Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes utálom az anyaságot...

Rettenetes utálom az anyaságot már. Èrez így más is?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerek. 6 ève szültem. Ahogy megszültem, vele maradtam a szobában, akkor èreztem elsőnek azt, hogy ezt nem akarom. Semmi kedvem a sirást, hisztit hallgatni, kiszolgálni.

De összeszorítottam a fogam ès csináltam mert hát a fèrjem szerint èn akartam nincs kiszállás, belehajtottam a fejem csinálni kell most már.

Az elmúlt 4 èvben èrzem azt, hogy gyűlölöm ezt. Elegem van, hogy rajtam kívül mèg más dolgát is intèznem kell, kiszolgálnom, aggódnom èrte. Elegem van, hogy felborította az èletünket. Már nincs nyugalmas gondtalan èletünk. Nem mehetünk oda akkor amikor akarunk, nem akkor bújunk ágyba mikor akarunk, hozzá kell alkalmazkodnunk. Soha nem èlhetünk már úgy ahogy èltünk.

Ès ez rohadtul fáj, bosszant. Nem gondoltam akkor anno ezekre, csak, hogy okè legyen nekünk is gyerek.

Nem fogom elhagyni őket ha már ennyit kibirtam. De tèny várom, hogy kirepüljön 12 èv után.


Minden nap a règi kèpeket nèzem ahol ketten vagyunk, boldogok ès függetlenek, akik oda mentek csavarogni ahova akartak, ès senkivel nem kellett törődni.


Belefádtam ebbe unom, nem nekem való ez, más èletformára vágyom.

Kèptelen lennèk ezèrt elválni, de közben megbolondulok lassan a bánattól, hogy így megy el az èletem legszebb időszaka.

Tudom, tudom felelőtlen voltam de ha ezt valaki mondja, mindent mrgteszek, hogy ne legyen gyerekem.



2023. júl. 7. 22:08
 91/144 anonim ***** válasza:
31%
Végre egy őszinte szülő, nem a nyálas kamu szöveg, amit sokan tolnak az anyaságról.
2023. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/144 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem mindenki olyan szerencsétlen,mint a kérdező. Én egy gyerek mellett dolgozom,sportolok és még hobbim is van. A 7 évesemmel gyakorlatilag nulla probléma van. Ő igazodik hozzánk.kb 9kor elalszik, éjfélig akármit csinálhatunk a férjemmel is.
2023. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/144 anonim ***** válasza:
85%

92!

Szívből szóltál...imádom a gyerekeim de nem körülöttük forog a világ...

2023. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/144 anonim ***** válasza:
67%
91, miféle nyálas kamu szöveg? Csak nézz már szét itt a gyakorin. Tele van ambivalens érzéseit felvallaló szülőkkel. Plusz szerinted az az őszinte szülő, aki azt mondja, utálja az anyaságot és legszívesebben elhagyná a gyerekét, akit nem szeret? Szerinted minden szülő ezt érzi, csak nem meri mondani? Takarodj már.
2023. júl. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/144 anonim ***** válasza:
20%
90, azért nem vagyok teljesen álomvilágban, 11 éves koromban megszületett az öcsém, és anyám rendszeresen lepasszolta nekem (csecsemőkortól), nekem kellett rájönnöm dolgokra - és átokrossz gyerek is volt. Mégis megtaláltuk a közös hangot. Sőt, anyám gyakran azokat a dúsgazdag, elkényeztetett kölyköket is rám bízta, akiket bébiszittelt, és azokból is volt jópár. Azért van fogalmam, hogy kell beszélni velük, mindig szerettek, mert nem felnőttként beszéltem velük, hanem mint egyenrangú. Azóta pedig van 20 év tapasztalatom még, és továbbra se hiszem hogy mind kis hülye lenne aki azért van hogy én ne tudjak lustálkodni délutánonként.
2023. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/144 anonim ***** válasza:
62%

#95

De gondolom nem voltál fent hónapokon keresztül éjszakánként úgy, hogy még hétvégén se tudtál pihenni.

