Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyobb, már kamasz gyereketek...

Nagyobb, már kamasz gyereketek mennyit van "befogva" a kistestvér körüli dolgokba?

Figyelt kérdés

Sógornőm szerint én egy hajcsár vagyok, és nem hagyom élni a nagyot.

Igen, vannak feladatai a pici körül, de ezek honorálva is vannak/lesznek. Meg szerintem ez segíti is a közöttük lévő kötődés alakulását, mert amúgy a nagy magától nem hiszem, hogy sokat foglalkozott volna vele a kezdetekben (14 év a korkülönbség, késői baba a második).


Például én az állandó éjszakázások miatt így az elmúlt félévben kellően kimerültem, most, hogy itt a nyári szünet, a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak. Hétköznap alhat, ameddig akar, de szombaton és vasárnap kb. 7-től 9-ig ő van a babával, semmi extrát nem csinálnak, általában a nappaliban játszik vele, vagy kimennek a kertbe. Addig mi a férjemmel egy picit tudunk tovább aludni.


Vagy tanév ideje alatt nálunk az a szabály, hogy hétközben nincs barátnőzés, bandázás, iskola után jön haza. Két különórára jár összvissz, sportolni nem szeret, ezért kitaláltam, hogy délutánonként, amikor hazaért, menjen el babakocsival sétálni egyet itt, a környéken, kb. 1-1,5 órára. Úgy én is tudtam szusszanni, inni nyugiban egy kávét, ő mozgott, a baba meg aludt (babakocsiba, autóban azonnal).


Vagy, amin robbant a bomba, és lettem kikiáltva hajcsárnak, az az, hogy a családi, baráti rendezvényeken is aktívan kell a testvérével lennie. Ennek az az apropója, hogy kamasz, most van abban a korban, hogy a felnőttek cikik, sehová nincs kedve jönni velünk, mindenhol fél óra után kérdezgeti, hogy mikor indulunk már haza, mehetne-e hamarabb. Ezért kitaláltam, hogy oké, mehet hamarabb, de amíg ott van velünk, addig a húga rá van bízva, ő figyel rá, ő foglalkozik vele. Nincs anya gyere, apa vedd át. Tehát, például elmegyünk egy családi ebédre nagyszülőkkel, testvérekkel, legyen ez mondjuk egy 3-4 órás program (még beszélgetés, süti, kávé stb). Ő mehet 1-1,5 óra után, de abban az időben, amíg ott van, ő foglalkozik a babával, mi pedig tudunk kicsit beszélgetni másokkal nyugiban, nem kell 5 percenként felpattanni az asztaltól, hogy éppen miért van nyöszörgés, sírás.


Megbeszéltük, hogy ha a hétvégi reggeleket ilyen ügyesen viszi, szeptemberben kaphat új táblagépet.

Pénteken vendégeink voltak, sütöttem, főztem, szörnyű éjszaka előzte meg ráadásul. A nagylányomnak annyi volt a dolga, hogy porszívózzon és mosson fel, aztán ha felébred a pici, etesse meg és foglalkozzon vele. De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még.


Én ezt nem érzem kihasználásnak, hajcsárkodásnak, mert ő is jól érzi magát, imádja a húgát, a pici is őt. Ráadásul jól is jár, mert mindig meg vannak ezek hálálva valahogyan. Akár programmal, akár úgy, hogy kap pénzt valamire, vagy pedig meg van neki engedve valami.


2023. aug. 1. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
98%

Az öcsém késői gyerek volt, a nővérem és én szívesen foglalkoztnuk vele, etettük, vittük sétálni, de kötelezően soha nem voltunk befogva. Ha hétvégente 7-kor kellett volna kelnem hogy a szüleim aludhassanak, azt utáltam volna.


És miért ne mehetne sehová hétköznap? Mert tanulnia kell? De a testvérét pesztrálja 1-1,5 órán keresztül minden délután?


"De cserébe másnap elmentünk ketten vásárolni, moziba, utána a kedvenc éttermébe még." Akkor ezt a kisebb gyerekeddel nem fogod megtenni, mert ő nem vigyázott a testvérére? Ezek alap dolgok egy gyerek-szülő kapcsolatban, nem jutalom, mert neveled helyettünk a gyereket.

