Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is elvárja a fèrje ezt...

Másnak is elvárja a fèrje ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Fèrjem nem a legtürelmesebb ember, főleg, ha napja van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk, tisztelem benne nagyon ezt, mindent meg akar adni a családjának, ez szèp, de sajnos csak este 6-kor esik haza hozzánk, sok felelőssèg van rajta, de más dolga nincs már este, mint velünk lenni, vacsorázni. Mindig főtt ètellel várom, kedvère teszek stb. Mindent levettem már a válláròl, amit tudtam, mègis türelmetlen, lobbanèkony. Szex is van, nèha eltudunk menni szòrakozni is, jòl megvagyunk. Ma bealudt a gyerek alvásidejèben, a kisfiunk felèbredt, elkezdett apán ugrálni, keljèl apa, ő meg egyből hagyjál már aludni, üvöltött rá, ne csináld, fáj stb. Nèha olyan ingerülten szòl, már ettől kivagyok. Másrèszt meg tudom furán hangzik ezután, de egy nagyon jò ember, aki becsületesen dolgozik, nagyon ügyes szakember, művelt, èrzèkeny, szeret minket, ki is fejezi sokszor, de ezek a kirohanásai nagyon zavarnak. Èn sem vagyok tökèletes, napi szinten szr anyának gondolom magam, ha èpp kiabálok, kiborulok valami miatt, de ez már gáz. Elvárja, hogy ha rossz napja van, viseljük el ezt meg azt is, ha èpp már a gyerek visìtás, rosszalkodás kiakasztja hozzam mellőle el a gyereket, mert hát neki már nincs türelme hozzá ès hagyjam lenyugodni pár percre.. Persze azt mondja ez oda-vissza játèk, de azèrt javarèszt èn vagyok a türelmesebb, èn vagyok a gyerekkel totál egyedül reggeltől estig, mègis nekem nagyobb a türelmem. Őt ha fáj a feje, beteg, hagyni kell, ha a gyerek beszalad hozzá már reklamál nekem, hogy köszi, hogy hagysz pihenni. Vagy ha felrakja a PC előtt a fülest, az okè, elvonul, de egy anya mikor csinál ilyet? Ritkán... Ha kèrdezem mitől feszült nem tud rá magyarázatot adni. Ha kialudja magát sem kiegyensúlyozott msx egy darabig, már ma megint összeszòlalkoztunk emiatt meg amiatt is, hogy sokszor káromkodik ès èn szòligatom ezèrt, mert nem szeretnèm ha a gyerek eltanulná. 2,5 èves sincs ès már ismeri a hülye szòt.. Lènyegèben már a kapcsolatunk eleje òta ilyen, de most ez hatványozòdott ès ahogy gyerekünk lett egyre jobban zavar. Nálatok hogy van, apa türelmes, bìrja a strapát?

#türelem #Ingerültsèg
2023. ápr. 2. 20:30
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Kettőnk közül a férjem a türelmesebb, pedig 12 órázik, műszakol. Ha már őt is kihozzák a sodrából a gyerekek, akkor nagyon nagy hülyeséget csináltak.

Férjednek valóban el kéne gondolkodnia a munkahely váltáson. Meg egy pszichológuson. Tudnak ám okosat mondani indulatkezelésre is.

2023. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Szerintem is szüksège lenne rá. De ő csomòszor engem okol, mert èn sosem állom meg, hogy ne szòljak rá, mint egy gyerekre, csak mondom a magamèt. Ha hagynám pár percre lenyugodni, nem bszná magát fel, ezt állìtja. Hát nem tudom, nekem ez olyan, hogy rám akarja hárìtani èn meg nem bìrok csendben maradni, ez van.. ès hát ebből lesz a veszekedès. Neki elvárásai vannak, hogy èn jòl reagáljam le a szitukat, hát èn is ezt kèrnèm tőle, de nem èrti. Egyszer ki kène pròbálnom, hogy beülök a gèpe elè fülessel pl.Honfoglalòzni de olyan jò òra hosszára ès ha hozzám szòlna bárki, most ènidőzök, sorry, ezt nem tudom megállìtani, oldd meg lègyszi, lehet èszrevennè a külömbsèget eközt meg aközt, hogy nèznèm a Cápák között c műsort, de mellette a gyerekkel is foglalkozok, vágok beki gyünölcsöt, játszok vele vagy èpp mondja mondja ès semmit sem èrtek a műsorbòl, csak fèl szemmel sikerül nèznem. Tornázni is most tornáztam, amikor alszik a gyerkőc, pont azèrt, hogy este már tudjak velük foglalkozni, fèrjemmel lezuhanyozni, ha a fiunk elaludt. Úgy èrzem egy nő csak teker-teker, de előrw nem halad, sokszor hiába magyaráz, a fele sem èr cèlba... Fárasztò. Gondolkodam már olyanon, hogy valahogy felosztani a dolgokat, pl ha hazajön fèl òrát magára hagyjuk, egyen, Pc-zen nyugodtan, csendben. Másnap meg èn mennèk el futni este vagy nem tudom. Másrèszt meg el kell fogadnia, hogy ilyen munkarend mellett nem lehet ènidőzni, velünk is foglalkozni, filmezni, szexelni. Ennyi időnk nincs. Mindig választania kell ma mi legyen, mivel 9 legkèsőbb 10 òrakor megy aludni.
2023. ápr. 3. 12:49
 43/47 anonim ***** válasza:
78%

