Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyobb, már kamasz gyereketek...

Nagyobb, már kamasz gyereketek mennyit van "befogva" a kistestvér körüli dolgokba?

Figyelt kérdés

Sógornőm szerint én egy hajcsár vagyok, és nem hagyom élni a nagyot.

Igen, vannak feladatai a pici körül, de ezek honorálva is vannak/lesznek. Meg szerintem ez segíti is a közöttük lévő kötődés alakulását, mert amúgy a nagy magától nem hiszem, hogy sokat foglalkozott volna vele a kezdetekben (14 év a korkülönbség, késői baba a második).


Például én az állandó éjszakázások miatt így az elmúlt félévben kellően kimerültem, most, hogy itt a nyári szünet, a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak. Hétköznap alhat, ameddig akar, de szombaton és vasárnap kb. 7-től 9-ig ő van a babával, semmi extrát nem csinálnak, általában a nappaliban játszik vele, vagy kimennek a kertbe. Addig mi a férjemmel egy picit tudunk tovább aludni.


Vagy tanév ideje alatt nálunk az a szabály, hogy hétközben nincs barátnőzés, bandázás, iskola után jön haza. Két különórára jár összvissz, sportolni nem szeret, ezért kitaláltam, hogy délutánonként, amikor hazaért, menjen el babakocsival sétálni egyet itt, a környéken, kb. 1-1,5 órára. Úgy én is tudtam szusszanni, inni nyugiban egy kávét, ő mozgott, a baba meg aludt (babakocsiba, autóban azonnal).


Vagy, amin robbant a bomba, és lettem kikiáltva hajcsárnak, az az, hogy a családi, baráti rendezvényeken is aktívan kell a testvérével lennie. Ennek az az apropója, hogy kamasz, most van abban a korban, hogy a felnőttek cikik, sehová nincs kedve jönni velünk, mindenhol fél óra után kérdezgeti, hogy mikor indulunk már haza, mehetne-e hamarabb. Ezért kitaláltam, hogy oké, mehet hamarabb, de amíg ott van velünk, addig a húga rá van bízva, ő figyel rá, ő foglalkozik vele. Nincs anya gyere, apa vedd át. Tehát, például elmegyünk egy családi ebédre nagyszülőkkel, testvérekkel, legyen ez mondjuk egy 3-4 órás program (még beszélgetés, süti, kávé stb). Ő mehet 1-1,5 óra után, de abban az időben, amíg ott van, ő foglalkozik a babával, mi pedig tudunk kicsit beszélgetni másokkal nyugiban, nem kell 5 percenként felpattanni az asztaltól, hogy éppen miért van nyöszörgés, sírás.


Megbeszéltük, hogy ha a hétvégi reggeleket ilyen ügyesen viszi, szeptemberben kaphat új táblagépet.

Pénteken vendégeink voltak, sütöttem, főztem, szörnyű éjszaka előzte meg ráadásul. A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele. De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még.


Én ezt nem érzem kihasználásnak, hajcsárkodásnak, mert ő is jól érzi magát, imádja a húgát, a pici is őt. Ráadásul jól is jár, mert mindig meg vannak ezek hálálva valahogyan. Akár programmal, akár úgy, hogy kap pénzt valamire, vagy pedig meg van neki engedve valami.


2023. aug. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
98%

Hát, én gyűlölném az egészet most úgy őszintén. Kamaszként szerintem igenis barátnőzni, pihenni, szórakozni kell, nem gyereket pesztrálni. És ehhez kötni a közös programot egyenesen a legalja, ne haragudj. Meg az összes hülye családi programra elrángatni ingyen bébiszitternek ahelyett, hogy inkább néhány kötelezőn kívül inkább békén hagynád. Ő mikor él, mikor jár szórakozni, mit csinálhat azon kívül év közben, hogy hétköznaponként 1-1,5 órát ingyen gyerekvigyáz?

Ettől nem fog mélyülni az a kapcsolat, ez egészen biztos...

2023. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
98%

Nem azt mondom, hogy hajcsár vagy, de ez nem normális és nem okés.

