Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elengednétek a férjeteket?

Elengednétek a férjeteket?

Figyelt kérdés

2 kicsi gyermekünk van. A férjem 2-3 havonta kitalálja, hogy bulizni akar a haverjaival. Ilyenkor szombaton délután elmegy és vasárnap délután jön haza.

Nem akarok vele vitázni, ezért elengedem. De szerintem mégsem helyes, hogy elmegy. Amúgy a havarjai mind függetlenek, csak barátnőjük van, sehol sincs gyerek.

Ti elengednétek?


2009. máj. 5. 12:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

14:59 nagyon igazad van, tök jó, hogy olvasni ilyen kiegyensúlyozott, normális házasságokról is.


14:49 hú de nagyon nem.

"Én nem vagyok házisárkány, de ne is menjem a férjem nélkülem bulizni, mert én ugyanezt nem tehetem meg"

Ezt a mondatot ugye te sem gondolod komolyan? Csak azért, mert neked rossz, legyen az a férjednek is? Dögöljen meg a másik tehene is, ha az enyém is? Ez mekkora önzőség már. És a férjed nem tudja 2-3 napig ellátni a gyerekeiteket nélküled?Hát az elég nagy baj, én is maradtam otthon anno apukámmal, és túléltem...Miért mész hozzá akkor olyanhoz,aki nem jó apa?

2009. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
78%

Mi az hogy elengedni? Önálló, felnőtt ember, joga van hozzá, hogy kikapcsolódjon, én még engedélyt sem kérnék hozzá.

A házasság nem azt jelenti, hogy sülve főve éjjel nappal együtt kell lenni a másikkal.

Örülj neki, hogy nem minden este, vagy nem minden hétvégén megy el.

2-3 havi egy alkalomért a kezed összeteheted!

Engedd!

2009. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt meg kell találni az arany középutat. Menjen ő is egyedül, ha tudsz menj te is amíg vigyáz a gyerekre, és menjetek együtt is, ha van ki vigyázzon a gyerekre.

És nagyon fontos hogy megbízz benne. Ha mindezek működnek maguktól és nincs gond akkor nyugodtan engedd. De ha pl te akarsz menni néha és nem enged, mert nem akar vigyázni a gyerekre akkor igenis korlátozd kicsit. Ha neki jár neked is! Még ha nem is tudsz éppen bulizni menni, de mindeképpen menj el egy délután egy-két órára barátnőhöz beszélgetni és a párodra hagyni. Ha vigyáz rá szívesen és ügyesen akkor hagy menjen, akkor megérdemli.

2009. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
37%

14.49-es vagyok. Szerintem jobb lenne, ha inkább megtartanátok magatoknak a véleményeteket, mintsem, hogy a másikat pocskondiázzátok és kikérem magamnak, hogy a házasságomat kritizáljátok, hadd döntsem el, hogy nekem és a családomnak mi a jó nameg persze, hogy hogy kihez megyek férjhez.

Ti meg bizos mintaanyák meg feleségek vagytok. De ha az ilyen, akkor én nem szeretnék soha az lenni, mint ahogy nem is vagyok.

2009. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
74%

kedves 14.49-es. Nem nagyon latom at, hogy ki pocskondiazta konketan a te hazassagodat, a te ferjedet. Amugy miert tartana meg barki is maganak a velemenyet, amikor a kerdezö nem kifejezetten a te velemenyedet ekrdezte, nyilvan mindket oldal erdekli, vagy csak a te velemenyed lehet jo?

Amugy meg te sem csinalsz mast, mint jol beszoltal azoknak, aki nem a te velemenyedet szajkozza. Melysegesen felhaborit a hozzaallasod, ez a tipikus a mas szemeben a szalkat is, a magadeban a gerendat sem. Örülj neki, ha jo a hazassagod, itt nem is erröl volt szo, hogy feltelten rossza a hazassaga annak, aki nem engedi el a ferjet, vagy feltetlen megcsalja. Hanem elvekröl, ami nyilvanvaloan mindenkinek mas, akarcsak az ertekrendje. A parom nekem nem tulajdonom, megbeszeljük, ha el akar menni, elkepzelhetö, hogy azt mondom, hogy most ne, mert hulla faradt vagyok, es nem szeretnek egyedül maradni igy a gyerekekkel, es szo nelkül itthon marad. Nekünk meg igy jo a kapcsolatunk, akkor most pontozzak le mindenkit, akinek nem igy jo?

