Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen rossz élményetek volt...

Milyen rossz élményetek volt az egészségüggyel kapcsolatban, a terhesség alatt vagy a szülésnél?

Figyelt kérdés

A kisfiam koraszülött lett 32. hétre született placenta leválás miatt.

Hazafele tartottunk és gondoltam beszaladok a boltba.Amikor kiszálltam az autóból éreztem valami melegséget, azt hittem bepisiltem majd amikor magam alá néztem hatalmas vértócsát láttam.Nagyon megijedtünk, mondtam páromnak ne vigyen a kórházig, csak a szomszéd városba lévő misszióba, nehogy a nagy sietségben idegeskedésben karambolozzunk és még nagyobb baj legyen.

Először én nem is mentem be, csak a párom a recepcióra hogy kint vagyok a kocsiban, ez a szitu megnéznek-e itt vagy menyünk kórházba.A hölgy mondta hogy azonnal menyek be, szól a doktor úrnak, nem is kell a betegfelvétellel bajlódnunk.Erre amikor bementem, bekopogtam a rendelőbe mondtam hogy ki vagyok, közölte az asszisztens hölgy hogy jól van várjak a soromra.Mondanom sem kell hogy bepipultam.Majd 20 perc után behívott a doktor úr, és olyan 10 perc vizsgálat után megalapította hogy ő nem tudja mi a bajom hív egy mentőt.A mentő még félóra volt mire értem jött, majd a lehető leglassabb útvonalon bevittek a kórházba.A párom 10 perccel előbb ért be, mint én a szirénázó mentővel.

Én ez idő alatt végig véreztem, majd az altatás előtti utolsó emlékem az hogy ráordított a nővérkére a doki, hogy hagyjon engem a papírok aláírásával mert meghalunk mind a ketten.

Szerencsére azt leszámítva hogy soha többé nem lehet még egy gyermekem, jól vagyunk mind a ketten.


Bocsánat hogy ilyen hosszú lett, de eddig azt hittem hogy ilyen csak velem történt, de ma olvastam itt egy hasonló történetet, ezért érdekelne hogy milyen rossz élményeitek voltak.


2011. febr. 2. 20:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Velem szerencsére a szülészeten mindenki nagyon kedves volt. A csecsemős nővérekről ugyanez nem mondható el. A fiam egész éjjel üvöltött, hiába kértem, hogy segítsenek elaltatni, közölték velem, hogy ez nem az ő dolguk, azért rooming-in. Bár nem értem, akkor ők miért vannak ott.

Egyébként adminisztrálgatni nagyon szeretnek, az tuti, anélkül rád sem néz senki.

Nekem volt egyébként fogadott orvosom, mert a terhesgondozás alatt az 1. gyermekemmel soha meg sem vizsgáltak az Sztk-ban, kérdésem sem lehetett, de azért minden alkalommal 5-6 órát kellett várnom. A 20. héten elhatároztam, hogy akkor fogadok orvost, mert ezektől akár fel is fordulhat az ember.

2011. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem terheséggel kapcsolatos történetem van, bár lenne az is.

Apósómnak agyvérzése volt pár éve, Parkinson kórban szenved, 76 éves öreg úr. És elkezdett furcsán viselkedni, nem ismert meg bennünket, nem tudta hol lakik, kiment a vécére és utána engem kért meg, hogy eltévedt, kísérjem vissza oda ahonnan jött (a vécé melletti szobába)és mikor bekísértem csodálkozott, nahát itt volt egyenesen és ilyen közel. Emellett volt 80 per 40 a vérnyomása. Beszóltem ügyeletre, mondták hívjak mentőt, mert újabb agyvérzése van. Bevittük kórházba, sürgősségire. Doki nem engedett be a rendelőbe senkit, hogy bekísérje apósómat. Kikérdezte a szerinte ép tudatú öregurat. Aki elmondta panaszát, nem iszik, mert akkor ki kell menni pisilni és ő nem szeret vécére járni. (mert egy ép tudatú ember, ilyen problémával vasárnap délben a kórház sürgősségi osztályára megy)de a doki komolyan vette, leírta a betegellátó lapra.

