Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4hónapos baba mellett egyeteme...

4hónapos baba mellett egyetemet kezdeni van értelme?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt lehetőségem, de nagyon szeretném elvégezni. Félek, hogy pénzkidobás lesz, nem lesz időm tanulni. Férjem csak hétvégén van itthon, akkor viszont mindent megcsinál a pici körül,más segítségre nem számíthatok..
2023. aug. 6. 06:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező a legjobbkor jut eszedbe tanulni 😂 szerintem nagyon rossz ötlet ilyenkor nekiállni tanulni mert sok időd nem lesz meg kedved meg türelmed sem lesz tanulni esetleg két pelenkázás vagy szoptatás között.szerintem fölösleges pénz kidobás, inkább azt a pénzt költsd a babára.Később sem fogod tudni elvégezni,mosni,főzni, háztartást vezetni,hozni-vinni a gyereket,foglalkozni,játszani a gyerekkel plusz még ha megbetegszik stb meg még a párod is ott van.Gyerek előtt kellett volna tanulni és utánna gyereket vállalni,főleg hogy segítséged sincs.
2023. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 flora08 ***** válasza:
100%
A korábbi válaszolók már kifejtették, hogy ez teljesen egyén-, és helyzetfüggő dolog. Én munka mellett kezdtem négyéves, levelező képzést (gyógypedagógia). A harmadik évet befejeztem, majd egy évet halasztottam (októberben született a fiunk). A következő év szeptemberében folytattam a sulit, idén júniusban végeztem. Ha nem segítettek volna a nagyszülők, egészen biztos, hogy nem tudtam volna elvégezni. Az utolsó félévben egyhónapnyi gyakorlatot teljesítettem, két intézményben, (szakszolgálat és EGYMI), két szakirányon. Oda nyilván nem tudtam magammal vinni, addig a nagyszülőkkel volt. Előfordult, hogy letettem a kisfiamat aludni, ezután tanultam egyig, fél kettőtől háromig fent voltam vele, majd reggel hatkor elindultam szigorlatozni, a 100 km-re lévő iskolába. Több csoporttársam végigcsinálta a képzést úgy, hogy nem halasztott. Azóta sem tudom, hogyan sikerült, amikor péntek-szombaton óránk volt (sokszor estig), plusz a vizsgák, beadandók, a szakdolgozat, stb. Tehát egy szó mint száz, szerintem akkor érdemes belekezdneni, ha az apukáján kívül is van segítséged, és még úgy sem egyszerű. Ráadásul elég nyomasztó volt, hogy "elfogyott" az államilag finanszírozott félévem (az első szakom 6, ez 8 félév volt, így az utolsó kettőt fizetni kellett), és tudtam, ha csúszok, az több százezer forintba kerül.
2023. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy sokan leírtátok tapasztalataitokat! Jogi egyetemről van szó, levelező szakon. Ha elvégezném, elég jól megdobná a fizumat.

Férjem péntektől vasárnapig van itthon, így a bejárással nem lenne gondom. Ő mindenben támogat szerencsére, azt is felvetette, hogy fogadjunk bébiszittert heti 1-2alkalommal, hogy tudjak tanulni hétköznap. Úgy döntöttem megpróbálom, az első félévben kiderül, hogy van-e értelme csinálni vagy sem. Örökre bánnám, ha meg sem próbálnám.


(Kedves 21es válaszoló!

A te gunyoros írásod picit szíven ütött. Hidd el, nem jó kedvemből kezdem 30 pluszosan az egyetemet. Remélem azzal tisztában vagy, hogy nem mindenki szerető/támogató családból indul neki az életnek. Azért köszönöm neked is az idődet, amit rászántál, hogy válaszolj nekem!)

2023. aug. 7. 11:40
 24/27 anonim ***** válasza:
Hú azért a jog az komoly lesz... Keményen kell majd tanulni,hogy ne legyen abból az 5 évből több,ami ugye még több kiadás.
2023. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz? Most mar nagyobbá gyerkőc,ha jól számolok lassan egy éves.
ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Igen, elsején lesz 1 éves😊

Nem volt egyszerű, sőt.. de az első félévet 1 tantárgy kivételével 4fölötti átlaggal megcsináltam.

Most gyűlnek fölöttem a vihar felhők, de küzdök, hogy meglegyen. Sokat nem alszom, az igaz.

ápr. 24. 18:53
 27/27 anonim ***** válasza:

Gratulálok,és kitartást!

Van valami segítséged? Vagy bármi,ami megkönnyíti,vagy segíti a tanulást? Mikor és hogyan tanulsz?

Hálás lennék,ha leirnad,mert én is szeretnék tanulni,és jelenleg 15 hós a gyerekem. Amíg nem kezdett el mászni és járni még csak csak tudogattam,de azóta...hálás lennék minden tippnek

Nyelvvizsga a cél,és egy másfél éves tanfolyam,ennek meg nem álltam neki. Van már diplomám,nem új a tanulas,de a mostani helyzet merőben más.

ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!