2009. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

15.09-es szólt be neki, de oly mindegy, én már röhögök az egészen.

Azt hiszem leszűrtem, hogy nem 2, hanem 3 csoport van. Van egy barátnőm (illetve már annyira nem az), na ő nem engedi maga mellől a férjét még akkor sem, ha ugyanabban a buliban vannak, ott kell ülni mellette és megmondja mennyit ihat, kivel beszélhet. Papucs lett a pasi, nem csalja, nem hagyja el ez fix, csak nem túl boldog szerintem.

A másik, aki elengedi, bárhova.

A harmadik - na rájöttem, hogy ezért fura nekem a második verzió, mert ebbe tartozunk - akinek a férje nem is akar elmenni. Tegnap este megkérdeztem ugyanis a férjemtől, hogy mi a véleménye erről. Azt mondja, esze ágában sincs elmenni úgy, hogy ott is aludjon. Persze volt már rá példa, pl legénybúcsú, bár akkor nekem meg lánybúcsúba volt jelenésem, de nem bírtuk reggelig és mégiscsak együtt aludtunk hajnaltól.

2009. máj. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
87%
De ha valaki máshogy gondolja azért miért kell lepontozni?Hiszen az ő véleményére is kíváncsi gondolom,ha ilyen kérdést írt!Ha nem tetszik a válasz akkor lépj túl rajta!senkit sem kell megszólni!Mikor én még anno érettségiztem és a bizi után meg akartunk inni egy boros kólát a barátnőimmel nekem esett a párom,h ezt h gondolom,h nélküle menjek!Mert ő féltékeny és én sem mehettem sehová!Persze volt,h ő meg 2 hetente ment a haverjaival szórakozóhelyre(nem mint én,csak egy klub szerűségbe)és sosem róttam fel neki!De nyilván azért írtam,h nem engedném el,mert ő nem csak 2 havonta menne!Nem vagyok az anyja,de az első 2 évben úgy éreztem,mert rosszabb volt egy 5 éves gyereknél!Örültem,h én nevelhettem belőle normális embert,mert az anyja képtelen volt rá!Annyira,h nekem kellett normálisan,folyamatosan megtanítani olvasni,mert otthon magasról leszarták!És nem engedném,h ez újra megtörténjen!Csak azt írtam,h nem engedném el,nem azt,h megölném!Kicsit házisárkány vagyok bevallom,de attól ő szeret és tudja,h jogosan csinálom,az ő érdekeit nézem!Ettől még nem fogunk elválni!!!!
2009. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
67%
mintha kicsit kezdenenek közeledni az allaspontok :)
2009. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
82%

Az én férjem elvárja, hogy spóroljak mindenen, amin csak tudok. Mivel valóban spórolnunk kell, mert egekbe szökött a törlesztőrészlet, akkor ő se engedje már meg magának, hogy kéthárom napig bulizik a közös pénzünkön.

Amúgy menjen, de nem egy hétvégére. Egy-egy este még belefér, hogy sörörzik a haverokkal.

De valóban érdekes, hogy a kérdező azt irta, hogy csupa szingli pasival megy a férje. Hát, ő tudja és ismeri a párját, de én mindenképp elgondolkodnék rajta, hogy vajon mit is csinálnak a szingli pasik.

És hogy úgy jönnek haza a férjek, hogy mennyire hiányoztál drágám. Hahaha. Na én az este megkérdeztem a férjemet, hogy tényleg egy jó pofa sör mellett, a barátai társaságában azon gondolkodoik, hogy mennyire hiányzik a család, és de jó is lenne velük. Had ne mondja, mekkorát nevetett, velem együtt.

Tényleg meg kell találni a középutat. De ha a feleség nem mehet, mert a férj nem képes vigyázni a gyerekre, akkor valóban elvárhatja egy nő, hogy a férje se bulizgasson, mig ő a közös gyereket neveli és ellátja.

És ha pedig mindketten megtehetik, ám legyen és menjenek isten hirével.

Nem kell ezen egymásnak esni. Hisz mind véleményt mondtunk. Talán az lett volna haszontalan vélemény ha valaki azt irja, hogy fapapucs.

2009. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
27%
Nem
2009. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!