2023. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
98%

"....a hétvégi reggeleket átadtam a nagynak."


Aztán miért nem a drága férjednek adtad at? Vele vállaltál gyereket, nem a 14 evessel, bakker.


Esélyes hogy amint 18 lesz lelep és csak akkor néz felétek, ha nagyon muszáj.

2023. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
98%
Fiaim 15, 13, 11 évesek. Decemberre várjuk a kistesót. Azon túl, hogy legyenek önállóan, semmit nem várok el tőlük. Azt meg pláne nem, hogy majd ők legyenek a kistesóval helyettünk. Az nekik se lenne jó. Amennyit szívesen segítenek majd, annak örülni fogok, de se nem varnam el, se nem jutalmaznám pénzbeli dolgokkal. Igaza van a sógornődnek, sok, amit egy ennyi idős gyerektől elvársz. A hétvégi reggeli 2 óra a legkiakasztóbb számomra meg a nem ingyen dolog. Fura.
2023. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
98%
Hú de felbasztál, már csak a leírással is. 😂 Érettségi után örömmel fog elrepülni a lusta, hajcsár, nemszülőnekvaló szüleitől.
2023. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
98%
Húh, a döbbenettől nehéz mit írnom. Kérdező ,te szültél egy gyereket a lányodnak. Pont kamaszkorban igényelné a több alvást, pihenést, baráti kört. Irtó mázlid van hogy szereti a picit,de pofátlanul, önző módon kihasználod a nagylányod aki egy áldott jó természet lehet. Szinte tini anyává tetted és ezt sem pénzzel, sem egyéb jutalommal nem honorálhatod. Unokát tőle ne várj, ő már kibabázta magát helyettetek. S írom ezt mindúgy, hogy nagyon szép dolognak tartom ha a testvérek szeretik egymást, összetartanak. De nem így. Ez nem normális.
2023. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
98%

Persze, hogy nem mehet suli után sehova. Mert akkor nem lenne ideje babakocsit tologatni 1 órán keresztül 😂


Szaranya vagy, ennyi. A pénzeddel meg töröld ki a valagadat.

2023. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
98%

Normális párok ezeket a teendőket egymás közt osztják el, nem a nagyobb gyerek(ek)re htk-zzák rá. Apuka például mit csinál a baba körül? Mert gyanúsan keveset van említve a történetben. Az hogy a nagylányod játsszon néha a kistesóval, meg vegye ki a részét a házimunkából, vagy esetleg tényleg alkalomszerűen, mondjuk havi 1x megkéritek, hogy vigyázzon rá pár órát, tök oké. De hogy minden hétvégén ő keljen hozzá, meg kötelező jelleggel másfél órára sétálni vigye minden délután, az rohadt gáz, még jutalom ellenében is. Jaa, hogy fáradt vagy? Hát üdv a kisgyerekesek világában, de ezt tudnod is kellett, hisz már egyet félig-meddig felneveltél. Tényleg, őt kire sóztad rá anno?

Ti vállaltátok azt a babát, nem a nagylányod. Csóri eddig a suli miatt volt fáradt, nyári szünetben meg a testvére neki a napi kötelező program.

2023. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
98%

Tiszta idióta vagy .

Kéne a francnak az a pénz amit azért kapnak hogy a kamaszkorom helyett a kistestveremet neveljem.

Neveld te ha már megszulted..

2023. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
98%

Sosem várnám el a fiamtól (16 éves) hogy a húga (6 éves) miatt keljen korán. Főleg nem hétvégén.... Dolga van itthon, de nem a húga körül. Van néha választási lehetősége, hogy elmegy a boltba, vagy vigyáz a tesójára, míg én elmegyek. Néha jól elvannak. Mesét néznek, labdáznak, pankrációznak 😀

Ennyi.

Szerintem is ez a "hajcsár" kategória 😟

2023. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez mindenkinél magától értetödő hogy a gyereket magának szüli az ember. Nekem legalábbis annyira képtelenségnek tűnik amit írsz hogy hihetetlen. Egy bizonyos rétegnél divat ez hogy az akár tipegő körút kihajtják az utcára a nagyobb tesóval, anyu meg közben csicsikál, sorozatozik, pletyizik.
2023. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!