Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólsz rá a...

Tényleg nem szólsz rá a gyerekedre, ha nem rendeltetés szerűen játszik játszón?

Figyelt kérdés
Szórja a homokat(egyméteres környezete üres a homokozóban), kiugrik a hintából, visszamászik a csúszdán, állva hintázik, egyensúlyozik a mászóka szélén vagy a libikóka közepén.
2023. ápr. 20. 06:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem szólok rá amíg ezzel nem zavar másokat.
2023. ápr. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
64%
én rászoltam mindig gyerekeimre ilyenėrt.
2023. ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

A zavarást hogy érted? Pl nyilván utána rá fog ülni egy gyerek a hintára, a libikókát egyedül foglalja be így két gyerek helyett. Ráadásul jön majd a 2-3 évesektől az "én is akarooom" hiszti, és az anyja küzdhet vele, hogy "nem, nem szórjuk a homokot, mert elfújja a szél és belemehet más szemébe". Meg nem, nem ugrunk ki hintából, az veszélyes.


Oviban is tiltva van visszamászni a csúszdán minden erre hivatkozva, mert veszélyes, nem illik, nem szabad, ez a szabály. Hol van itt a következetesség?

2023. ápr. 20. 06:15
 4/45 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit elvesztem annál, hogy "nyilván utána rá fog ülni egy gyerek a hintára". Ha raul egy másik gyerek, akkor az enyém nyilvánvalóan nem ugrál le róla. Ha van ott valaki, aki libikokazni akar, akkor nem fog a gyerekem azon egyensúlyozni és a csúszdák se mászik visszafelé, ha mások csúszdázni akarnak. Az meg megintcsak evidens, hogy homokot se fog szórni, ha vannak körülötte.

Érthetően leirtam, hogy addig csinálhat ilyet, amig ezzel senkit nem zavar. Az, hogy én az én gyerekemnek mit engedek meg addig, amíg azzal mást nem veszélyeztet, az az én dolgom, az meg a 2-3 éves gyerek anyjáé, hogy a saját gyerekével megértéssel hogy neki az adott dolgot miért nem szabad. Ennyi erővel ne rollerezzen a gyerek, mert a 2 évesnek nem lehet, vagy ne masszon fel a magas maszokara, mert a kicsiknek nem lehet.

Játszótér volt amúgy a téma, nem az ovi. De nekem mondjuk az is egyértelmű, hogy az oviban mások a szabályok mint otthon, ahogy pl a nagyszulonel is mást lehet, mint otthon. A gyerek nem huyle ám

2023. ápr. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

Homokszórás: rászólok. Az ő szemébe, és másokéba is belemehet.

Hintából kiugrás: nem szólok rá. Komoly baja nem lesz, legfeljebb megüti magát, megtanulja a határait.

Csúszdán visszamászás: ha kevesen vannak a játszótéren, még bíztatom is rá. Csak ügyesebb lesz.

Állva hintázás: csinálja! Csak ügyesebb lesz.

Mászóka szélén ügyeskedés: ez nálam még rendeltetésszerű használat.

Libikókán mászkálás: ha kevesen vannak, bíztatok is rá.

2023. ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
Mindet engedem, kivéve a homokszórást, mert az ő szemébe is bemehet. A csúszdán felmászás nagyon jó edzés egyébként :D
2023. ápr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
91%

1. Fő kérdésre nem feltétlenül.


2. Homokszórásra rászólok..



De mondjuk, mert ugrál a màszókàról és tudom, hogy képes rá, akkor nem, ha ezzel nem veszélyeztet vagy zavar másokat.

2023. ápr. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
93%

7. Vagyok

Libikóka közepén való és egyéb egyensúlyozásra bíztatom is.


Itthon lehet a csúszdàn szembe is menni, de játszótéren, ha ezzel másokat és a folyamatos játèkot zavarja, nem.


Hintàból miért ne ugorhatna?

Foroghat is, amíg ez nem veszélyes másokra és magra nézve.



Ki hatàrozza meg, hogy mi a rendeltetése??

2023. ápr. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
93%

A homokszórás kivételével én is mindet hagyom, ha épp pl nem jön valaki szemben a csúszdán vagy nem állnak sorban a libikókáért. Amikor gyerek voltam, én is csináltam ezeket mind, nagyon élveztem, senkinek se lett baja tőle.

A hintán állással az a baj, hogy a cipőjével összekoszolja? Mi úgy visszük a játszóra a gyerekünket, hogy tudom, hogy ott koszos lesz a ruhája… ezzel jár.

Az oviban nyilván mások a szabályok, be is tartja őket.

2023. ápr. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
79%
Homokszórást nem engedném, bár sosem szórta. Minden mást miért ne? Mert a felfújt hólyag anyuka, csak egyféleképpen tudja elképzelni, hogy lehet játszani és végletekig lekorlátozta a saját gyerekét? Köszi, az enyémet ne. Szerintem ne az ünneplős ruhába hozd ki, vagy a homokozóba se engeded? Ha épp nem több gyerek csúszdázik sem értem, miért probléma ha visszamászik. Foglalkozz a saját gyerekeddel, mert ha ennyire meg van szabva mit csinálhat, nem a mi gyerekünkkel lesz a probléma😊
2023. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!