Pár óra gyerekekkel nem mérhető össze a 24 órás szolgálattal.

Amikor konkrétan az fárasztó, hogy a gyerek egyáltalán létezik.

És semmilyen lehetőséged nincs kipihenni magad, mert az h valaki elviszi a gyereket 1 órára, nem jelenti azt h ki is pihened magad teljesen.

Még nem élted meg a teljes kiszolgáltatottságot, hogy csak akkor tudsz elmenni hajatmosni, ha valaki átjön segíteni és csak akkor ehetsz, ha este hazaér a férjed.

Most csak ennyit írok le, de számtalan ilyen van, amit nem tapasztaltál meg előre.


Persze ez nem zárja ki, hogy ÉPPEN pont rád ne legyen igaz amit írtam, és te tényleg teljesen tisztában van a gyerekvállalás minden aspektusával és teljesen gördülékenyen fogod hozni az anyaságot, még szülsz 3 gyereket mert annyira jól megy a dolog.

De a terhes nőkre tényleg igaz, hogy nagyon sok mindent elképzelnek és utána fogják a fejüket h hogyan gondolhattak ilyeneket.

Legjobb barátnőn is folyton mondja h ő mennyire képben érezte magát (neki is 11 éves korában született húga), de most ért meg sok mindent, amit mondtam neki. Mert teljesen más tudni ill. megtapasztani valamit.


Nálad ne így legyen :)

2023. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/144 anonim ***** válasza:
84%
#91 az anyaság nem álomvilág. Rengeteg embert próbáló pillanat van, egy életre felelősséget vállalsz egy másik emberért és nem szűnik meg a feltes ha gyerek 18 lesz. Én nem alszom lassan 2 éve max 4 óránál többet egyben, sokszor kikezdi a dackorszakos gyerek az idegeimet, de sose csinálnám vissza. És azért mert egy nő nem az anyaság nehéz oldaláról beszél egyfolytában, hanem a jó dolgokról , attól még nem kamuzik. Arról nem is beszélve ha ne adj Isten szóvá tenni, hogy ő mennyire fáradt, azt kapna, hogy te vallaltad a gyereket, ne hisztizz, ne panaszkodj.
2023. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/144 anonim ***** válasza:
62%

Akkor nem tudom, adjátok intézetbe a gyerekeiteket, akiket ti hoztatok világra, felnőtt, érett fejjel, szántszándékkal :D Nehogy már a gyerek hibája legyen hogy megszületett... vagy nyavalyogjatok életetek hátralévő részében, én meg majd úgy csinálom a dolgokat ahogy "ahogy elképzelem" (biztosan nem fogom pl éheztetni magam, egészen bizarr amiket csináltok) Attól se fogsz többet aludni éjszakánként, ha lepontozol, mert te jobban tudod. Nekem úgy tűnik, valamit mind nagyon rosszul csináltok.

A párotok vajon hogy éli meg? Amikor hazaesik, és egy farkaséhes, tépett idegzetű nő fogadja, aki nem evett egész nap, csak mert van egy gyerek is? Gondolod, ha ő lenne otthon, egész nap éheztetné magát? Vagy megoldható máshogy is..?

2023. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/144 anonim ***** válasza:
13%

#98

Anyukám na most látszik csak igazán h mégiscsak teljesen el vagy tévedve.

A barátnőm pont most mesélte, hogy még mindig nem evett semmit, mert a férje még nem ért haza.

Na de majd megtudod h szerinted miért szívatja mindenki szándékosan magát...

2023. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/144 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel a nem eszem dolgoggal teljesen egyet ertek. Azert ezt meg lehet oldani mondom ugy hogy ket emberes babam volt 0 segítséggel. Sosem hagytam ki étkezést. Olyan volt hogy kicsit kesobb ettem del helyett fel egykor na de azert ez megis mas. Ha mast nem ölbe veszed, kendobe teszed es ugy eszel… ez mar szerintem is csak önsanyargatás
2023. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!