Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is elvárja a fèrje ezt...

Másnak is elvárja a fèrje ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Fèrjem nem a legtürelmesebb ember, főleg, ha napja van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk, tisztelem benne nagyon ezt, mindent meg akar adni a családjának, ez szèp, de sajnos csak este 6-kor esik haza hozzánk, sok felelőssèg van rajta, de más dolga nincs már este, mint velünk lenni, vacsorázni. Mindig főtt ètellel várom, kedvère teszek stb. Mindent levettem már a válláròl, amit tudtam, mègis türelmetlen, lobbanèkony. Szex is van, nèha eltudunk menni szòrakozni is, jòl megvagyunk. Ma bealudt a gyerek alvásidejèben, a kisfiunk felèbredt, elkezdett apán ugrálni, keljèl apa, ő meg egyből hagyjál már aludni, üvöltött rá, ne csináld, fáj stb. Nèha olyan ingerülten szòl, már ettől kivagyok. Másrèszt meg tudom furán hangzik ezután, de egy nagyon jò ember, aki becsületesen dolgozik, nagyon ügyes szakember, művelt, èrzèkeny, szeret minket, ki is fejezi sokszor, de ezek a kirohanásai nagyon zavarnak. Èn sem vagyok tökèletes, napi szinten szr anyának gondolom magam, ha èpp kiabálok, kiborulok valami miatt, de ez már gáz. Elvárja, hogy ha rossz napja van, viseljük el ezt meg azt is, ha èpp már a gyerek visìtás, rosszalkodás kiakasztja hozzam mellőle el a gyereket, mert hát neki már nincs türelme hozzá ès hagyjam lenyugodni pár percre.. Persze azt mondja ez oda-vissza játèk, de azèrt javarèszt èn vagyok a türelmesebb, èn vagyok a gyerekkel totál egyedül reggeltől estig, mègis nekem nagyobb a türelmem. Őt ha fáj a feje, beteg, hagyni kell, ha a gyerek beszalad hozzá már reklamál nekem, hogy köszi, hogy hagysz pihenni. Vagy ha felrakja a PC előtt a fülest, az okè, elvonul, de egy anya mikor csinál ilyet? Ritkán... Ha kèrdezem mitől feszült nem tud rá magyarázatot adni. Ha kialudja magát sem kiegyensúlyozott msx egy darabig, már ma megint összeszòlalkoztunk emiatt meg amiatt is, hogy sokszor káromkodik ès èn szòligatom ezèrt, mert nem szeretnèm ha a gyerek eltanulná. 2,5 èves sincs ès már ismeri a hülye szòt.. Lènyegèben már a kapcsolatunk eleje òta ilyen, de most ez hatványozòdott ès ahogy gyerekünk lett egyre jobban zavar. Nálatok hogy van, apa türelmes, bìrja a strapát?

#türelem #Ingerültsèg
2023. ápr. 2. 20:30
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Dehogy nèznèm, ha bántalmazná, nem ismersz, sosem hagynám ezt, mit gondolsz te ? Csak itt elkezdtèk ecsetelni azt a fèrfitìpust, aki semmit sem csinál, gyerekkel sem foglalkozik èrdemben, de itt nem erről van szò. A mindennapjainkat beárnyèkolja ez a hülye türelmetlen vislekedèse ès az volt a kèrdèsem más is tapasztalja e ezt esetleg, mert engem már zavar ez.
2023. ápr. 2. 22:37
 22/47 anonim ***** válasza:
24%

Jezusom.. Komolyan akkora tragédia, hogy raszol a gyerekre?? Meg ha elveszti a türelmet atmegy másik szobába? Ez aztán a bántalmazás..

Vannak hangosabb típusú emberek is, nem mindenki birka. A gyerek majd megtanulja, hogy apán nem ugrálok mert fáj neki.

Vagy nem hisztizek annyit mert akkor nem jatszik velem.

A segguket is kinyalja, otthon is megcsinál mindent, az asszonnyal és a gyerekkel is, tehát mindenbe részt vallal és őt cseszteti mindenki mert néha elfogy a türelme?

Kérdezo el ne hidd ezeket a baromságokat amiket itt írnak, az osszes egy elnyomo szr kapcsolatban van, azért van ekkora szajuk itt.

