Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is elvárja a fèrje ezt...

Másnak is elvárja a fèrje ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Fèrjem nem a legtürelmesebb ember, főleg, ha napja van...gyakran feszült, pedig a dolga csak az, hogy melòba járjon, rengeteget dolgozik, hogy spòrolhassunk ès szèpen èljünk, tisztelem benne nagyon ezt, mindent meg akar adni a családjának, ez szèp, de sajnos csak este 6-kor esik haza hozzánk, sok felelőssèg van rajta, de más dolga nincs már este, mint velünk lenni, vacsorázni. Mindig főtt ètellel várom, kedvère teszek stb. Mindent levettem már a válláròl, amit tudtam, mègis türelmetlen, lobbanèkony. Szex is van, nèha eltudunk menni szòrakozni is, jòl megvagyunk. Ma bealudt a gyerek alvásidejèben, a kisfiunk felèbredt, elkezdett apán ugrálni, keljèl apa, ő meg egyből hagyjál már aludni, üvöltött rá, ne csináld, fáj stb. Nèha olyan ingerülten szòl, már ettől kivagyok. Másrèszt meg tudom furán hangzik ezután, de egy nagyon jò ember, aki becsületesen dolgozik, nagyon ügyes szakember, művelt, èrzèkeny, szeret minket, ki is fejezi sokszor, de ezek a kirohanásai nagyon zavarnak. Èn sem vagyok tökèletes, napi szinten szr anyának gondolom magam, ha èpp kiabálok, kiborulok valami miatt, de ez már gáz. Elvárja, hogy ha rossz napja van, viseljük el ezt meg azt is, ha èpp már a gyerek visìtás, rosszalkodás kiakasztja hozzam mellőle el a gyereket, mert hát neki már nincs türelme hozzá ès hagyjam lenyugodni pár percre.. Persze azt mondja ez oda-vissza játèk, de azèrt javarèszt èn vagyok a türelmesebb, èn vagyok a gyerekkel totál egyedül reggeltől estig, mègis nekem nagyobb a türelmem. Őt ha fáj a feje, beteg, hagyni kell, ha a gyerek beszalad hozzá már reklamál nekem, hogy köszi, hogy hagysz pihenni. Vagy ha felrakja a PC előtt a fülest, az okè, elvonul, de egy anya mikor csinál ilyet? Ritkán... Ha kèrdezem mitől feszült nem tud rá magyarázatot adni. Ha kialudja magát sem kiegyensúlyozott msx egy darabig, már ma megint összeszòlalkoztunk emiatt meg amiatt is, hogy sokszor káromkodik ès èn szòligatom ezèrt, mert nem szeretnèm ha a gyerek eltanulná. 2,5 èves sincs ès már ismeri a hülye szòt.. Lènyegèben már a kapcsolatunk eleje òta ilyen, de most ez hatványozòdott ès ahogy gyerekünk lett egyre jobban zavar. Nálatok hogy van, apa türelmes, bìrja a strapát?

#türelem #Ingerültsèg
2023. ápr. 2. 20:30
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
29%

30!


Hát nézd, ha ennyire ledegradalja az embert a párja, bármi lehet.

2023. ápr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Nem fènyezem, de ez az infò is kell a teljes kèphez, nem csak a negatìv oldala egy szemèlyisègnek, hogy "idegbeteg". Ezen kìvül van jò is benne. Igen, èpìt, de szerintem mindegy mit játszik a gyerekkel, szerelni is szoktak együtt bútort, tegnap füvet nyìrtak, gyurmáztak, puzzle, mindennap apának bunkert kell èpìteni este, ahova mind a hárman bemászunk...azèrt nem mindig ilyen. Általába a hètvège a holtpont, amikor ugye egèsz nap a gyerekkel van, ő viszi sètálni, mìg főzök stb. Van szabadideje, felrakja a fülest a PC előtt nèha. Èn sportolok, ha tudok, edzèsre járok heti 1x, aztán együtt is nèha sikerül filmezni. Most nár règ voltunk valahol kettesben. Szerintem is az van, amit a 26-os válaszolò ìrt..Mondtam már, hogy keressen másik nelòt, ami csak 8 òrás ès nem kell naponta 2,5 òrát vezetnie, más emberekèrt is felel, mivel sofőr. Azt sem akarja, mert ilyen jò pènzt csak külföldön tudna keresni. Ezt is megkaptam már, hogy ha visszamegyek melòba majd megtudom, biztos èn is feszültebb leszek...
2023. ápr. 3. 06:44
 33/47 anonim ***** válasza:
71%
Gyerek bölcsibe, te dolgozni és máris kevésbé lesz idegbeteg a férjed.
2023. ápr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Ja ès pròbálok neki hagyni szabadidőt, de ilyen munkarend mellett valami borzalom milyen kevès ideje van. Hajnali 4-után indul melòba minden reggel a brigáddal, este 6-kor èr haza vagy azután, de váltani meg nem akar, èn biztos nem tudnèk ìgy dolgozni, ő meg 5 ève csinálja, hiába mondom, hogy nem minden a pènz. Szerintem fárad, de nem ismeri be. Amikor a gyereknek olyanja van pont az ő PC asztalára pakol minden játèkot, ráncigálja a fülesèt, felmászik az asztalra hozzá, vagy ha aludna, ritka, hogy hagyja is nyugodtan aludni, bemegy hozzá kiabálva apa, apa keljèl. Ezeket nehezmènyezi, pedig azèrt igyekszem visszafogni a gyereket, de nèha nem sikerül, ez van, nem robot. Ő mèg nem èrti mi az az ènidő stb. Anyòsom nèha elviszi, itt laknak a faluban, akkor van teljes nyugi.
2023. ápr. 3. 06:59
 35/47 anonim ***** válasza:
68%

