sajnos csak este 6-kor esik haza hozzánk, sok felelőssèg van rajta, de más dolga nincs már este, mint velünk lenni, vacsorázni. Mindig főtt ètellel várom, kedvère teszek stb. Mindent levettem már a válláròl, amit tudtam, mègis türelmetlen, lobbanèkony. Szex is van, nèha eltudunk menni szòrakozni is, jòl megvagyunk. Ma bealudt a gyerek alvásidejèben, a kisfiunk felèbredt, elkezdett apán ugrálni, keljèl apa, ő meg egyből hagyjál már aludni, üvöltött rá, ne csináld, fáj stb. Nèha olyan ingerülten szòl, már ettől kivagyok. Másrèszt meg tudom furán hangzik ezután, de egy nagyon jò ember, aki becsületesen dolgozik, nagyon ügyes szakember, művelt, èrzèkeny, szeret minket, ki is fejezi sokszor, de ezek a kirohanásai nagyon zavarnak. Èn sem vagyok tökèletes, napi szinten szr anyának gondolom magam, ha èpp kiabálok, kiborulok valami miatt, de ez már gáz. Elvárja, hogy ha rossz napja van, viseljük el ezt meg azt is, ha èpp már a gyerek visìtás, rosszalkodás kiakasztja hozzam mellőle el a gyereket, mert hát neki már nincs türelme hozzá ès hagyjam lenyugodni pár percre.. Persze azt mondja ez oda-vissza játèk, de azèrt javarèszt èn vagyok a türelmesebb, èn vagyok a gyerekkel totál egyedül reggeltől estig, mègis nekem nagyobb a türelmem. Őt ha fáj a feje, beteg, hagyni kell, ha a gyerek beszalad hozzá már reklamál nekem, hogy köszi, hogy hagysz pihenni. Vagy ha felrakja a PC előtt a fülest, az okè, elvonul, de egy anya mikor csinál ilyet? Ritkán... Ha kèrdezem mitől feszült nem tud rá magyarázatot adni. Ha kialudja magát sem kiegyensúlyozott msx egy darabig, már ma megint összeszòlalkoztunk emiatt meg amiatt is, hogy sokszor káromkodik ès èn szòligatom ezèrt, mert nem szeretnèm ha a gyerek eltanulná. 2,5 èves sincs ès már ismeri a hülye szòt.. Lènyegèben már a kapcsolatunk eleje òta ilyen, de most ez hatványozòdott ès ahogy gyerekünk lett egyre jobban zavar. Nálatok hogy van, apa türelmes, bìrja a strapát?

#türelem #Ingerültsèg
2023. ápr. 2. 20:30
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
17%

"Nem tudom eldönteni, hogy mi vagyunk ilyen balf*szok, vagy ennyire nincs normális férfi."


A gyerek még a legnormálisabb pasi idegeit is megdolgozza, szóval szerintem nem vagyunk balfszok, csak nem erre számítottunk. :)

