Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki aki anyagiak miatt...

Van valaki aki anyagiak miatt nem tud gyermeket vállalni? Hogy viselitek a dolgot?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok és anyagiak miatt nincs még gyermekem... :( Érdekelne hogy ha valaki hasonló helyzetben van hogyan viseli, hogyan birkózik meg ezzel a teherrel?

Mert én nagyon nehezen viselem...


2011. nov. 7. 12:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
én csak annyit akarok mondani, hogy 25 évesen még ne fejtegesd a biológiai órádat:)) Én 30 vagyok, igaz, 2. babámat várom, de nem érzem magam lestrapáltabbnak, mint 25 évesen. SZóval a 30 éves sem öreg. És 2 nevelt gyerek után nem hiszem, hogy 1, max. 2 gyereknél többet vállalnál, szóval 40 éves korodig bőven van időd szülni. Ne aggódj, nem futsz ki semmilyen időből:)
2011. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Köszi... Kedves vagy...:) Nem is attól félek hg az lesz a probléma hg én 30 leszek... Hanem hg a párom 40...

És közre játszanak a lelki tényezők mely szerint 4 éve szeretnék gyermeket...

Szóval ezek szerint nekem csak a szívem ketyeg...

Bár valamelyest a testem is meg van bolondulva... Jövőhéten hétfőn megyek orvoshoz, mert a testem olyan tüneteket produkál, mintha terhes lennék... :( Pedig gyógyszert szedek... Teszteltem is biztos ami biztos, de negatív... :(

2011. nov. 7. 13:31
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj olyat, hogy nem engedhetitek meg magatoknak, inkább azt kérdezd, hogy "hogyan engedhetjük meg magunknak?"

Több lehetőség is van:

1. párod jobb melót keres.

2. vagy másodállást vállal

5 évet nagyon nehéz kivárni.

2011. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Elhiszem utolsó hg neked ez egyszerűen hangzik...

De tudnál olyan másodállást, amiből lesz nagyobb lakás és jöhetne a 3. gyerek??

Amúgy másodállásom nekem van...

A párom is minden szombaton dolgozik...

2011. nov. 7. 13:59
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Még fiatal vagy!

Ha szülsz egy gyereket és van munkád kapsz tgyást és gyed-et. Ez a bruttó fizud 70%-a. Mivel ti 2 gyereket neveltek kaptok családit, ami három gyerek esetén már havi 16000ft és nagyon sok kedvezményt igénybe tudtok venni.

Ha az anyuka nem fizet gyerektartást akkor a gyámhivatalnál kérhetitek a gyermektartás állam általi megelőlegezését.

2011. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb lakást bérelni tudnátok, egy fél szobával több elég lenne. Még úgy is elég szűkös lenne, de nem mindenki tudja megoldani, hogy minden gyerek külön szobában legyen.

A babára lehet ruhákat venni bababörzéken, használt ruhákat, használt játékokat. Kiságy kijön 15e Ft-ból, matraccal, babakocsit is lehet használtat venni. Ami fix költség, a pelenka, abból is lehet a Tesco-sat, az is van olyan jó, mint a többi.Főzni, gondolom, úgyis főztök négy főre. Terhesgondozásra lehet SZTK-ba járni, szüléskor nem kötelező fogadott orvost (bár jól jön).

De amúgy, ha tényleg nagyon ki van számolva a költségvetés, akkor érdemesebb várni a babával.

Hitelt ne vegyetek fel semmiképpen.

2011. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nem mi,hanem a barátaink vannak ilyen szar helyzetben,pontosabban két hete szakítottak emiatt.A fiú felvett hitelt házépítésre,a ház áll ugyan,de belülről nem lakható,nem lett elég a pénz.Svájci frank alapú a hitel,így totál sokat kell visszafizetnie,két állásban dolgozik,nem keres rosszul,de a hitel százezer forint felett van.A barátnője 38 éves és sajnos szakítottak,lelki betege mindkettő,de kilátástalan a helyzet,mert barátunk nem mer gyermeket vállalni,hiszen nagyon reálisan látja,hogy nem tudná eltartani őket.A lány pedig szeretne gyereket és bizony ketyeg a biológiai órája.Azért te a 25 éveddel nem vagy még öreg,de valóban gyerekvállalásra ideális korban vagy már,főleg,ha két gyermeket is szeretnél esetleg.
2011. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is, engem egyáltalán nem érdekelne, hova kerül az az "anya", aki elhagyja a gyerekeit, mert neki nem kell felelősség. Megérdemelné az utcát. De ez az én személyes véleményem!

Másrészt a Te biológiai órád nagyon sokára fog még kegyegni, tényleg ahogy írod, a szíved kegyeg. A férfiaké meg még később ettől sem kell tartanod.

Igazából ha van két munkátok, plusz van mellékállás is nem hinném, hogy nagyon aggódni kéne egy 3-dik gyerek miatt. Eleve a jelenlegi szabályok szerint több támogatás jár 3 gyerekre (persze erre nem lehet alapozni), de te rendes gyedet kapnál, ráadásul hétvégi munka az maradhatna mindig valamelyikőtöknek. Ha lejár a nagy hitel, egy albérletet is lehetne fizetni. Manapság egy nagyobb kertes házat akár már 15 ezerért is lehet bérelni, mert a tulaj örül ha valaki rendben tartja. És akkor lenne mindenkinek külön szobája.

Ne keseredj el van még időd. Rengeteg nő szül 30 felett gyereket. Ráadásul ha most jönne be a baba, akkor is ellene a ti szobátokba még pár évig, nem is éreznétek, hogy kicsi a ház...

2011. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túldramatizálod a dolgot.

1, ha annyira szeretnétek gyereket, adjátok el a kocsit, vegyetek olcsóbbat. ez ne legyen kifogás.

2, a te fizud nem esik ki teljesen, mert kapsz majd tgyást, és gyedet.

2011. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ne keseregj, hanem légy ura az életednek.
2011. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!