Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes utálom az anyaságot...

Rettenetes utálom az anyaságot már. Èrez így más is?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerek. 6 ève szültem. Ahogy megszültem, vele maradtam a szobában, akkor èreztem elsőnek azt, hogy ezt nem akarom. Semmi kedvem a sirást, hisztit hallgatni, kiszolgálni.

De összeszorítottam a fogam ès csináltam mert hát a fèrjem szerint èn akartam nincs kiszállás, belehajtottam a fejem csinálni kell most már.

Az elmúlt 4 èvben èrzem azt, hogy gyűlölöm ezt. Elegem van, hogy rajtam kívül mèg más dolgát is intèznem kell, kiszolgálnom, aggódnom èrte. Elegem van, hogy felborította az èletünket. Már nincs nyugalmas gondtalan èletünk. Nem mehetünk oda akkor amikor akarunk, nem akkor bújunk ágyba mikor akarunk, hozzá kell alkalmazkodnunk. Soha nem èlhetünk már úgy ahogy èltünk.

Ès ez rohadtul fáj, bosszant. Nem gondoltam akkor anno ezekre, csak, hogy okè legyen nekünk is gyerek.

Nem fogom elhagyni őket ha már ennyit kibirtam. De tèny várom, hogy kirepüljön 12 èv után.


Minden nap a règi kèpeket nèzem ahol ketten vagyunk, boldogok ès függetlenek, akik oda mentek csavarogni ahova akartak, ès senkivel nem kellett törődni.


Belefádtam ebbe unom, nem nekem való ez, más èletformára vágyom.

Kèptelen lennèk ezèrt elválni, de közben megbolondulok lassan a bánattól, hogy így megy el az èletem legszebb időszaka.

Tudom, tudom felelőtlen voltam de ha ezt valaki mondja, mindent mrgteszek, hogy ne legyen gyerekem.



2023. júl. 7. 22:08
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/144 anonim ***** válasza:
0%
139-es te meg valami vérmami vagy, ugye?
2023. szept. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/144 anonim ***** válasza:
37%
Nem, nem vagyok vérmami. De nem tudok sajnálni egy olyat aki gyereket csinál, önszántából, majd a gyereket bünteti azzal, hogy megbánja. Mert de, akármennyire is nem mondja, a gyerek nem hülye, érzi, és ez komoly pszichés gondokat fog okozni nála.
2023. szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/144 anonim ***** válasza:
92%

A felelőtlen gyerekvállalás újabb példája. Sajnálom a gyereket, mert ő amúgy semmiről nem tehet, nem ő kérte, és senki más sem tartott pisztolyt a fejedhez hogy szülj csak mert ez a szokás, és másoknak is van.

Jobban át kellett volna gondolni akarod e te ezt az életet, de úgy tűnik nem vetted a fáradtságot ehhez. Most már így jártál. Kutya kötelességed tisztességesen végigcsinálni.

Tudod egyre többen vagyunk akik úgy döntenek, pont azok miatt is, amiket leírtál, hogy nem akarnak gyereket vállalni. Ez nem véletlen. A gyerekvállalás egyértelműen felborítja az addigi életét, és teljesen normális, ha valaki erre nem vágyik.

Nem is értem hogy gondoltad ezt az egészet. Nekem tudatos gyerekmentesként is egyértelmű volt mindig, hogy szülőnek lenni egy nagy kalap szívás, túl nagy kötöttség, le kell mondani a szabadságról, a saját igènyek bizony háttérbe szorulnak ha gyereked van. Egy babának pl nem mondhatod, hogy etesse meg magát ha éhes, teljesen mindegy mióta nem tudsz tőle aludni mert nonstop ordít, nem mondhatod hogy anyának olvasni vagy barátnőzni van kezdve mikor el kell cipelni a játszótérre hogy levegőzzön, játsszon, nem mondhatod hogy szálljon le rólad hogy végre levegőt kapj, vagy szexelhess a férjeddel csak mert állandóan a nyakadon lógna. A kisgyerekek ilyenek.

És igen, józanul átgondolva, aki nem ilyen életre vágyik, jobban szeret a párjával kettesben élni szabadabban, kötöttségek nélkül, dönthet úgy, hogy nem zárja magát önként börtönbe egy gyerekkel.

Ezek a dolgok olyan természetesek, mint hogy egy kisbaba mellett akár évekig is kialvatlan lehet az ember, beszarik, bepisil, hisztizik stb, miért kellett volna ezeket bárkinek a szádba rágni? Ha még korábban valaki megemlíti, hogy milliószor gondold meg, neked való e a gyerekes élet, még te lettél volna felháborodva, hogy valaki szólni mer, biztos vagy e a dolgodban, mert visszaút nincs.

Most màr próbálj megbékélni a helyzettel amibe ástad magad, idővel majd elköltözik a gyerek, ha felnő.

2023. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/144 anonim ***** válasza:
😋😊😊
2023. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!