Panasz: ha iszik, ki kell mennie pisilni

Diagnózis: nem iszik

Terápia: igyon

És elküldte az öreget a házi orvosához, hogy kérjen vérnyomásmérőt. Aztán anyósom mondta az orvosnak, ne haragudjon, csak azt árulja már el, miből gondolta, hogy egy ember, aki nem ismeri meg a fiát, feleségét, nem emlékszik rá hol lakik, nem talál el a házon belül, ahol 35 éve él, miért pont a házi orvosára emlékezne és miért találna el pont oda és tudná, mit kell kérnie? Aztán otthagyta a dokit.


Egyszer nagybátyám mesélte, összeveszett a kardiológussal, és mondta neki, Tudja mi a probléma, az összes jó orvos elment külföldre, ami nem is baj, de a nyakunkon maradtak az ilyen idióták, mint maga. Magának miért nem jutott eszébe, hogy az angolokat bosszantsa inkább.- és egyre inkább azt látom, hogy nagyon igaza van, mert itt már nemcsak a hozzáállásról van szó,meg a pénzről, mert ezeknek már nem tudsz eleget fizetni, mert effektíve hülyék.

2011. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én ezért fogadtam orvost, hogy ne legyen semmi gond. 2-szer voltam a terhesség alatt vérzéssel a kórházban, valóban a bent lévő doki leültetett a folyosóra, ha nincs dokim, aki azonnal bejön otthonról, nem is tudom ki és mikor foglalkozott volna velem/velünk. A szülésnél is le a kalappal a dokim előtt. Hát ez van. Sajnálom, ami veled történt.
2011. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Velem is csak bunkók voltak, de nem voltam életveszélyben, de ezen is kiamakadtam.

Vidéki nagyváros-

24hetes kismama voltam, magándokihoz jártam városomban és BP-en is, mert ott szültem.

Kórházi UH-ra kellett mennem, mert enélkül a genetikára nem mehttem el- Persze utólag kiderült, hogy az egész tökfölösleg volt.

8.45 várok először UH-ra Kérdés: Van beutaló? Volt a genetikára, de hát hogy még oda is kellett volna- azt ott hallottam először, mondtam hogy nincs, erre szóltak, hogy jaaaa- üljek csak nyugodtan, majd behívnak... 1óra múlva közölték, hogy elromlott az UH gép, máshova kell menni másik folyosóra. Ülök várok- 11.45kor bejutok. 11.52kor kijutok, átfutok a 3.folyosóra, ahol ki van írva, hogy Genteikai rendelés 12.30-ig. Várok délben kijön egy nő, odaadom a papíromat- Erre leüvölti a fejemet, hogy délig van rendelés. Mutatom a papírt, hogy 12.30van kiírva, erre vörös fejjel üvölt velem, hogy AKKOR IS DÉLIG van rendelés- de azért belökött a rendleőbe, ahol a doki már ment volna- végigmért és visszahuppant a székére. Kiskönyvet elkérte, látta, hogy pesten fogok szülni- onnantól kezdve csak basztatott, hogy ott mennyibe kerüla szülés, hogy jutok fel...blablabla.... de úgy beszélt velem, olyan fölényeskedő-bunkó stílusban, kész voltam- én egy napon ennyi bunkó után már szólni nem tudtam semmit. Komolyan kiábárndító volt. Mikor mondta, ez a kedves doki, hogy többet nem kell jönni- a szemébe néztem és csak annyit mondtam, hogy hála a jóistennek, viszlát és bevágtam úgy az ajtót- hogy majd kiszakadt.

Persze ez nem boldogított, de napokig ki voltam akadva.


tényleg az a baj, hogy minden doki kivétel nélkül olyan rohadt pénzéhes.

Mikor szülés után visszamegy az ember 6hét után, alánéz a doki, hogy minen rendben- rákszűrést nem csinálhat, mert még szoptatok- és 2perc mulva már elhagynám a rendelőt és az asszisztens utánamüvölt hogy 10000ft!!!! Ezen csak én akadok ki?

2011. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Bocsánat de ez a panasz: nem iszik meg pisilni kell

diagnózis nem iszik

terápia igyon

ez nagyon júúúj, elmosojottam rajta, na félre ne értsd csak a dokin (már ha annak lehet nevezni) hogy,hogy lehte enyire hülye!Hogy van azóta apósod?


