Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hónapos baba mellett...

Egy hónapos baba mellett gond, ha szalad a háztartás?

Figyelt kérdés

A párom munkából haza jön, és csak azt hallgatom, hogy mit csinálok rosszul. Pl nem mosom el rögtön a cumisüvegeket, rendetlenség van a konyhában. Egy jó szava sincs, csak mindig belém köt. Ilyenkor mindennek le vagyok hordva. Nem hagyom magam és vissza szólok, minden napos az ordibálás...


Nem nézi, hogy egész nap 10 percem sincs magamra, nem hogy a háztartásra. Hajnali kettőkor csináltam neki pizzát munkába, mindent megleszek érte... úgy érzem nem ezt érdemelném.


Azon gondolkozok, hogy fogom magam és élmények a picivel.



2023. máj. 1. 20:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

#9 😂😂😂

Hogyne, persze...hazaér a báró úr, egy jó szava nincsen, rögtön a kötekvés meg az ez se jó az se jó, miért nincs rend, miért nem ragyog minden, persze a saját gyerekét nem venné át 10 percre sem, mert AZ A NŐ DOLGA, gondolom nagyon más értékelhető dolgot se csinál otthon...de azért még a kérdező kússzon a lábai elé, hogy drága férjuram, hadd pippantsalak már le? Te magadnál vagy?

Neki nem esett le már hónapokkal ezelőtt, hogy apa lesz? Ő nem tudott volna készülni rá, csak a nőnek alap ez is?

Elmondani nem tudom, mennyire gyűlölöm az ilyen heréket, de az még szomorúbb, hogy vannak olyanok, akik szerint még egy ilyen szituban is a frissen szült, hullafáradt, idegbeteg, alváshiányos nőnek kéne jobban odatennie magát. A férj, hajjaj, hát ő ne mozdítsa a kisujját se, tőle bőven elég napi 8 óra a Nagyon Fontos Munkahelyén, utána hazamehet és másnap reggelig szarhat mindenre, a családjára is.

2023. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Nálam is szaladt ne aggódj ez normális. Az elején míg a császáhegemmel haldokoltam, a férjem kelt éjjel a gyerekhez, vitte az alap takarítást és segített nekem is felhúzni a harisnyát meg felállni, leülni. Tényleg mindent megtett, pelenkázott, etetett, altatott, fürdetett, bármit ha kellett. Ha csak ennyit írnék mindenki azt hinné milyen klassz minden, de sajnos 12 év után meg ezek a csoda dolgok mellett is tudott negatív meglepetést okozni. Depressziós lett, egyre jobban távolodunk el de van más is amit most nem fejtek ki.

Új helyzet, nagyon nehéz, mindenki kivan, de nem szabad a tiszteletet egymás iránt elfelejteni. Nálatok is nagy bajok vannak sajnos. Próbálj meg beszélni vele de gondolom ezen már túl vagy. Ha tudsz hova menni akkor pár nap szünet lehet rádöbbentené hogy komoly a probléma. De az is lehet hogy idővel túllendültök ezen. Sajnos így nehéz bármit tanácsolni, te látod át jobban a helyzetet a részletekkel együtt.

2023. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

9#-es Persze,hogyne... Oké,ha te eltűröd,hogy megaláznak egy ilyen helyzetbe,de szerencsére a nők többsége azért nem. 1 hónapja szült és minden nap beleköt a nőbe ÚGY,hogy egy hónapos baba mellett még hajnalba sütöget neki. Ja te ha hazamegy a férjed,jól beléd köt mindenért,lehord mindennek még odamész és odabújsz? Az szép. Én nem tűrném,szerencsére nem is kell ilyen bánásmódot.


Egy nő sem tud amúgy felkészülni teljesen,mint ahogyan egy férfi sem,ez mindenkinek egy új helyzet. Tanácsot nem tudok adni sajnos kérdező,de kitartást,végtelenül elkeserítő,hogy komolyan férfiak ennyire a föld felett lebegnek. :(

2023. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Eléggé. Egész nap otthon vagy , semmi màs dolgod, csak a gyerek meg a házimunka.

Az èn lányom az első fél évben nonstop sírt ha ébren volt és nem nálam kézben. Magamra kötöttem és megcsináltam a napi mosogatást, takarítást, 2-3 naponta főztem stb. Nem mondom, hogy könnyű, főleg mikor már kezd nehezedni a gyerek, de akinek van rá igénye hogy a gyerekével meg a párjával ne kuplerájban meg koszban éljen, az megtalálja a módját, hogy megcsinálja.

