Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyobb, már kamasz gyereketek...

Nagyobb, már kamasz gyereketek mennyit van "befogva" a kistestvér körüli dolgokba?

Figyelt kérdés

Sógornőm szerint én egy hajcsár vagyok, és nem hagyom élni a nagyot.

Igen, vannak feladatai a pici körül, de ezek honorálva is vannak/lesznek. Meg szerintem ez segíti is a közöttük lévő kötődés alakulását, mert amúgy a nagy magától nem hiszem, hogy sokat foglalkozott volna vele a kezdetekben (14 év a korkülönbség, késői baba a második).


Például én az állandó éjszakázások miatt így az elmúlt félévben kellően kimerültem, most, hogy itt a nyári szünet, a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak. Hétköznap alhat, ameddig akar, de szombaton és vasárnap kb. 7-től 9-ig ő van a babával, semmi extrát nem csinálnak, általában a nappaliban játszik vele, vagy kimennek a kertbe. Addig mi a férjemmel egy picit tudunk tovább aludni.


Vagy tanév ideje alatt nálunk az a szabály, hogy hétközben nincs barátnőzés, bandázás, iskola után jön haza. Két különórára jár összvissz, sportolni nem szeret, ezért kitaláltam, hogy délutánonként, amikor hazaért, menjen el babakocsival sétálni egyet itt, a környéken, kb. 1-1,5 órára. Úgy én is tudtam szusszanni, inni nyugiban egy kávét, ő mozgott, a baba meg aludt (babakocsiba, autóban azonnal).


Vagy, amin robbant a bomba, és lettem kikiáltva hajcsárnak, az az, hogy a családi, baráti rendezvényeken is aktívan kell a testvérével lennie. Ennek az az apropója, hogy kamasz, most van abban a korban, hogy a felnőttek cikik, sehová nincs kedve jönni velünk, mindenhol fél óra után kérdezgeti, hogy mikor indulunk már haza, mehetne-e hamarabb. Ezért kitaláltam, hogy oké, mehet hamarabb, de amíg ott van velünk, addig a húga rá van bízva, ő figyel rá, ő foglalkozik vele. Nincs anya gyere, apa vedd át. Tehát, például elmegyünk egy családi ebédre nagyszülőkkel, testvérekkel, legyen ez mondjuk egy 3-4 órás program (még beszélgetés, süti, kávé stb). Ő mehet 1-1,5 óra után, de abban az időben, amíg ott van, ő foglalkozik a babával, mi pedig tudunk kicsit beszélgetni másokkal nyugiban, nem kell 5 percenként felpattanni az asztaltól, hogy éppen miért van nyöszörgés, sírás.


Megbeszéltük, hogy ha a hétvégi reggeleket ilyen ügyesen viszi, szeptemberben kaphat új táblagépet.

Pénteken vendégeink voltak, sütöttem, főztem, szörnyű éjszaka előzte meg ráadásul. A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele. De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még.


Én ezt nem érzem kihasználásnak, hajcsárkodásnak, mert ő is jól érzi magát, imádja a húgát, a pici is őt. Ráadásul jól is jár, mert mindig meg vannak ezek hálálva valahogyan. Akár programmal, akár úgy, hogy kap pénzt valamire, vagy pedig meg van neki engedve valami.


2023. aug. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
98%

Hűha, nehéz szóhoz jutni egy ilyen után, teljesen ledöbbentem.

Itt a kisebbik gond hogy hajcsár vagy, az igazi probléma hogy a parentifikációval olyan komoly károkat okozol a lányodnak, hogy felnőttként egy vagyont fizethet majd a pszichológusnak hogy valahogy helyrejöjjön. Tudom, mert hasonlóan jártam én is, és 30 évesen is nehéz elfogadnom hogy elvették a kamaszkoromat. Ez a pár év meghatározó lenne az életében,barátnőzzön, szórakozzon, használja ki hogy fiatal, és ezt te most elveszed tőle. És soha többé nem lesz alkalma ezt pótolni.

2023. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
97%

51!


Szerintem ne használj ilyen szavakat: "parentifikációval", mert nem fogja érteni a kérdező.

2023. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
82%
Troll
2023. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
98%
Hajcsárkodás es kihasználás a javából. Olyan dolgokat "kap" a felvigyázásért, amelyeknek alapból járnia kéne. A parentifikációt pedig többen említették, en is csatlakozom. Óriási károkat okoz. El se hiszem, hogy tényleg kepes vagy a 14 éves gyerektől elvárni, hogy toljon le órákat egyedül a kisbabával. Meg hogy baratnőzni nen szabad, mert tanulás, de a bébiszittelés az oké. Elképesztő.
2023. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy nem gyanús,hogy a kerdezo nem is válaszol?
2023. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
92%
55. De. Hangulatkeltő troll kérdés. Gondolom a kérdező erre élvez finoman fogalmazva. De tudod mit? Legyen neki karácsony...
2023. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is troll, bár a leírását eléggé részletesen kidolgozta, de az ilyen jellegű kérdésekre általában sok válasz érkezik🤷‍♀️ valószínűleg csak unatkozik
2023. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
98%

#55 Szerintem csak durcás, mert nem olyan válaszokat kapott, amilyeneket várt.

De ha értelmes ember, akkor elgondolkodik, miután lehiggad.

2023. aug. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
95%
58! Az is lehet.
2023. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
97%
Azt várta lehethogy,hogy majd mindenki őt fogja isteniteni,a sógornőt pedig lehordani,hat visszanyalt neki a fagyi.
2023. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!