Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az összes fiatal anyuka!...

Az összes fiatal anyuka! Titeket milyen atrocitás ért eddig a korotok miatt?

Figyelt kérdés
Ért egyáltalán? Hogy véditek meg magatokat? Hogyan kezelitek ezeket a szituációkat? Bármilyen történetet szívesen olvasok.
2011. jan. 30. 18:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évesen szültem. Itt az oldalon már volt, hogy beszóltak, amikor elárultam a korom, még régebben. Most már 24 leszek tavasszal, szóval nem mostanában történt, de amikor még kicsi volt a fiam, megesett, hogy próbáltak oltogatni, hogy "na majd pont egy 20 éves fog itt okoskodni" meg hasonlók.

Amúgy nem szoktak már nagyon "csesztetni" a korom miatt. Régebben gyakrabban előfordult, hogy kaptam sanda pillantásokat, bár ez szerintem abból is adódik, hogy 20 évesen kb. 15-nek néztem ki, most meg, majdnem 24 évesen semmivel sem gondolnak idősebbnek az egyetemi csoporttársaimnál, akik 19-20 évesek.

Még talán a régi gyerekorvosunkkal voltak gondjaim, mert ő iszonyú lekezelően beszélt velem mindig, vagy jobb esetben csak úgy, mintha gyengeelméjű lennék, de szerintem itt az is benne volt a pakliban, hogy nekem is ő volt az orvosom gyerekkoromban, kb. 3 éves koromtól, és hát már akkor sem kedvelt. Mármint nem 3 évesen :D Hanem úgy 13-14 évesen már nem csíptük egymást, leginkább szerintem azért, mert nem akarta megérteni, hogy ha én évente egyszer átmegyek hozzá azzal, hogy beteg vagyok, akkor nem lógni akarok, hiába nincs lázam, de tényleg nem vagyok olyan állapotban, hogy iskolába mehessek. Ebből volt pár vitánk, így megvolt a kölcsönös ellenszenv. Másrészt volt már, hogy kimondottan bunkó volt, pl. amikor az egy éves fiamról kitalálta, hogy biztos sokkal többször beteg, csak én lusta vagyok átvinni, de olyan nincs, hogy egy év alatt csak tanácsadáson meg a kötelező oltásoknál lát egy gyereket. Úgy látszik, addigra sikerült elfelejtenie, hogy én se voltam szinte sose beteg gyerekkoromban, és ha az voltam, akkor se hitte el.

De amúgy, szemtől szembe senki nem tett még megjegyzést a koromra, vagy hogy miért van gyerekem. A hátam mögött már volt, hogy mondtak ezt azt, de érdekes módon a szemembe senki nem merte még mondani.

2011. jan. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 23 évesen szültem karácsony előtt beteg lett a kislányom ezért bementünk az ügyeletre ahol egy kis fiatal doktornő volt megvizsgálta és mondta,hogy vigyem be a kórházba mert nem igen ivott és nehogy kiszáradjon.Mondtam jó rendben.Erre a dokinő majd én átkísérem,hogy biztos bevigye azt a gyereket.Olyan mérges lettem mit képzel nem vinném be a saját lányom ha olyan beteg,És képzeljétek átjött az ügyeletről a kórházba hiába mondtam,hogy beviszem nem hitte el.
2011. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Atrocitásnak nem nevezném, de néha nagyon zavar. Már gondolkodtam egy olyan kérdés kiírásán, hogy "ennyire öregít egy gyerek?"

24 voltam mikor szültem. A házban ahol lakunk, lakik egy 17-18 éves lány is. Na ez a csajszi mindig csókolomot köszön, ha találkozunk, pedig nem egyszer kértem már, hogy tegezzen, hiszen nem sokkal vagyok nála öregebb...

A másik szintén a tegeződés. Terhesség előtt ha bementem egy üzletbe, ahol fiatal eladók voltak, simán letegeződtünk. Most, hogy babakocsival megyek be, az esetek 90%-ában nem köszönnek vissza sziával, hanem magáznak. És persze ezek után még én érzem magam kellemetlenül, mert azt mertem neki mondani, hogy szia!


Szóval néha úgy érzem, hogy az, hogy gyerekem van, az csakis azt jelentheti, hogy én már biztos idősebb vagyok a valós koromnál. Pedig nem nézek ki szerintem többnek, mint ami vagyok...

2011. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy azóta betöltöttem a 25-öt, de még mindig nem érzem, hogy csókolommal kellene nekem köszönnie a szomszéd lánynak...
2011. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt én is tapasztaltam, pedig ugye azt is írtam, hogy fiatalabbnak nézek ki a koromnál. Mégis, ha gyerekkel megyek valahova, akkor egyszerűen nem egy fiatal nőt látnak benne, hanem egy anyukát, aki lehet bármilyen korú, az akkor is egy anyuka. Pl. itt a házunk előtt rendszerint bandáznak a 16-20 év közötti srácok. Ha gyerek nélkül megyek el előttük, akkor utánamfüttyögnek, csettintgetnek, stb. Ha gyerekkel megyek, akkor egy hangjuk nincs. Na nem mintha zavarna, hogy olyankor nem füttyentenek utánam :D Meg hát igen, ez a csókolomozás is fura tud lenni :) Nem olyan régóta lakunk itt, és van olyan fiatal lány (15-16 lehet), akinek gyerek nélkül szia/heló vagyok, gyerekkel viszont csókolom (gondolom nem tudja, hogy ugyan az a személy vagyok, mert tényleg nem nagyon jegyezhetett még meg arcról).
2011. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen szültem.

Már jegyesek voltunk a párommal, mikor a lagzi szervezése előtt kora nyáron elmentünk Görögországba pihenni a nagy események előtt. Ugyan nem volt tervben de nem is nagyon védekeztünk így egy hónap múlva kiderült, hogy terhes vagyok. Megtartottuk az esküvőt mikor 10 hetes voltam.

Onnantól kezdve nagyon vigyáztam magamra. MIndig jól felöltöztem, minden mozdulatra vigyáztam stb.

Karácsonykor szenteste voltam pont 24 hetes. Nagy családi banzáj volt és erre az alkalomra vettem egy szép ruhát. Alatta volt egy harisnya meg egy cicanadrág a ruhán volt egy kötött kardigán. A vacsora asztalnál rosszul lettem és bementünk az ügyeletre Tokajba. Egy kis fiatal kisvárdai barna képű orvos volt ügyeletben/ kár hogy nem tudom a nevét mert kiírnám/. Nagyon pökhendi módon lekezelően szinte rám sem nézett, megkérdezte, hogy mi bajom. Én mondtam, hogy nagyon fáj a hátam és hőemelkedésem van. Ő hazazavart minket, azzal hogy egy terhes nőnek még jó ha fáj a háta, minek vállaltam gyereket, ha ennyire nincs fájdalomtűrésem.

Másnap már magas lázam volt és konkrétan éreztem, hogy a vesém fáj. Vissza mentünk és ÉN mondtam NEKI, hogy szerintem vesegyulladásom van.

Erre ő megvizsgáltatta a vizeletemet az asszisztensnővel és hát sajna igazam volt. Erre elővett egy könyvet, hogy megnézze milyen antibiotikum írható fel egy terhes nőnek. Ezután beszólt, hogy ne csodálkozzak, hogy így jártam, mert tegnap milyen lengén voltam felöltözve, ez nem divatbemutató. Ilyen csitri minek szül gyereket /Kiemelem, hogy már férjes asszony voltam/

Sajna nem volt erőm visszaszólni, de ha még látom az életbe azt a fickót valahol tuti szembeköpöm szó nélkül..

2011. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!