Mikor màr visszamentem dolgozni teljes állàsba, visszarendeződtünk 50-50% házimunkába ahogy a kicsi előtt is volt. De amíg csak a férjem járt el dolgozni, teljesen alap volt, hogy az itthoni dolgokat átveszem. A babát nap közben én gondoztam, esténként a férjem fürdette, pelenkázta amikor tudta már etette is, hisz a pici mégis közös, illetve ahogy lehetett játszott vele, mesét olvasott satöbbi.

Ha úgy érzed túlságosan megváltozott rossz irányba, akkor viszont beszélj vele erről. Ha nagyon nem hajlik rá, magadra hagyott a gyerekkel, úgy látod nem foglalkozik vele, valószínű ezt nagyon benézted...és hamar válás lehet a vége.

2023. máj. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

14# Gratulálok! Te biztos az a tipikus nagyon ügyes anyuka vagy! Jár a keksz.


Császároztak, lelkileg nagyon magamalatt voltam az első két hétben. Támaszra lett volna szükségem, de amikor a kórházból haza mentem nem az az ember fogadott, akit otthon hagytam. Az az ember mindig vigyázott rám, szeretett, oda figyelt rám. Nálunk mindig patent rend van, nem csak én általam, tisztaság mániás a férjem. Sajnálom, hogy a baba mellett nincs minden nap felmosva, patyolat rend.. Nincs minden nap 3 fogásos kaja...


Egyébként azokon a napokon amikor nem dolgozik éjszaka is segít etetni, tápszert csinálni, büfiztet, játszik a babával. Nekem az fáj ahogy velem viselkedik.


Igyekszem de ember vagyok. Nincsen 10 percem magamra. Nincs arra időm, hogy a lelki sebeit magamnak nyalogassam, ha már a férjem nem támaszom, mert a baba minden agysejtem leköti. Pedig olyan jól esne csak sírni és sírni. Lehet gyengeség.


1 hónapja van ez. Nagyon sokszor beszéltünk erről, mindennap úgy alszunk el, hogy bocsánat, de én még untam.


Tegnap este közöltem, hogy elmegyünk, ha nem változtat. Nem érdemli meg, hogy családja legyen, ha így viselkedik. Azt mondta változtatni fog, megígéri. Én mondtam neki, hogy soha senki nem fogja őt ennyire szeretni mint én szerettem, de most már csak a kicsi éltet. Pedig a születése után 2 hétig olyan szinten depressziós voltam a szülés miatt, hogy azt mondtam nekem csak a férjem kell, csak az ő közelségében, szeretetére vágytam, nagyon kellett volna, hogy segítsen....


Tehát kedves utolsó, gratulálok, hogy Te ilyen tökéletes életét élsz, és nyilván Te magad is az vagy!

2023. máj. 2. 02:37
 16/19 anonim ***** válasza:
89%
9 egy ilyen faszihoz nem lenne kedvem akárhogy is ki lennék éhezve.
2023. máj. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a férjed hajlandó változtatni, akkor próbáld rábeszélni hogy menjen el pszichológushoz.

Az én férjem is nagyon nehezen vette az első hónapokat, ő sem a támaszom volt hanem átváltott egy hisztis gyerekbe, akinek semmi nem tetszett. Próbált az újszülött és közém állni ( "hagyjam bőgni a kicsit, csak hisztizik"). Megelégeltem, elment pszichológushoz és nagyon sok probléma bukott ki amin jelenleg is dolgozik. Azóta teljesen megváltozott, odaadó apa, és valóban a támaszom lett, csak korábban lelki oka volt annak hogy olyan rosszul reagált.

2023. máj. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

"Mindig mondta, hogy együtt fogjuk csinálni, becsapott. Jön a duma, hogy ez a nők dolga."

Ehhez semmit nem lehet vagy kell hozzáfűzni, ez kuka.

2023. máj. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2 éves mellett sincs rend, sőt. Mindent szétszed ami létezik és nem tudok minden másodpercben a sarkában lenni.

Amúgy az én párom is rendmániás de csak akkor ha más csinálja 😃 Ha neki kéne, akkor szerintem meg se mozdulna. Engem is b.szogatott nagyon sokat, volt hogy sírva is fakadtam többször is... Aztán megígérte, hogy visszafogja magát és megszokja, hogy ez van. Mostanra valamivel jobb a helyzet, de azért még mindig néha tesz megjegyzéseket, akkor azt mondom, hogy neki is ugyanannyiba telik megcsinálni mikor itthon van. Mert kb havi 1x van itthon, én intézem a 3 gyereket és dolgozom is, minden segítség nélkül. Szóval ha hazajön, akkor nem éppen a csesztetésére vagyok kíváncsi.

2023. máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!