Direkt csak a te válaszaidat olvastam el. Szerintem beleragadtatok abba a krízisbe, amit egy gyerek érkezése egy kapcsolatban jelent. Hiszen azt mondod korábban is ilyen volt, még a gyerek előtt, nem meglepetés. Vagyis nem ő változott, tudtátok kezelni ezt az énjét, csak azzal, hogy család lettetek és megváltozott a kapcsolatotok dinamikája és a teljes életetek, ez nem rendeződött újra (még). Több a teendő, feszítettebb a tempó, több a felelősség, kevesebb az énidő és a gőzkieresztési lehetőség. Tenni kell azért, hogy helyes mederbe kerüljön a dolog és ehhez szükség van mindkettőtökre. Én nem vagyok benne biztos, hogy egy munkahely váltás megoldaná a problémátokat. Némi tünetkezelésnek biztosan elmenne, de alapvetően nem hiszem, hogy ez lenne a gond alapja. Az én elméletem saját magamból fakad, hiszen én magam is egy iszonyat lobbanékony természet vagyok (nőként). A férjem pedig maga a béke szigete. Őt igazán nehéz kihozni a sodrából, a 26. "apa, miért?"-re is olyan birka türelemmel reagál, hogy csak pislogok. Mindketten ilyenek voltunk már a kapcsolatunk elején is, nem változtunk. Nagyon gyorsan felkapom a vizet. Talán gyorsabban, ha fáradt vagyok, de az alap természetem kipihenten is ilyen, így nincs mit tenni. Amióta gyerekünk van nem igazán ismerem a kipihentség fogalmát, így többször vagyok elviselhetetlen, ez tény. Valóban, ha elgurul a gyógyszer és a férjem még pampogni, avagy kioktatásba kezd, akkor olyan zsinórt gyújt be, aminek a végén brutális robbanás várható. Parttalan vita, értelmetlen veszekedés. A kérdésem: miért gyújtja be!? És hozzád is ezt a kérdést szegezem. Én pontosan tudom, hogy a lobbanékonyságom sz*r tulajdonság. A férjem is tudja és azt is tudja, hogy én is tudom. Azt is tudja, hogyha elkezd beszólogatni, az olaj a tűzre, ha békén hagy negyed órára, akkor az idegrendszerem visszaáll a normál szintre és utána normál emberek módjára át tudjuk beszélni a dolgokat.

A férjed jelezte, hogy neki ilyenkor arra a kis nyugalomra van szüksége, amire akkor abban a szituban volt (kimegy, lenyugszik, visszajön). Itt van a megoldás. Ha visszajött, akkor NORMÁL hangnemben megkérheted, hogy ne mondja, vagy tegye ezt vagy azt a gyerek előtt, ő pedig tud rá tiszta aggyal reflektálni.

Az életetek teljesen megváltozott. Te otthon "dolgozol" kvázi 0-24, ezért nem sok énidőd van. Ő rengeteget dolgozik, ha hazaér segít, ugyanakkor ér véget a napja, mint neked. Ez fárasztó neki is és neked is, teljesen természetes. Meg kell találni a feszültség leeresztő szelepeket, amivel kitudja ereszteni a gőzt. Nekem pl. ilyen a sport. Levezeti a fölös frusztrációt és sokkal nyugodtabb vagyok utána. A lobbanékonyságára pedig közösen kell megoldást találnotok. Ő találjon feszültségmentesítő pontokat az életében, amivel egy kicsit lecsapja ezeknek a kirohanásoknak a csúcsát, ergo nem ordít a gyerekkel, nem rajta tölti ki. Ha neked nem egyértelmű mikor van pöccön, akkor találjatok ki valami "jelszót", kézjelet, vagy akármit, amivel ilyenkor a tudtodra adja, hogy most itt vége, kell 5-10 perc szünet. (Nálunk egy arckifejezés az.) Te ilyenkor állj le, akármennyire is mondanád a magadét, engedd hogy kivonuljon a szituból. Amikor visszatér tiszta fejjel, akkor pedig ha kell, próbáljátok megbeszélni. Ha nincs mit megbeszélni, akkor lépjetek tovább.

