Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki aki anyagiak miatt...

Van valaki aki anyagiak miatt nem tud gyermeket vállalni? Hogy viselitek a dolgot?

Figyelt kérdés

Én 25 éves nő vagyok és anyagiak miatt nincs még gyermekem... :( Érdekelne hogy ha valaki hasonló helyzetben van hogyan viseli, hogyan birkózik meg ezzel a teherrel?

Mert én nagyon nehezen viselem...


2011. nov. 7. 12:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
65%
Megyeszékhelyen meg pláne hamarabb talál diákmunkát. Most például én elakartam menni dolgozni egy multiba, mit ne mondja inkább diákokat vettek fel. Megyeszékhelyen én azt mondom csak az a diák nem dolgozik aki nem akar. És ezzel nem teszel rosszat a gyereknek, sőt..megtanulja értékelni a pénzt.
2011. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Multinál sincs felvétel mert sok ismerősöm próbálkozik felvétellel és egyszerűen nincs...

És nem hinném hg a multik arra utaznának hg egy általános iskolás gyereket foglalkoztassanak... Ráadásul ma reggel mutatta a gyerek az ellenőrzőjét, mert a tanárok beírták a jegyei, mert nem írta be őket... Így most tudtam meg hg 2 tárgyból bukásra áll + egy osztályfőnöki figyelmeztető a jegyei eltitkolása miatt... Az apja még nem is tudja... :S

2011. nov. 10. 08:41
 33/51 anonim ***** válasza:
61%
Én elolvastam a kommentjeidet, és egyértelmű, hogy a kifogásokat keresed, nem a megoldást. Úgy látom te ilyen, veszets típus vagy. már bocsi.
2011. nov. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
50%

Hát gyerekkoromban az én ismerősöm sem talált munkát. Ha erre alapozok, akkor sose dolgozok :) Én elmentem paprikát szedni fóliába 14 évesen. És dejó, tudtam venni sok jó dolgot magamnak. Akkor még nem volt multi. Tesóm szórólapozott, több munkája volt neki diákként, mint nekem később aktív munkakeresőként (20 évesen).Ez akarat..nem az ismerősökre kell hagyatkozni.

Másrészt a lakásra visszatérve, két fizuból mások albérletet fizetnek, ha nagyon nagyon akarnád a babát, ezen lennél. Bár nem tudom mennyi a fizutok, de ha több, mint 60/koponya, akkor rá lehet állni. És hidd el lehet találni megyeszékhelyen olcsó albit. Jelenleg 2 szobás albérletben vagyunk havi 20-ért megyeszékhelyen. Aki keres talál!!!!!! De tényleg csak belebújsz a kifogásokba. Próbáld meg magad mögött hagyni a kifogásokat és előre nézni, hidd el ebben a sz@r világban is vannak még lehetőségek. Anyuék tavaly egy kertes házat adtak ki bérbe havi 10-ért plusz rendbentartásért. Örökölték, de messze van, így nekik nagyon megérte, hogy nem pukkan le egy helyben a ház és még valaki fűti is. Ilyenek vannak!!! Csak akarni kell és mindent megtenni az ügy érdekében. Olyan nincs, hogy lehetetlen, csak tehetetlen!

2011. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
34%

ma 09:12


Ezt már én is akartam írni.Teljesen úgy néz ki, mint ha csak a kifogásokat keresné a kérdező.Csak akkor nem tudom miért tette fel a kérdést.Jobbnál jobb ötletek jönnek, és mindegyik sz.ar...

Ja azt még elfelejtettem, kedves kérdező, hogy sokan fizetnek is önkormányzati lakás bérleti jogáért.Utána járhatnál.Elég egy ingatlanos oldalra felnézni, hogy ha a ti tulajdonotok az önkormányzati lakás, úgy értem a ti neveteken bérlitek, akkor valaki lehet még fizetne is, hogy átvegye tőletek.Még is csak biztosabb egy önkormányzati, mint 1 albérlet.

De egyébként ilyen felfogással sose lesz gyereked...mindig mindenki fontosabb mint te..

2011. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

Összegezném a "kifogásaimat"...

-1,5 szobás önkormányzati lakás, amit ideiglenesen kaptunk meg, mert majdnem elvették az ex tartozásai miatt... Decemberbe derül ki, hg egyáltalán maradhatunk vagy sem... Egy nagyobb lakásnak nagyobb a rezsije és ha nem önkormányzati lenne akkor 45.000/hó bérleti díja...

-15 éves gyereket nem tudok dolgozni küldeni mert nincs munkalehetőség és ma már az is kiderült, hg 2 tárgyból bukásra áll...

-2 gyerek mellett, ha egyikünk bére kiesik nagyon nagy bajban lennénk... 130.000,- adunk fel csekkekre...

-Igen vannak nők akiknek a gyes annyi mint a bére, de az én bejelentett bérem netto 41.000,-

-A páromnak és nekem is van másodállása így több munkát nem tudunk vállalni...

-Kocsit eladni nem tudjuk mert rosszabbul járnánk mintha megtartjuk...


De ezek szerint a "kifogásaim" teljesen értelmetlenek és nyugodtan vállalhatnék gyereket az nem számít hg enni a háromból melyiknek tudok adni... Járhatnak lyukas cipőbe és szakadt ruhába probléma egy szál sem a jellemük csak erősebb lesz ha gúnyolják és kiközösítik őket...

2011. nov. 10. 12:50
 37/51 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között ne vállalj gyereket.
2011. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mit csináltok, persze bármi lehet, de hidd el 45e ft alatt is találhatsz albérletet. Mondd meg a várost, ha tudok segítek.

Csekkek. 60ezer a törlesztőnk. 2 szobás nappalis házra a rezsi maximum 40ezer. Persze úgy hogy fával fűtünk.Valamin nagyon spórolnotok kell.

2011. nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Tömblakásban élünk, ahol a fűtés nem szabályozható, csak a fűtés 35-40... Igaz ebben benne van a meleg víz is... És nyáron is fizetni kell elég keményen 15-18 között szoktunk... Ezen változtatni nem tudunk...
2011. nov. 10. 14:04
 40/51 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem beleírni, hg nyáron azért ennyi mert sokat levesznek készenléti díjért és karbantartásért... Ehhez add hozzá az 50es hitelt ami a frank miatt most 58...

Ezen felül van ugye még hideg víz, villany, lakbér, tv, net...

2011. nov. 10. 14:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!