Óh 6hetes kontroll... én azt hittem az a minimum hogy az a doki néz meg aki műtött, de tévedtem. 4 órát ültem a kórházban a 6 hetes kisfiammal, mire volt kedves egy orvos megvizsgálni akit azelőtt életembe nem láttam.Na persze ez idő alatt olyan 15x ment el melletem az a doki aki műtött, minden alkalommal szóltam is neki hogy hahó itt vagyok, rám nézett és közölte hogy mindjárt.Véletlenül sem volt rám 2 perce.

2011. febr. 3. 00:04
 16/22 anonim ***** válasza:

Hogy jót is írjak azért én a debreceni klinikán szültem 2x is és az otiba jártam Harsányi Ágneshez terhesgondozásra. Sosem volt semmi, mindenki nagyon kedves volt és nem fizettem senkinek.

Persze a klinikán is volt olyan aki próbálta játszani az eszét de a féjem helyre tette a dolgokat :)... persze csak kultúráltan.

2011. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hát ja, egyébként apósóm sajnos azt sem tudja mit csinál, persze iszik 2 liter vizet naponta meg eszik rendesen, de sajnos olyan állapotban van, hogy nem tudja. És ha ott lettünk volna elmondtam volna,hogy voltunk urológusnál a veséjével és mit mondott ott a doki, egyébként milyen kezeléseket kap. De ez a dokit nem érdekelte.

Hát egyébként köszönöm kérdésedet, jól van tesz vesz, kérdez, beszél furcsákat, de egyébként jól van.

2011. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én Pécsen, az Édesanyák úti Klinikán szültem. A dokimat imádom, a szülésznőm tüneményes. Egyetlen negatív élményem volt, mégpedig a csecsemős nővérrel. Egy vén idióta. Minden szoptatás előtt és után mérni kellett a törpémet, hogy mennyit evett. Nos, az én fiam evés után folyton könnyebb volt, mint előtte, én pedig teljesen kétségbe voltam esve, hogy éhezik a gyerekem, az alapvető szükségleteit nem tudom kielégíteni. A szobatársaim javaslatára átmentem a csecsemőszobába a nővértől tanácsot kérni, meg azért, mert ott komolyabb mérleg volt, mint a szobánkban, hátha csak azzal van a baj. Megmértem a gyereket (ugyanannyi volt), és előadtam a gondomat. Mire a nővér: Első baba? Igen, feleltem én. Erre elhúzta a száját, és gúnyosan odavetette: Ja, akkor azért ilyen tapasztalatlan. Én persze a hormonoktól felajzva elkezdtem bőgni, és otthagytam, de előtte elküldtem a pi...ba. Szó szerint. Utánamjött a szobába, és megkérdezte, hogy miért bőgök. Én meg leüvöltöttem a haját, hogy azt hittem azért van ott, hogy segítsen, és nem hiszem, hogy amikor 50 évvel ezelőtt elkezdett ezen az osztályon dolgozni (utána ezen röhögtünk egész nap), akkor biztos ő is tapasztalatlan volt, és ha majd a 6. gyerekemet jövök szülni, már én sem fogok hülyeségeket kérdezni. Ezek után teljesen normálisan elmondta, hogy ha egy baba a születése után 2-3 napig nem jut kajához, akkor sincs baj, mert van elég tartaléka. Én meg megkérdeztem, hogy "Fájt volna az előbb ezzel kezdeni??"


Szóval nekem csak ennyi, és tudom, hogy nem nagy dolog, de olyan megalázottnak éreztem magam, hogy elmondani sem tudom.

Remélem mire a másodikkal megyek szülni, nyugdíjba megy az a vén marha.

2011. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Engem azért b*szott le a csecsemős nővér mert nem volt tejem... Jól felhúztam magam, és a képébe üvöltöttem, hogy nagymamámnak sem volt teje, anyukámnak sem volt teje, nekem sincs, sőt még a lányomnak sem lesz!


5 ágyas szoba, a szobatársak dőltek a röhögéstől, a csecsemős nővér pedig nem szólt semmit :D Utólag én is csak röhögök már :D

2011. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Volt...


20 hetesen begörcsöltem, elmentem az sztks orvoshoz, mert csak oda tudtam menni. A váróból az asszisztens elzavart, de olyan hangnemben, hogy a többi kismama csak úgy lesett.

Szó szerint elzavart!!!


Balatonalmádiban történt másfél éve

2011. febr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!