Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyobb, már kamasz gyereketek...

Nagyobb, már kamasz gyereketek mennyit van "befogva" a kistestvér körüli dolgokba?

Figyelt kérdés

Sógornőm szerint én egy hajcsár vagyok, és nem hagyom élni a nagyot.

Igen, vannak feladatai a pici körül, de ezek honorálva is vannak/lesznek. Meg szerintem ez segíti is a közöttük lévő kötődés alakulását, mert amúgy a nagy magától nem hiszem, hogy sokat foglalkozott volna vele a kezdetekben (14 év a korkülönbség, késői baba a második).


Például én az állandó éjszakázások miatt így az elmúlt félévben kellően kimerültem, most, hogy itt a nyári szünet, a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak. Hétköznap alhat, ameddig akar, de szombaton és vasárnap kb. 7-től 9-ig ő van a babával, semmi extrát nem csinálnak, általában a nappaliban játszik vele, vagy kimennek a kertbe. Addig mi a férjemmel egy picit tudunk tovább aludni.


Vagy tanév ideje alatt nálunk az a szabály, hogy hétközben nincs barátnőzés, bandázás, iskola után jön haza. Két különórára jár összvissz, sportolni nem szeret, ezért kitaláltam, hogy délutánonként, amikor hazaért, menjen el babakocsival sétálni egyet itt, a környéken, kb. 1-1,5 órára. Úgy én is tudtam szusszanni, inni nyugiban egy kávét, ő mozgott, a baba meg aludt (babakocsiba, autóban azonnal).


Vagy, amin robbant a bomba, és lettem kikiáltva hajcsárnak, az az, hogy a családi, baráti rendezvényeken is aktívan kell a testvérével lennie. Ennek az az apropója, hogy kamasz, most van abban a korban, hogy a felnőttek cikik, sehová nincs kedve jönni velünk, mindenhol fél óra után kérdezgeti, hogy mikor indulunk már haza, mehetne-e hamarabb. Ezért kitaláltam, hogy oké, mehet hamarabb, de amíg ott van velünk, addig a húga rá van bízva, ő figyel rá, ő foglalkozik vele. Nincs anya gyere, apa vedd át. Tehát, például elmegyünk egy családi ebédre nagyszülőkkel, testvérekkel, legyen ez mondjuk egy 3-4 órás program (még beszélgetés, süti, kávé stb). Ő mehet 1-1,5 óra után, de abban az időben, amíg ott van, ő foglalkozik a babával, mi pedig tudunk kicsit beszélgetni másokkal nyugiban, nem kell 5 percenként felpattanni az asztaltól, hogy éppen miért van nyöszörgés, sírás.


Megbeszéltük, hogy ha a hétvégi reggeleket ilyen ügyesen viszi, szeptemberben kaphat új táblagépet.

Pénteken vendégeink voltak, sütöttem, főztem, szörnyű éjszaka előzte meg ráadásul. A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele. De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még.


Én ezt nem érzem kihasználásnak, hajcsárkodásnak, mert ő is jól érzi magát, imádja a húgát, a pici is őt. Ráadásul jól is jár, mert mindig meg vannak ezek hálálva valahogyan. Akár programmal, akár úgy, hogy kap pénzt valamire, vagy pedig meg van neki engedve valami.


2023. aug. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
98%

Ebben a történetben nemcsak a nagyobbik a vesztes, de a kicsi is.

Szépen alapozgatod, hogy soha ne legyen majd jó kapcsolat kettejük között, mert csak egy kolonc lesz neki. A kicsi meg nem fogja soha megérteni, hogy mi baja vele a nővérének.

2023. aug. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
98%

Nem olvastam végig a kommenteket, ha már volt említve bocsánat. De sürgőssen nézz utána milyen lelki problémákat tud okozni a parentifikacio egy gyerek életében, ami pontosan azt jelenti a pszichologiaban, amit te művelsz szegénnyel. Tini, az lenne a dolga, mint minden más 14 éves gyereknek, baratnozni, lazadni a szulok ellen, szorakozni. Ehelyett olyan felnőtt szerepbe kenyszerited, ami még sokszor egy felnottnek is nehéz, hisz te magad írod, hogy pihennel addig, amíg ő a babával van, tehát megterhelo feladat egy kisgyerekrol gondoskodni. A felelősségről nem is beszélve, amit ezzel a nyakába teszel.

Ha nem szeretnél lelki roncsot belőle, akkor azonnal abbahagyod a kötelező foglalkozásokat és az ő igényeit figyelembe véve hagyod hogy akkor es annyit segítsen amennyit szeretne. Nem ő szülte, nem ő akarta, nem feladata gondoskodni ilyen szinten a kistesorol.


En is parentifikalt vagyok, sok nehézséget okoz a kapcsolataimban, hogy a 8 evvel fiatalabb hugom mellett egyszercsak fel kellett nőni, véget ért a gyerekkor.

2023. aug. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
100%
Én 12-14 éves koromban hétköznap iskola után, ha nem volt másnapra túl sok tanulnivaló, barátnőzhettem. Mentünk sétálni, bandázni, fagyizni, röplabdázni. Hétvégén pont hogy jóval kevesebb lehetőség volt ilyesmire, mert mindenhol volt valamilyen családi program, kötelező takarítás, nagyszülők látogatása stb, nehéz volt bármit is egyeztetni.
2023. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
98%
Egyetértek, szégyelld magad! Gyakorlatilag befogtad a nagyobb gyereket pótanyának.
2023. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
98%

Istenem, add, hogy legyen troll!🙏

Te nem csak hajcsár vagy, hanem komplett idióta. A sógornőd nem akart megbántani, ezért nagyon finoman fogalmazott.

Akinek egy gyerekre van kapacitása, az szüljön EGY gyereket. Mondjuk neked egy se lesz, mert a nagy párhuzamosan utálja meg a testvérét, meg téged és költözik el 18 évesen, a kicsivel meg senki nem fog foglalkozni, mert ingyen babysitter már nincs, anyuci meg inkább pihenget. Természetesen közös programot se érdemel, hisz "nem dolgozta le". Meg ugye valakinek takarítani is kell, hisz az előző bejárónő felmondott.

2023. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
98%
"Pici". Tudjátok mi az igazán undorító? Hogy a Kérdező közben ugyanúgy otthon van a "picivel". 🤮🤮🤮
2023. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sajnálom ezt a kislányt.

Úgy veszem ki, hogy a "nem" amúgyse opció nálatok.

Lehet, hogy csak inkább nem meri mondani mit szeretne, mert ahogy lejön, neked nem lehet nemet mondani.

2023. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
98%

De pont, hogy a kérdezőnek a naggyal már kb semmi dolga nincs (a kötelező jutiprogikat leszámítva), már most olyan, mintha egy gyereke lenne, hiszen a nagyobbik már 14 éves.

Nem hiszem el, hogy eggyel annyira nem lehet bírni, hogy ilyen szinten ki kell használni a másik gyereket.

2023. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
98%
Ritka az ilyen egyetértés a hozzászólók között.
2023. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelem, ahogy a nagylány egy szombat esti baráti programon kénytelen ezt mondani: "Haza kell mennem, fáradt vagyok, mert reggel 7-kor már készenlétben kellett állnom a kishúgom mellett, a szüleim ugyanis hétvégén reggel lustálkodni akarnak, ezért az én feladatom kelni a gyerekhez. Holnap reggel pedig ugyanez a program."

Vagy kiröhögik, vagy néznek egy nagyot, hogy ez most komoly?

2023. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!