TI vállaltátok ezt a babát, NEKTEK a kötelességetek ellátni és nem egy 14 éves gyereknek. Persze ha mondja magától, hogy ezt vagy azt segít akkor szuper, de ráerőszakolni, zsarolással rávenni (hogy ezt vagy azt kap ha kussol és 7kor felkel a te babádhoz hétvégén) szörnyen gerinctelen. Másrészt meg milyen jutalmazás az hogy programot csináltok vele, HA elvégzi a feladatodat. Minden nélkül kellene vele ezeket a programokat csinálni, mert attól még hogy született egy kistestvére ő attól még nem nőtt fel, nem lett kevésbé a te gyereked.

És ez a sok elvárás meg szabály egyáltalán nem erősíti a testvéri kapcsolatot, sőt pont az ellenkezője, hipp-hopp meg fogja utálni a kistestvérét. Sajnos fordítva ülsz a lovon.

2023. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
97%
De neki nem az mert rásózza a nagyobbra. Akkor nem megerőltető,hogy a nagynak az e az meg kit érdekel.
2023. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez így tényleg gáz.


Már alapból az, hogy egy 15 éves soha nem mehet el sehova iskola után a barátnőivel, hetente, kéthetente egyszer sem, ez nagy parasztság tőletek, bocsi. Az ilyen kontrollmániások gyerekei menekülnek 18 évesen otthonról, hogy kicsit szabadok lehessenek.


Erre meg ráteszel azzal, hogy konkrétan napi szinte be van fogva a gyereknevelésbe. Oké, hogy besegít néha, megkéred erre-arra, de bakker, tárgyakkal meg szabadidövel zsarolgatni, hogy fogalkozzon a gyerekkel, mert te nem bírod, ez tök abszurd.

2023. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:

Iskola után miért kéne mennie bárhová?

Arra ott van a hétvége, akkor mehet, amennyit akar. De hétközben tanuljon.

2023. aug. 1. 16:31
 16/71 anonim ***** válasza:
96%

7-tol 9-ig O van a babával?

Lesulne a pofamrol a bőr,ha a kilenc éveset felkeltem hétkor,hogy vigyázzon a 16 honaposomra amíg én döglök.


Nálunk annyi a feladata,hogy kiviszi a szemétbe a pelenkát ha atcsavartam a kicsit...nem neki szültem.

Gyerek vigyázas nélkül is megkap mindent amit szeme szája megkíván.nem kell ehhez bizonyítania.

Szegény gyereked.nem lennék a helyében.nagyon gáz anya vagy.

Nem ő akart kistestvért,miért várod el tőle,hogy legyenek feladatai a kicsi körül?max elmegy vele sétálni az oké,de hogy fel kell kelnie hétvégén...hat na.

2023. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
94%

Remélem lányod elszelel otthonról mihelyst nagykorú lesz ...szegyeld magad.a családi rendezvényen pl száraz a gyerekedre,rahagyod a nagyra.meg o is gyerek.kamasz.miert kéne neki a kistestveret pesztralnia.

Szegény te,fél éve nem aludtál rendesen.mindjart megsajnallak.

2023. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
95%
Szóval ő egész héten kel korán az iskola miatt, és akkor még hétvégén sem aludhat (miközben a kamaszoknak pont ennyi idősen nő meg a napi alvásigénye), mert derogál neked felkelni a saját gyerekedhez. Nektek kell az énidő, a sokáig alvás, a pihenés, neki nem....
2023. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
98%
Ha meg tanuljon hétköznap, akkor ne lepasszold az egyik gyereket a másikra, hanem akkor tanuljon és utána pihenjen. Tudod, neki is ki kéne ám kapcsolódni, nemcsak neked.
2023. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
97%

Kamaszkorban hétvégén 9-9:30-ig kellene aludnia!

Péntek este meg bulizni.


Ez lenne a normális!


Kamaszkorban a hormonális változások miatt nagyon megnő az alvásigény,ezt legalább hétvégén ki kell elégíteni!!! Az egészséges fejlődés érdekében.


A péntek esti bulit elvenni pedig kegyetlenség. Írom ezt úgy,hogy én utáltam bulizni. De én voltam/vagyok a defektes,tudom is az okát.


Hagyd ezt abba. A nagylányod érdekében!!

2023. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!