Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettenetes utálom az anyaságot...

Rettenetes utálom az anyaságot már. Èrez így más is?

Figyelt kérdés

Tervezett gyerek. 6 ève szültem. Ahogy megszültem, vele maradtam a szobában, akkor èreztem elsőnek azt, hogy ezt nem akarom. Semmi kedvem a sirást, hisztit hallgatni, kiszolgálni.

De összeszorítottam a fogam ès csináltam mert hát a fèrjem szerint èn akartam nincs kiszállás, belehajtottam a fejem csinálni kell most már.

Az elmúlt 4 èvben èrzem azt, hogy gyűlölöm ezt. Elegem van, hogy rajtam kívül mèg más dolgát is intèznem kell, kiszolgálnom, aggódnom èrte. Elegem van, hogy felborította az èletünket. Már nincs nyugalmas gondtalan èletünk. Nem mehetünk oda akkor amikor akarunk, nem akkor bújunk ágyba mikor akarunk, hozzá kell alkalmazkodnunk. Soha nem èlhetünk már úgy ahogy èltünk.

Ès ez rohadtul fáj, bosszant. Nem gondoltam akkor anno ezekre, csak, hogy okè legyen nekünk is gyerek.

Nem fogom elhagyni őket ha már ennyit kibirtam. De tèny várom, hogy kirepüljön 12 èv után.


Minden nap a règi kèpeket nèzem ahol ketten vagyunk, boldogok ès függetlenek, akik oda mentek csavarogni ahova akartak, ès senkivel nem kellett törődni.


Belefádtam ebbe unom, nem nekem való ez, más èletformára vágyom.

Kèptelen lennèk ezèrt elválni, de közben megbolondulok lassan a bánattól, hogy így megy el az èletem legszebb időszaka.

Tudom, tudom felelőtlen voltam de ha ezt valaki mondja, mindent mrgteszek, hogy ne legyen gyerekem.



2023. júl. 7. 22:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/144 A kérdező kommentje:
49 es kèrdező logopèdiai fejlesztèsre kell hordani mert vannak elmaradásai.
2023. júl. 8. 10:05
 52/144 anonim ***** válasza:
63%

Az a helyzet, hogy tuti van ilyen, vagy hasonló, amit a kérdező ír, de a szöveg alapján úgy vélem, egy gyerektelen troll vagy, aki “felmondja - leckét”, majd várja a hatást. Meg hát van pár logikai bukfenc: “senki nem beszél a nehézségekről” - hol élsz bezárva?

Szóval nice try, és lám, tőlem is van egy hozzászólásod!😀

2023. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/144 A kérdező kommentje:
Hidd el valós dolog. Sajnálom ha azt hiszed a nők ezzel a tèmával szórakoznak. Ha így látod, keress magadnak más tèmakörű posztot.
2023. júl. 8. 10:11
 54/144 anonim ***** válasza:
51%
😀 Azt majd eldöntöm, milyen posztot keresek, de nagyon túltoltad, és működik is. Miért ne szórakozna ilyesmivel bárki, nő vagy férfi? Pont egy nő ismerősöm mesélte el egyszer, hogy találnak ki mindenféle sztorit a GYIK-re, aztán bedobják a csalit, és várják a hatást.
2023. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/144 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha tényleg ilyen jellegű "hatásvadász" kérdés szerű volt, nálam megtette tényleg a hatását. Totál letaglóztam. Még sose hallottam egy anyát így beszélni a gyerekéről nyíltan, idegenek előtt.
2023. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/144 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van a férjednek, menj el, de ne menj vissza, mikor már egyedül leszel!

Add meg az esélyt a férjednek és a gyereknek is egy jobb életre!

2023. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/144 anonim ***** válasza:
75%
Az sem kizárt, hogy azért vannak lemaradásai, mert a kutya sem foglalkozik szerencsétlen gyerekkel.
2023. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/144 A kérdező kommentje:
54 okè legyèl ebben a hitben. Rèszemről ez lezárva, gondolj azt ami jól esik.
2023. júl. 8. 10:42
 59/144 anonim ***** válasza:
66%

Szegeny gyerek istenem..

Szerinted nem erzi,hogy a hatad kozepere sem kivanod?

2023. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/144 anonim ***** válasza:
85%

Olyan pszichológust keress, aki családokkal foglalkozik és gyermeknevelési tanácsokat ad.

Irreális dolgokat írsz.

Minden nap mosni egy 7 évesre 🤷‍♀️ és 6x megteríteni 🤷‍♀️ meg fürdetni 🤷‍♀️

Szerintem bűntudat miatt kompenzálsz és túl sokat vállalsz a gyerekkel, ami full felesleges lenne.

A tanácsadó segíteni fog abban, hogy hogyan neveld önállóságra a kisfiad, hogy legyen szusszanásnyi időd otthon is.

7 évesen az unokahugom már simán zuhanyzott egyedül nálunk.

A kersztfiam 6 éves és egyedül simán zuhanyzott.

Esti mesét átvállalhatja a férjed is. Vagy ha már nagyon utálatos neked a dolog, akkor vannak hangos mesék youtube-on, hallgasson olyat, amíg te vacsizol vagy pihizel.


Igen, a kötöttség sajnos felnőtt koráig megmarad, mert addig nem lehet lelépni spontán 3 napra.

De ha segítséget kérsz az életed szervezésében, sokat javulhatnak a dolgok és talán boldog is leszel.

Lehet h tényleg depresszió és gyógyszert is kell szedned úgyhogy a felnőtt pszichológus is fontos lesz (ő nem ír fel gyógyszert de el tud irányítani ahhoz aki igen)

2023. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!