2023. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Az én férjem rendes apja a gyerekének. Nem úgy tekint a gyerekre, mint egy játékszerre, akit ha megunt, rám sóz vagy kiküld. Borzasztóan sajnálom a gyerekedet, nem ilyen apát érdemelt. A férjedet is sajnálom, úgy tűnik, nem állt készen az apaságra. Te vagy az egyetlen, aki lépni tudnál, hogy mindenkit kiments ebből a helyzetből...
2023. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim válasza:
64%
Férfi vagyok annyit tudok tanácsolni ,hogy beszéljétek meg a pároddal. Ez a ti életetek és sok olyan pozitivumot irtál a férjedről ami sok férfi társamban nincs meg. Szülés után sok kapcsolat megy tönkre mert megváltozik teljesen az ember élete és ehez nem tud mindenki egyből alkalmaszkodni ez egy új helyzet mi is átmentünk ezen és még sokan mások. Még egy utolso tanács ne fusztráld magad itt a negativ kommentekkel ha probáljátok megoldani ez nála is csak átmeneti állapot biztos vagyok benne.
2023. ápr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Nehèz kèrdès, mert tènyleg alapjáraton jò apa ès fèrj, nem csak a negatìv van, azèrt is ìrtam, amit. Viszont ha elkezd ìgy viselkedni az èn agyvizem is felforr, hamarabb, mint a gyerektől. Engem is nèha kiborìt a gyerek, de mivel tapasztaltam, hogy ha kiabálok olaj a tűzre, nem igazán praktizálom, csak ront a helyzeten. Nekem is időbe telt, s telik is minden nap uralni ezeket a szitukat, de ő egyszerűen nem kèpes rá ès gyakran emeli a hangját itthon, ami már nekem kezd sok lenni ès nem tudom már mi legyen. Szedi már a megnerotot is..Válni nem akarok mèg...
2023. ápr. 2. 22:44
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy a férjednek nem volt reális elképzelése, milyen az élet egy kisgyerek mellett. Mivel a gyerekeknek ezek az idegesítő szokásaik, hogy hangosak, zavarnak, éhesek, szomjasak, játszani szeretnének, és lehetőleg azonnal, nevetnek, sírnak, ordítanak, sikítanak, ugrálnak, szaladgálnak, egyszóval GYEREKEK, lehet tényleg szakemberhez kellene fordulnia, esetleg családilag, mert így ő is kikészül, meg te is. És a gyereknek sem tesz jót.


Ez a legnehezebb talán a gyereknevelésben, hogy nincs kikapcs, meg nincs olyan, hogy félreteszem a gyereket (majd persze egyre több ilyen lesz, ahogy nő a gyerek) - vagyis NEKI továbbra is kell(ene) ez, ezért feszült, frusztrált, mert ez a fajta szabadsága megszűnt, és ez még így is zavarja, hogy te elég sokszor beavatkozol, "megmented" a gyerektől. Ez meg téged tesz feszültté, nyilván.


Nincs külön-külön szigorő (mondjuk így) én-időtök? Kijelölt időszakok, amikor az egyik fél nem elérhető a családja számára. Akár úgy, hogy fizikailag elmegy valahová, akár úgy, hogy otthon van, mondjuk a másik szobában, de sem a házastárs, sem a gyerek nem mehet be oda. Ezt sem egyszerű kivitelezni, de nem lehetetlen. Így nem lesz az a feszült érzés, hogy pihenek vagy játszok vagy olvasok vagy tökmindegy, de bármikor megzavarhatnak benne, így marad bennem egy feszültség, ami robban, ha _tényleg_ megzavarnak. Én legalábbis így működöm, hátha nálatok is beválik.


Amúgy kettesben, gyerek nélkül vannak közös programjaitok?

2023. ápr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
76%

Én nem lennék ennyire megértő. Hiába fényezed, nem jó apa. Lehet, hogy férjnek jó, de apának nem. Az, hogy néha játszik a gyerekkel, az nem azt jelenti, hogy jó apa, hanem azt, hogy amikor kedve van hozzá, a gyerek is bekapcsolódhat a tevékenységébe. Mit játszik a gyerekkel? Épít? Nahát! Minden férfi szeret legózni, legalább van valaki, akire ráfoghatja, hogy játszani KELL, ha épp van kedve. Kíváncsi vagyok, ha lánya lenne, ugyanilyen aktívan barbizna-e😂

Elmagyaráznám neki EGYSZER, hogy a gyerek így egészben van. A hiszti is ő, meg az is, aki 60x elmondja ugyanazt. Te pedig nem azért vagy, hogy megmentsd a SAJÁT gyerekétől, amikor útban van. Ezt neki kell megoldani, és ha nem megy üvöltözés és hiszti nélkül, akkor nem kötelező apának lenni, erre a gyereknek nincs szüksége.

Gondolj bele, ha később mégis elválnátok, mit csinálna, amikor nála van a gyerek? Megkérné a szomszédot, hogy foglalja le a másik szobában, mert ő épp nem kíváncsi rá, inkább pihenne? A nagy minta apa tippem szerint úgy fél évig élne a láthatási jogával.

Írásod alapján a férjed veled köszöni szépen, jól elvan, a gyerekre meg úgy tekint, mint a szükséges rossz a házasságában.

2023. ápr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
95%

Az én apám ilyen volt. Rengeteg önismereti munkám van benne, hogy én ne ilyen legyek. Mert hiába mondja az ember gyerekként, hogy én sosem leszek ilyen, sajnos a hozott minta, amit évekig lát az ember, beég és az adott életszituáció előhozza. Előre sajnálom a gyerekeidet, mert rengeteget kell majd foglalkozniuk magukkal, hogy ők ne legyenek már ilyenek.

A férjem a totális ellentéte. Nála inkább arra kell figyelni, hogy ne áldozza be magát. (Megjegyzem, az sem a legjobb minta, de még mindig jobb, mint apám volt)


A férjednek indulatkezelési tréningre és mély önismeretre lenne szüksége, hogy ezen változtasson, de ha magától nem akar, te nem fogod tudni megváltoztatni. Ez ilyen marad. Sőt, rosszabb lesz. Tapasztalat.

2023. ápr. 3. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
61%

"...van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk..."


Nos, menj vissza te dolgozni, maradjon ő otthon a gyerekkel, aztán majd kiderul, hogy te mennyire leszel feszült.

2023. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
87%
29es, elméletben egyetértek, de én tuti nem merném a gyereket kettesben hagyni ezzel a pasival - még a legjobb, ami történhet vele, hogy csak leülteti a tévé elé egész napra...
2023. ápr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!