Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg nem szólsz rá a...

Tényleg nem szólsz rá a gyerekedre, ha nem rendeltetés szerűen játszik játszón?

Figyelt kérdés
Szórja a homokat(egyméteres környezete üres a homokozóban), kiugrik a hintából, visszamászik a csúszdán, állva hintázik, egyensúlyozik a mászóka szélén vagy a libikóka közepén.
2023. ápr. 20. 06:11
1 2 3 4 5
 21/45 NTBS ***** válasza:
14%
Rászólnék.
2023. ápr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
89%
Többiek mindent leírtak,én annyit tennék hozzá,hogy szegény gyereked!Mindig meg fogod neki mondani,hogy mit hogyan kell csinálni,mert a többiek azt mondták,hogy úgy rendeltetés szerű.Soha nem lehet majd önmaga,mert az eltér a szerinted normálistól.Amúgy amiket itt felsoroltál,a homokszóráson kívül mind teljesen normális dolog,és semmi baja nem lesz sem az eszköznek,sem másnak tőle.Mimdenki leírta,hogy akkor lehet,ha mást nem veszélyeztet vele,tehát nem ugrik a másik nyakába pl,vagy nem lök le mást a csúszdáról,de ez meg amúgy is alap.Az,hogy a kisebbnek nem szabad,az nem az én dolgom.Jóhogynem azt mondod,hogy az óvodás gyerek rendesen se hintázzon,mert akkor az 1 éves is akár,és ő leesik.Ha nem ugrik ki belőle,vagy nem áll a hintán akkor is megüthet valakit,ha az elé vagy mögé szalad,úgyhogy nem csak nekem kell figyelni.A mászókán egyensúlyozás pedig teljesen rendeltetés szerű használat.Ez a ráül más is....egyrészt letöröljük,másrészt a játszóta nem elmenős,tiszta ruhában kárunk,a homokozóban százszor koszosabb lesz,mintha a hintára ráül más cipője után,még akkor is,ha nincs letörölve.Engem a homokozóba piszkító macska,vagy a csúszdára sz@ró galamb jobban bosszant,de azzal meg ugye mit csináljak?Keressem meg,és utasítsam rendre?
2023. ápr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nekem is engedték, én is engedem. Igen, amíg nem zavar másokat. Nyilván ha sorban állnak pl mögötte a csúszdán, akkor zavar másokat, tehát akkor nem. Meg koszos cipővel sem engedem ráállni a hintára. De igen, a lakótelepi játszókon nem sokan vannak általában, senkitől nem foglalja a helyet.
2023. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
83%
21. Majd akkor gyere vissza, ha lesz is gyereked! 😅
2023. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszélyes vagy nem zavar másokat, nem szólok rá.
2023. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
96%

Ha egyedül van a homokozóban, még a homokdobálást is engedem. Milliószor mondtam neki, hogy így a szemébe mehet, ha nekem nem hiszi el, majd megtanulja a saját bőrén (amúgy a múltkor tényleg belement és azóta nem is szórta). Nyilván ha vannak mások körülötte, akkor nem. De ez igaz minden felsorolt dologra. Ha sorban állnak mások a csúszdánál, akkor nyilván rászólok, hogy ne másszon visszafelé, de ha nincs ott senki, akkor miért ne hagynám?

De pont ugyanezt írta mindenki. Ha nem zavar/veszélyeztet mást, akkor hadd játsszon a gyerek, azért van a játszótéren. És igazad van, én pont emiatt is szeretek inkább néptelenebb játszóterekre menni, hiába van itt 15 percre tőlünk a városligeti szuperjó játszi, csak ritkán megyünk oda, mert csak ő is ideges lesz, hogy a játékidő fele sorbanállással és másokra figyeléssel telik, meg én is, hogy folyton azt kell sasolnom, mikor zavarunk másokat.

2023. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
0%
Én túl sokat is szólok rájuk
2023. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Akkor ugyanúgy gondoljuk, ha vannak mások is, nem lehet szabálytalanul, csak rendeltetésszerűen, ha nincsenek mások lehet bárhogy. A mászókán egyensúlyozásnál a peremét értem, ami kb másfél méterre van a földtől, nekem nem baj, ha az enyém leesik, mert elég nagy, a magasság meg kicsi, de másokat zavar, hogy ott áll mellettük, miközben ők a csúszdára állnak sorba, ezért nem lehet.


Én még egy gyereket sem láttam a sajátomon kívül, aki állva hintázás után letörölte volna a hintát maga után. A következő gyerek szokta letörölni, hogy ne dzsuvába üljön.


Én nem játszós ruhába viszem a gyereket, mert legtöbbször nem a ház melletti játszóra járunk, az kicsi. Tömegközlekedünk, ott meg tisztának kell lenni. Ha a közelire megyünk még a fejére is szórhat homokot.


Nem tudom miért kell álszenteskedni, a városligetin meg a nagy, izgalmas játszókon alkalmazkodni kell és helyesen használni, mert a nem rendeltetésszerű használat akadályozza mások helyes játszását(libikókára állás, hintacsavarás, állva hintázás, homokszórás, visszafelé mászás) Ahol nincsenek, max egy-kettő, ott nyilván nem számít, hogyan játszik a gyerek.

2023. ápr. 20. 09:45
 29/45 anonim ***** válasza:
69%

Nekem még túl pici a fiam a jatszoterezeshez, de én is mindent engednek a homokszorason kívül, amíg másokat nem korlátoz. Szóval csak akkor maszhat felfelé a csúszdan, ha épp nem akar senki lecsúsznu, a libikokan addig egyensulyozhat, amíg valaki nem akar raulni és "rendeltetésszerű" használni.


Viszont az állva hintazast max cipő nélkül engedném. Szerintem mint mindenütt, a játszótéren is rendet hagyunk magunk után, nem rongalznj, koszolunk, szóval nekem nem fér bele, hogy sáros cipővel osszekenje a hintat, utána meg takaritgassa aki akarja, hogy rauljon a gyereke. Oké, hogy vidd koszos ruhába a jatszora a gyereket, de azért nem szeretnéd, hogy beleuljon a nedves sárba fenekestől?

Nem mindenki úgy megy játszótérre, hogy az az egyedüli úticel, sokszor elotte/utána is program van, nem mindenki autóval indul útnak, hogy utána atoltoztesse a gyereket, sáros fenékkel meg marhára nem szeretném, ha beulne az autóba, buszba, stb.

2023. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
85%

"helyes játszás"? Kérdező, te beteg vagy. És ugyan egy kisgyereknek miért kéne patyolattisztának lennie a tömegközlekedésen? Ne vicceljél már, hagyd már élni szerencsétlent.


#25

2023. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!