Én anya vagyok és néha nekem is a tököm tele van a vinnyogással. Néha én is ideges leszek, de nem kiabálok a gyerekkel. Nem rajta vezetem le a frusztrációmat. Megesett már, hogy rákiabáltam, de utána nem az volt a reakcióm, hogy de hát én milyen stresszes vagyok, hanem hogy nagyon sajnálom baba, anya elrontotta, nem ezt érdemelted. Nem ő választja meg, hogy mit érez, de azt igen, hogy hogy reagál. Felnőtt emberként KI KELL BÍRNIA ennyit. Ki lehet borulni egymásnak, hogy ez milyen nehéz, meg lehet kérni a másikat, hogy ma este hadd feküdjek le egy órával hamarabb vagy elmennék sétálni egyet munka után, de ha otthon van, akkor ő egy apuka a kis mazsoláknak. Amúgy meg minél jobban tolja el magától a gyereket, annál jobban mászni akar fel. Az enyém legalábbis. Ha pihenni akarunk, akkor ketten lefekszünk a kanapén a férjemmel és középre a csemete, és olyankor sokkal nyugodtabb. Lehet, hogy ha az ölébe venné a gyereket, akkor tudná bámulni a tévét anélkül, hogy a gyerek visítana vagy kitaposná a veséjét.

És ha túl stresszes a munka, akkor váltson. Vagy kezdje el a változást pl. egy képzéssel. Nem csak úgy lehet megélni, ha napi 16 óra fizikai munkát dolgozik az ember. Nem ismerem a helyzeteteket, de csak van egy közelebbi, egy jobban fizető, amiből kevesebb munka elég, egy hasonló szakma, ami jobb a ti életetekhez. Gondolja végig. Csak azt tudja, hogy nem muszáj ezt csinálnia, hanem ezt választja, hogy csinálja, ne tegye magát áldozat szerepbe.

2023. ápr. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
22%
miért engeded hogy gyerek pc pakolja a játékait rángasa apja fülesėt zavarja az apját mikor aludna stb szolj rá idöben gyerekre.és vidd onan el.
2023. ápr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem normális. Férjem reggel 5-kor kel, örülök ha 7-re hazáér. Ha a cégünk mellett beindul a mezőgazdasági szezon van hogy éjszaka is menni kell nem keveset. De attól még nem üvölt a gyerekkel, örül ha velük lehet
2023. ápr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
92%

34-es: oké, ez erősen árnyalja a képet. Az egész családja miatt kellene ezt a munkát lecserélnie, mert a hajatokra kenhetitek, ha 10 év múlva ottmaradsz a gyerekkel jómódban, de árván/özvegyen, mert a férjed meghal szívinfarktusban, agyvérzésben. Teljesen igazad van abban, hogy igenis számít a pénz, főleg ha gyerek van, és lehet olyan szitu, amikor nincs más megoldás, mint hogy erőn felül dolgozzon valaki, de ez így a saját maga kizsigerelése, és nagyon jól látszik, hogy ennyi munka mellett nem képes türelemmel fordulni felétek. Vannak olyan szuperképességűek, mint a 37-es férje, ami tök jó (tényleg!), de legyünk őszinték, az átlagember nem ilyen, ezt el kell fogadni. NEKEM biztos nem lenne türelmem senkihez, nem hogy egy gyerekhez, ha ennyi melót kellene tolnom minden nap.


Nem tudom hol laktok, mit csinál, de valahogy rá kellene venned, hogy váltson. Cégen belül nem tud? Az is megoldás lehet, hogy a gyerek bölcsibe megy és te vissza dolgozni, ha lehet 4 vagy 6 órában (nehéz így tanácsot adni, hogy nem tudjuk merre laktok, milyen végzettséggel, tapasztalattal, tudom, hogy egyszerűen van olyan, hogy nincs munka, pláne nem 4 órás).


Kitartás neked, nektek!


26-os vagyok.

2023. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szerintem is sokkal jobb lenne minden, ha más munkája lenne. A munka mármint jò, szereti, jò benne, a legjobb, de baromi messze van, ingáznak a csapattal ès ő 10 òra munka után mèg vezet, mìg a többiek reggel is ès munka után is szundikálnak. Talán cègen belül lesz egy lehetősèg idèn, mondtam neki, ha kell, a pápának nyalok, csak kerüljön vègre be 30 km-n belül. Szeretem a fèrjem, de nagyon makacs, szerinte addig kell ütni a vasat, amìg meleg, de èn már látom a károkat ès baromira nem tetszik. Ha visszamegyek dolgozni tèlen szorgalmazni fogom, hogy keressen mást, mert èn ìgy feszkòban nem tudok sokáig èlni. Kölcsönünk sincs, saját a lakás, egyke is, örökölni fog egy 10 èves gyönyörű házat a szüleitől, nem tudom mièrt feszeng ennyire az anyagiakon. Ha visszamegyek dolgozni nem "kell" ennyit keresnie, mert ilyen pènzeket diplomás mèrnökök visznek haza ès hát megszokta a jòt már. De ez nem állapot. Inkább 2 kedves szòèrt vagyok hálás, mint a sok fèlretett pènzèrt. Beosztanánk a kevesebbet is.
2023. ápr. 3. 10:47
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj, amíg az anyuka is mondhatja azt, hogy "na most elfogyott a türelmem", és átvonulhat a másik szobába, vagy fejére rakhatja a fülest és leülhet a gépe elé, vagy bármilyen más módon kibújhat a gyerekkel kapcsolatos szituációból, ha az éppen idegesíti vagy nem tetszik neki.

Jaaaaaaaa, hogy ő nem teheti ezt meg?

Szívás.

2023. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!