Szerintem nagyon jó, ha kommunikálja feléd, hogy erre van szüksége, így tudsz segíteni neki. Te is kommunikáld felé, hogy az 5-10 perces szünete után mivel tud segíteni neked, hogy a szitut jobban megértsd, továbblépj. Öleljen meg? Köszönje meg, hogy türelmes voltál vele? Vagy mi esne jól?

Szóval bármennyire sem látszik, szerintem jó az út, csak még egy kicsit bizonytalan. Tök jó, hogy mindenben segít, tök jó hogy kommunikál! Kicsit sz*r a természete, ami hidd el igen nagy kereszt. Mint érintett, küzdök vele rengeteget! Fontos, hogy ne érezd azt, hogy mindig csak te engedsz az ilyen helyzetekben, kapjál visszacsatolást.

Én nagyon hálás vagyok a férjemnek, hogy elvisel és segít a kezelésében. Nyilván ő sem bírja mindig cérnával, de már tudja, hogy sokkal hamarabb rövidre zárjuk, ha megadja azt a pár perc csendet, mintha kötekedni kezdene és begyújtja azt a bizonyos zsineget... Neki pl. az jelent sokat, ha a pár perc csend után megpuszilom és megköszönöm, hogy ilyen jól kezel. Ebből tudja, hogy a kirohanásom igazából nem neki és nem is a lányunknak szól, küzdök a természetemmel. Kemény, az biztos.

2023. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
14%

Akik a bölcsit ajánlják, azok végig gondolták azért? Reggel, mikor apa már nincs otthon, anya elviszi a gyereket a bölcsibe. Mielőtt meg apa hazaér, haza viszi a gyereket, mert a bölcsi bezárt az napra.


Ennek mi értelme van?



Kérdező, te meg rá szólhatsz ám a gyerekre! Megtanulja magát elfoglalni. "Anya most nézi a műsort, majd utána meghallgatlak." Meg kell neki tanítani, hogy nem körülötte forog mindenki és igen, hagyni kell unatkozni is, hogy feltalálja és lefoglalja magát. Így nem lesz a gyerekből egy nárcisztikus társfüggő.

2023. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
66%

"Megtanulja magát elfoglalni. "Anya most nézi a műsort, majd utána meghallgatlak." Meg kell neki tanítani, hogy nem körülötte forog mindenki és igen, hagyni kell unatkozni is, hogy feltalálja és lefoglalja magát"


Most nem azért mondom, de egy 2 évesnél ez baromira nem működik, tudom, mert mindennap próbálkozom vele. Egy ekkora gyerek nem foglalja le magát, míg az anyja tévézik.

2023. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm 43-as a rèszletes, hasznos tapasztalataid megosztását. Valami ilyet szeretne ő is, igen. Sajnos emiatt nem jò párosìtás vagyunk, mert ami a szìvemen a számon ès hajlamos vagyok mindent ismètelgetni, ha idegbe rak meg csak szerinte mondom körbe-körbe a magamèt, mint egy rádiò. Igyekszem ezen változtatni, de ha bèkèt akar, mert mindig ezt szajkòzza, akkor neki is úgy kène hozzáállni, ne csak elvárni a bèkèt, tehát eleve ne teremtsen olyan szitut, már nem cska előttem beszèl csúnyán/frusztrált, hanem van egy gyerekünk, ami mindent is lát, megèl, megèrez. Igyekszem majd ezekre figyelni, amit leìrtál, illetve az ènidőt is okosan beosztani, főleg hètvègèn. Tegnap az esti rutinhoz csak a fèrjemet fogadta el a fiunk, tehát a kapcsolatuk jò, csak nèha uealkodnia kène az indulatain. Èn már rászoktam a csudábay a manòba káromkodásokra, nèha kicsúszik cifrább is, de nagyon figyelek már erre is. Ő neki hiába beszèlek, nincs nap, hogy ne káromkodna valamit a gyerek előtt.
2023. ápr. 4. 07:29
 47/47 A kérdező kommentje:
Ha le is foglalja, csak kis időre. Vannak helyzetek, mikor nincs választása, nem mindig körülötte vagyok, azèrt hozzá van szokva, illetve bevonva a házimunkába, tegnap pl. megpucoltam egy ablakot mellette, de a vègèn már elunta ès otthagyott, de sikerült befejeznem. Ha TV-znèk vasárnap este általában 10 perc után produkálja magát, jön lovacskázni rám stb. Nem fog 1,5 òrát tolerálni egy 2,5 èves...
2023. ápr. 4. 07:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!