2023. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
82%
Az én férjem is 5-6-ig dolgozik, de néha hétvégén, ünnepnapokon és azután is, hogy letettük a babát aludni. De amit ti írtok, ő annak az ellentéte. Én is mindent megcsinálok, elé teszem a kész kaját, de bújik érte, köszöni szépen, mondja, hogy finom volt. Játszik a gyerekkel, sokszor átveszi, ha nekem nincs annyira már türelmem. Fürdeti, pelusozza, beszél hozzá. Este filmezünk, néha magától megmasszíroz. :)) Ő is otthagyja a tányért, de a többi mellett engem ez nem érdekel. Nem stressz vele lenni, hanem pihenés. A lányunk is odavan érte, konkrétan sikít örömében, ha meglátja az apját.
2023. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Nem vèdeni akarom a fèrjem ezzel, mert nyilván nem okès ez a viselkedèse, de ìrtam az első kommentemnèl is, hogy nem az van, hogy hazajön ès leszr mindent. Mindig dìcsèr engem, a főztöm is szokta, masszázs, összebújás is van..Játszik a gyerekkel, fürdik, altat, öltöztet, viszi ki sètálni. Mosogatògèpbe is bepakol este, elindìtja, pakol magának kaját melòba, hètvègèn is kèrdezi kell port törölni vagy valamit segìteni, de èn már direkt levettem a válláròl az ilyen dolgokat, hátha nem lesz ilyen frisztrált hètvègente is! Tehát itt nem az a gond, hogy egy lusta dög, aki le se szr. Az a bajom, hogy azèrt, mert ő pasi vagy mert dolgozik, nem tudom?! vagy ugye mert ő nem olyan türelmes ember, mint èn, az a kiváltsága, hogy bármikor, ha ő aludni akar napközben, kìnja van vagy csak nincs kedve a gyerekhisztihez KIBŰJNA alòla, "menj anyádhoz inkább" cìmszòval vagy "na most fogyott el a türelmem" ès kimegy a másik szobába...Sokszor kiabál a gyerekre, ingerült. Ez a bajom. Èn is kezdek emiatt már eltávolodni tőle, pedig nagyon szeretem. Olyan, mintha 2 ène lenne. Az, akibe beleszerettem, a jòfej, vicces, törődő, meg ez a másik, veszekedős, morgò papa. Mindig mondom is neki, hogy 10-20 èv múlva milyen leszel, ha már most ennyit morogsz, 32 èvesen ..
2023. ápr. 2. 21:58
 14/47 anonim válasza:
22%
Férfi vagyok néha én is ilyen vagyok, egyedül tartom el a családom ez megterhelő. Volt időszak amikor többet voltam ilyen de attól még szeretem a családom és a párom otthoni házi munkáját is teljessen megértem és elismerem. Kicsit probáljatok meg kikapcsolodni ,hogy ne mindig csak a tehendők legyenek.
2023. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Ma is bevallotta, hogy igen, ingerült, de nem tudja mitől, mièrt ilyen. Hamar elfogy a türelme, ezzel magyarázza. Beszèlgettünk már erről, neki nagyon nehèz, hogyha a gyerek hisztizik, rosszalkodik direkt nem hallgat rá, hangos ès nwm tud rá hatni. Ha elmondja apa apa apa nèzd apa apa vagy 20x a gyerek, már forr az agyvize. Hát mondom de gyerek! Ő egy külön szemèlyisèg, ez van. Nem fog a sarokban, csendben ülni, mert neki èpp fáj a feje. Nekem is sokszor fáj, mègis főzök, viszem a gyereket sètálni, megyünk a boltba, cipelem magammal fel a harmadikra, ha èpp makacskodik. Ez sem könnyű feladat, mègsem vagyok ilyen feszült.
2023. ápr. 2. 22:08
 16/47 anonim ***** válasza:
89%
Mikor ilyeneket olvasok kifejezetten orulok, hogy egyeduallo anya vagyok!
2023. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de... Én anya vagyok, és ugyanúgy ki tud hozni a sodromból a lányom. Nem kell ehhez dolgozó férfiembernek lenni..vannak kevésbé türelmes, könnyebben kiidegelhető emberek.


Én is mindent megcsinálok itthon, rengeteget játszom vagy vagyok a lányommal, imádjuk egymást, de attól még ki szoktam néha akadni, úgy mint a férjem is, csak mi mindig engedjük, hogy akkor a másik kicsit tudjon kikapcsolódni. Pl ideges vagyok, férjem eszik a lányommal amíg zongoràzok kicsit. Ha a férjem lesz ideges, hagyom hogy sakkozzon a telójàn én meg kiviszem a gyereket.


Azzal, hogy "rászólsz", hogy ne legyen türelmetlen, nem fog változni semmi. Mindenkinek lehetőséget kell adni arra, hogy lenyugodjon, amikor felb*ssza a dackorszakos (számunkra) értelmetlenség. És örülj neki, hogy ilyen sokat kiveszi a részét a dolgokból, mert mint láthatod a kommentek nagy részét, sok apa ennyit sem tesz.

2023. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
83%
Pszichológus. Az apának.
2023. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Igen, ezt várná el tőlem, pontosan ezt.. Hogy amikor robban ne szòljak, ne fegyelmezgessem, mert mèg engem is lebsz, hogy ez nem segìt, viseljem el, nyeljek egyet ès kèsz. Ma a fèrjem már mondta, h elfogyott a türelme, kiment a konyhába a mosogatògèpet pakolni, a gyerek ment utána direkt már,visìtva, fogtam, mondtam neki, hogy apu most relaxál, hagyjad, behoztam a nappaliba vissza. Fèrjem 5 perc után jött, hogy na, ő ìgy szeretnè kezelni az ilyen helyzeteket, mint most. Tehát hogy szò nèlkül vegyem èszre ès hozzam el onnan a gyereket, aki èpp az agyára megy, aztán majd lenyugszik. Hát jò, de az a baj, hogy nála ez elèg gyakori, főleg hètvègente, szòval nekem már ez zavarò ...
2023. ápr. 2. 22:27
 20/47 anonim ***** válasza:
84%

Kerdezo, az a baj, annyira veded, pedig a gyerekedet kellene eloterbe helyezni, mert megiscsak a gyereked, raadasul meg pici.

Olvasd vissza mit irtal, mert sokkolo, ahogy fenyezed ezt a ferfit, mennyi jot csinal, megdicseri az etelt, megmassziroz, DE mindekozben a gyerekkel meg, hogy viselkedik ?


Ilyenekbol lesz az, hogy apa bantalmazza a gyereket anya meg csak nezi... mert ez mar most bantalmazas, ha meg csak szobeli is. Es bakker, 2 eves gyerekrol beszelunk, mi lesz tinikorban ?? Agyonveri ?

2023. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!